Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum (325 litara, par oskara) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam dva oskara u 110 litara, ali je došlo vreme da dobiju malo veći dom, pa su sada u 325 litara (130x50x50).

Na dno ce verovatno ici sitan beli kvarcni kamen, tu ce biti jos dva tri velika kamena interesantnih oblika i mangro panj, jedan ili dva...

Osvetljenje planiram LED RGB trake, ali jos razmisljam kako da to izvedem, ako ima neki predlog...

Evo akvarijuma:

Image

Ovde je islo punjenje (testiranje), a slike sa oskarima kada postavim dno i opremu kako sam planirao... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 8:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada imam ovaj panj samo, zanimljiv je, njega cu svakako da metim negde.. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiv pozetak .... lepe dimenzije akvarijuma ... medjutim, trenutno me interesuje polica na kojem je akvarijum. U toku prestavljanja akvarijuma, zamolio bih te da koji detalj vise napises o polici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polica je radjena po mom nacrtu, radi se o aluminijumskim profilima vecih preseka koji su izuzetno cvrsti. Recimo, moj sto sam projektovao tako da bez ikakvih problema drzi 2,2 tone. Profili su 4,5 cm kvadratnog oblika, a oni dole koji povezuju noge su nesto tanji, tu nema potrebe da ide deblje. Gore je ploca od blazujke od 16mm (vise puta jace od iverice), i naravno stiropor ploca ispod samog stakla. Sto me je kostao sa nekim popustom oko 11500 dinara, ima i stelujuce noge sto je vrlo bitno za nivelaciju pre postavljanja, jer je uglavnom pod neravan svuda bar za malo....

Profil tog aluminijuma je oko 11 evra metar (od 4,5cm), sam sto kada smo ga sastavili deluje prilicno neunistivo Smile

Akvarijum zajedno za vodom verovatno nema ni 400kg (1cm staklo, 325 litara vode bruto). Prednost stola je sto je lagan relativno, ako ga budem selio lakse je. Dole planiram jednu staklenu policu ipod.

Isto tako, ima kanale duz profila, pa se kablovi i creva mogu lepo kamuflirati iza postavljanjem u te zlebove.


Poslednji put izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 10:01 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Karadjozbg
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SUper izgleda, aq je prva liga i polica takodje. CLEAN LOOK. Ovi alu profili mislim da se koriste za druge stvari, recimo neke standove i sl.

Ali iskreno mislim da si duplo jeftinije mogao da prodjes da si radio od klasicnih celicnih profila. Ti kad budes nosio policu (sto se pritom jako retko radi) mislim da bi dve osobe sa po jednom rukom bez vecih problema prenelo policu. Nije to toliko tesko koliko je kabasto. Ali ok, cenim svaki to sto si napravio nesto novo, a ne klasicno...

A na pp bi mogao da mi bacis koliko te je izasao aq i ko ti ga je radio, planiram nesto slicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Celik jeste jeftiniji, ali izgleda ruzno, bar meni, sto bi izgledao nekako "radionicarski" vise, kombinacija stakla i aluminijuma mi je nekako kul Smile

Dole ce ici staklena polica, kad sredim malo sve to, okacicu i koju fotku jos, vec sam prebacio oskare u akv, ali sad je to prazno sve, pa nije nesto interesantno da se kace fotke.

Ko je radio akvarijum, imas na PP Smile


Poslednji izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 10:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se, čelik jeste možda jeftiniji ali se danas dural masovno koristi u ovakvim projektima, potpuno podržavam upotrebu durala kao nosača, ovakav materijal je izuzetno izdržljiv i velike je nosivost a mnogo bolje izgleda od klasičnih crnih kutija koje se koriste.


Poslednji izmenio nemanjask dana Pon Mar 05, 2012 11:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno, sem belog oblog kvarcnog kamenja sitnije granulacije, jurim i RGB led trake sa IP88 zastitom sto jeftinije... (nasao sam sa IP67 stepenom zastite, ali necu da rizikujem).

Stavio bi ih duz prednje i zadnje strane ispod onih traka staklenih koje nose poklopce (sa unutrasnje strane!), tako da se trake ne bi ni videle od one crne trake duz gornjih ivica, a imao bi citav spektar boja koje moze da daje RGB led traka, a trosi samo nekoliko vati. E sad, na veliko je prodaju na miniumum 5 metara, a meni je to mnogo, treba mi 2 puta 130 cm, a taj sport je ionako poskup... oko 9000 dinara 5 metara RGB LED trake i to sa IP67 zastitom...

Inace, LED RGB uz kontroler ima i dinamicke modove (i daljinsko upravljanje osvetljenjem), pa se mogu praviti programi za razne prelaze boja, itd...


Poslednji put izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 11:06 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako nesto:

[youtube:d170eeb59b]http://www.youtube.com/v/hchgFFNw5-U[/youtube:d170eeb59b]


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Mar 06, 2012 11:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Postavljeni tagovi youtube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srdjan P ::
Trenutno, sem belog oblog kvarcnog kamenja sitnije granulacije, jurim i RGB led trake sa IP88 zastitom sto jeftinije... (nasao sam sa IP67 stepenom zastite, ali necu da rizikujem).

Stavio bi ih duz prednje i zadnje strane ispod onih traka staklenih koje nose poklopce (sa unutrasnje strane!), tako da se trake ne bi ni videle od one crne trake duz gornjih ivica, a imao bi citav spektar boja koje moze da daje RGB led traka, a trosi samo nekoliko vati. E sad, na veliko je prodaju na miniumum 5 metara, a meni je to mnogo, treba mi 2 puta 130 cm, a taj sport je ionako poskup... oko 9000 dinara 5 metara RGB LED trake i to sa IP67 zastitom...

Inace, LED RGB uz kontroler ima i dinamicke modove (i daljinsko upravljanje osvetljenjem), pa se mogu praviti programi za razne prelaze boja, itd...

Akvaristički potpuno nebitno. Ako planiraš ozbiljno osvetljenje za akvarijum i zahtevne biljke onda ti ovo ništa ne znači. Ako planiraš da praviš predstavu pred odabranim društvom onda je ovo odlično jer ćeš moći da učiniš svoj akvarijum i sve u njemu fluorescentnim, pinkovitim, narandžastim, jarko plavim... Sve zavisi šta želiš od svog akvarijuma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke ne planiram uopste. Samo beli sitan kvarcni sljunak, dva tri lepa veca kamena i dva tri lepa mangro panja. NISTA vise Smile

Znam da "nije to - to" bez biljaka, ali mislim da se moze relativno ukusno urediti AQ i bez njih, ako nista bar cu probati Smile


Poslednji izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 11:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne planiraš biljke onda je osvetljenje , sem u slučaju posebne prilike ne bitno. Šta planiraš od riba da uzgajaš u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo dva oskara i jednog Plekostomusa (koga jos nemam, gledam sto pre da ga nabavim). Oskari su trenutno oko 10 cm.

Imam i jednog torokatuma i jednog skalara, oni su tu odavno, oskari ih ne diraju... pa sam ostavio i njih.


Ovako nesto sam mislio, i ovde nema biljaka, mada mislim da to moze jos mnogo ukusnije da se sredi, od ovog (vide mu se kablovi, ogroman je grejac, itd, itd...):

[youtube:7fbfd54dda]http://www.youtube.com/v/1A9l3amEpaQ[/youtube:7fbfd54dda]

Inace, oskare volim zbog njihovog ponasanja i nekog posebnog "karaktera", ovi mali vec sad skacu oko 10 cm iz vode i uzimaju mi hranu iz ruke, ludi su skroz Smile


Poslednji put izmenio nikouro dana Uto Mar 06, 2012 11:24 am, izmenio ukupno 3 puta
Poslednji put izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 11:35 pm, izmenio ukupno 4 puta

Razlog izmene nikouro: Postavljeni tagovi youtube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na snimku se vidi ogroman oskar u jako malom akvarijumu gde ga vlasnik "mazi" Da li ti ili bilo ko drugi mislii da ova riba živi normalan život? Da li je normalno držati ovoliku ribu u prostoru u kome jedva može da se okrene? Kako bi tebi bilo da te drže celog života u 2-3 m2? Ako ste akvaristi i hobisti oda vam ovakve pojave nisu ni malo privlačne. Svaka riba teži da nađe kakav takav zaklon što joj omogućava delimično akvarijumsko bilje, ako nema ni toga onda joj je život kao u izlogu na terazijama! Ne želim da te odgovorim od bilo čega nego te nagovaram na razmišljanje o nečemu što će biti deo tvog životnog prostora u narednom periodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2012 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se da je akvarijum sa videa mali za oskara one velicine, ali nisam zbog ribe ostavio link, vec zbog uredjenja akvarijuma, o tome smo pricali.

Kombinacijom kamenja i panjeva moze se dobiti efekat zaklona (istina da oskari vole ponekad da se sklone negde), ako se dobro osmisli. Mada, riba u zatocenistvu se ne ponasa bas isto kao u prirodi. Recimo, u prirodi se sklanjaju vise, ali ovde su navikli da nemaju prirodnih neprijatelja, i navikli su na coveka koji ih hrani i ne dozivljavaju ga kao pretnju, cak stavise, izlaze na staklo, ne boje se kada se kreces ispred AQ, itd.. ja ipak mislim da je njima i tako u zatocenistvu (koliko god lepo uredis AQ one ostaju zatocene tu), sigurnije nego u prirodi - free klopa i nema neprijatelja Smile


Poslednji put izmenio Srdjan P dana Pon Mar 05, 2012 11:49 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License