Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Parrot fish Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzony6
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd/Banjica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Otvorio sam ovu temu, jer me zanima sve o ovoj ribi, da li moze da se drzi u cesmovaci, kakve su za razmnozavanje, razlika polova...
Ako neko zna, voleo bih da cujem i naucim... Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 2:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam jedno pitanje za tebe... Sta te je pored toliko lepih ciklida navelo na razmisljanje o ovom hibridu...?


Poslednji izmenio guppykiller dana Sub Mar 03, 2012 2:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzony6
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd/Banjica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Simpaticne su mi Smile
Ali vidim da ih ljudi slabo gotive, zasto? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa gledaj ovo prvo nije ciklid i stvorio ga je neki mentol da ne kazem nesto gore... Ciklidasi ih slabo gotove jer svi uzivaju u kvalitetnim ciklidima i gledaju da im ribe imaju sto cistije i kvalitetnije poreklo , sto za ovog stvora (ne mogu da kazem ribu) nikako ne moze da se kaze... A jedino sto mi nikad nije bilo jasno je to da se ovaj hibrid uvek dobro prodavao i to ne bas jeftino...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova riba je nastala dugogodišnjom selekcijom i uzgojem degeneričnih jedinki, poput nakaznih vrsta japanki. Ovakve "pojave" treba izbegavati ako ste istinski ljubitelji akvaristike jer je u suprotnosti sa svim prirodnim. Inače raste ogromnih dimenzija i ako nemaš baš veliki akvarijum bolje nemoj da se upuštaš u avanturu sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.Imao sam je vrlo kratko samo 4 dana
2.Za tvrdoglavost je br.1 naci ce svoje mesto i nedo bog da neko prodje tuda ili da premestis nesto sto smatra njenim
3.rekli su mi za papagaja da su uglavnom dobrocudni ili kakav ti se padne meni se zapao los...nije jurio nikog ali kad pliva i nadje mu se neko na putu gricka

Pomislice te kako znam pa i ovako malo kad sam ga imao samo 4 dana,komsija moj ga cuva godinama i velicine je kao saka,mada ga on obozava zbog njegove prirode i uspostavili su neki odnos,kaze da je pametan kao covek. Ima jednog plekostomusa 25cm i kad mu on zaluta na teritoriju ovaj ga bije pola sata sve dok ne ode....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
dzony6
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd/Banjica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci sa njima nikako.. Wink
Predpostavio sam ja, ali rekoh da ipak pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dzony6
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd/Banjica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo me jos jedno zanima, ako je tako kako kazete, zasto je onda i cena da nazovemo veca? Na mestima gde sam ih ja vidjao, nema ih ispod 2000 din.
a sto je najgore ljudi ih kupiju.. Wink


Poslednji izmenio dzony6 dana Sub Mar 03, 2012 10:44 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je veća zato što trgovci mogu da prodaju relativno jarkih boja,međutim na stranim sajtovima sam pročitao da vremenom gube boje i postaju žute.Inače i kloniranje čoveka je skuplje nego začeti prirodnim putem pa niko ne postavlja pitanje zašto nije etički ispravno klonirati,tako ti je i sa ovim ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prava riba papagaj je ustvari Hoplarchus psittacus(veliki juzno americki ciklid ,kog naravno kod nas nema)


Image

skinuto sa sajta
http://www.aquariumdomain.com/......php?id=80


A ovo sto ti trazis je hibrid (veliki sam pobornik toga)
I on je nastao najverovatnije ukrstanjem Heros severus i Amphilophus citrinellus ili Amphilophus labiatus .
Tako da ti ja preporucujem ,ako si se vec odlucio da ubacis americke ciklide ,uzmi nekog koji njie hibrid,pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzony6
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd/Banjica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fish tank water cleaner. Besederproducts Hemija 0 Čet Jul 02, 2020 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Giant fish store Vukolic.Igor Razno 3 Sub Sep 07, 2019 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish World Q&A (Vi pitate, mi odg... Fish World Fish World 0 Sub Sep 01, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pipe fish Salvatoree Ribe 0 Pon Jun 25, 2018 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License