Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podizanje imuniteta! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam od forumasa dobio predlog da ribicama dam kuvanu crvenu papriku radi podizanja imuniteta usled moguce bolesti,kazem moguce posto jos ne pokazuju simptome,a bile su istom akvarijumu sa ribicom koja ima dropsi,pa sam pitao ljude sta bi mogao eventualno uraditi kako bi im podigao imunitet.
Skuvao sam oljustio i izblendirao je ali ribice bas i nisu bile odusevljene tako da sam preostalu papriku pomesao sa listicima,to je vec dalo neke rezultate.
No voda mi se od paprike zestoko zaprljala ima li ko ideju kako davati kuvano povrce,a ne zaprljati vodu,bar ne previse?
Jos me zanima koliko bi papriku i ostalo povrce cesto smeo i trebao davati ribicama?


Poslednji izmenio sveta021 dana Pon Mar 05, 2012 2:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 2:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imunitet nećeš podići samo hranom, tu su pre svega bitni drugi uslovi- zapremina, održavanje i sl.

Ako hoćeš da im daješ povrće možeš da izmešaš svašta i da zamrzneš kako bi im povremeno davao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš sam da otkriješ koliko su ribice voljne da pojedu.Svo povrće samo uroni na kratko u vrelu vodu, tako ćeš omekšati istovremeno ćeš sačuvati minerale i vitamine.Inače viđam po raznim prodavnicama ekstrakt belog luka i šišarke crnog bora navodno dobro deluju na riblji imunitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovorima!!!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je
Beli luk je odlican za podizanje imuniteta kao i paprika
Samo beli luk nesmes sam davati nego uz neku diy hranu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam diskusima pravila hranu na sledeci nacin: beli luk, obaren spanac ili blitvu, alevu mlevenu papriku, lignnje, junece srce sameljes dva puta u masini za mlevenje mesa. U to neko dodaje hranu za ribe, ja sam dodala tetra diskus. Tu smesu stavis na neku tacnu, istanjis da bude debljine otprilike 1cm debljine. Iseces na kockice 1cmx1cmx1cm i ubacis u zamrzivac. Kada hranis ribe vadis kocku po kocku i zamrznuto nozem seces tanke listice koje dajes ribama. Neko u to stavi i dve tablete orvagila preventivno, ja nisam za to.
Prednost ove vrste hrane je sto se ne kvari i dobijes veliku kolicinu. Valjda nisam nista zavboravila od sastojaka, davno sam pravila. U principu imas sve za imunitet u tome, a jedu kao blesavi.


Poslednji izmenio bjelos dana Pet Mar 09, 2012 11:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podizanje pH sa vazduhom od spolja _Petar_ Oprema u morskoj akvaristici 14 Ned Mar 01, 2015 12:27 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License