Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest zivorotki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku noci ili rano jutros konacno se okotila molika ali u prirodnom okruzenju,nisam je opet stavio u kotilicu jer sam mislio da je debela od prejedanja,tako da su nazalost prezivelo samo 8 malisana koje sam odma prebacio u kotilicu,znaci da su ostale ribice imale pravu mesnu gozbu Sad!
Sada me samo zanima da li bi za pocetak mogao da ih hranim sa listicima za odrasle ribice koje bi predhodno dobro izmrvio i sta bi jos trebao da nabavim za njih da bi sto bolje napredovale?
Ili mozda da listice ubacim u mlin za secer posto bi u tom slucaju bile kao puder?
Evo i koje slicice ovih hrabrih malisana...Smile


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Katarina
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 23 Feb 2012
Poruke: 26

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepi su Smile
Ja imam 3 skotne gupike, a nemam kotilice kao ni puno bilja Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@sveta021
Zuti su ili je neka druga boja ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zeljkovrbas
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 6
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja gupika se sto puta mrestila u akvarijumu sa ostalim ribicama ,ali naravno u mrestilici:) svaki put kad se omresti nju vratim sa ostalim ribicama ,a mladj ostaje u mrestilici koja stoji u akvarijumu i dalje Smile nikad mi nije ni jedna mlada crkla ,u ivek sam imao gupika za izvoz:)
evo bas mi se omrestila gupi pre 20 dana i svi mali su ok:) lepo napreduju:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Zvrle

Recimo da su tamno zute ili svetlo narandzaste,ja mislim da ih zovu albino moli!
Ako neko iskuniji zna neka napise!!!Smile
Ipak ih hranim smrznutom artemijom i mogu vam reci da napreduju o ludi,danas im je tek peti dan ,a oni su vec vidno napredovali.
Postavicu slike za jedno nedelju dana da vidite napredak!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aquvarius




Registrovan: 29 Feb 2012
Poruke: 2
Lokacija: Zvornik

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvojio sam black molly zenku u mrestilicu pre 2 dana,a jos se nije omrestila.Temperatura u akvarijumu je 28, pa bih zeleo da znam da li voda u mrestilici treba da bude mirna,ili da ostavim rasprsivac vazduha u njoj??? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi rasprsivac, treba ribama kiseonik. Ako vidis da je turbulencija velika onda smanji dotok vazduha, al nemoj da ga gasis skroz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aquvarius




Registrovan: 29 Feb 2012
Poruke: 2
Lokacija: Zvornik

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi...hvala na odgovoru , ostaje samo da pratim situaciju Wink PS: Tek sam uplovio u svet akvaristike pre par dana Smile poooozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav za sve i jedna molba da mi se pomogne sa savjetom.Naime, za vikend, tacnije u subotu sam primjetio da Gupika koja je malo deblja prvo se malo nervozno ponasala, a potom se pocela zavlaciti po ciskovima i biti jako mirna. Kad sam navedeno uocio istu sam odvojio u kotilicu gdje se i sada nalazi. U nedelju sam primjetio da mi i Black Molly koja je bila jako krupna i pomalo debela slicno se pocela ponasati, prvo malo nervozno plivanje uz staklo, a potom i mirnije ponasanje po cokovima. I nju sam u nedelju stavio u kotilicu i tu se nalazi i sada...Medjutim problem je sledeci, do sada se nijedna nije okotila, a ponasanja su im dijametralno suprotna. Gupika mi je mirna, gotovo stalno je na dnu kotilice dosta mirna i poprilicno nezainteresovana za hranu. Kad ih hranim malo pojede ili nimalo i veci dio hrane ostane da pluta po povrsini dok ne padne na dno. Sa druge strane Black Molly je prozdrljiva, pojede sve sto joj se da i rijetko kad je mirna...Zanima me po vasem iskustvu, a na osnovu ovih informacija i slika da li mogu ocekivati da ce se ijedna okotiti i koliko jos smijem da ih drzim u kotilici?


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomislav85
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2011
Poruke: 80
Lokacija: PETROVAC NA MLAVI

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupika ce se sigurno okotiti a za black moly je tesko reci kada ce i da li je trudna imas dosta tema o tome pa prelistaj i uporedi sa tvojom ribicom,ubaci neko plutajuce bilje u kotilicu jer ce malci ubrzo po okotu isplivati na povrsinu i bice prava gozba.Pricam ti iz licnog iskustva.


Poslednji izmenio tomislav85 dana Sre Mar 07, 2012 10:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepa molika,taj rep je pizdarija,izgleda tako eleganto!!!Smile
Kazite mi samo kada se prica kog gupika o crnom stomaku ispod repa,da li je to crnilo kao sto se vidi na ovim slikama?
Jer moje skoro sve zenke imaju malo veci stomak i to crnilo ispod repa,da li je to crno samo kad je skotna ili je mozda crno uvek,a kada je skotna se prosiri?
To bi znacilo da imam 7-8 skotnih gupika!Smile


Poslednji put izmenio sveta021 dana Sre Mar 07, 2012 11:18 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima i savjetima. Stavio sam malo
mahovine ( malo je prostora pa nisam mogao puno staviti mahovine )u dio gdje je Gupika pa cemo vidjeti sta ce biti..Samo da se okoti u narednih dan - dva jer je vec 4 dana u kotilici...Sto se tice Moli citao sam na ostalim temama i neke znake ima, a opet neke i nema tako da nisam pametan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obe ce ti se okotiti,kad to ne znam ali su u dubokoj trudnoci po slikama.Malo strpljenja nije na odmet draz je bas u tome da ih ocekujes svaki dan da jedva cekas da se probudis i ugledas male.Uzivaj u tome.
Smanji im hranu,mahovinu mogao si i bez toga malci ce da padaju dole.
Mogu dugo vremena da budu u kotilici.Mozda bi ti sledece pitanje bilo dal mogu bez rasprskivaca pa da odgovorim i na to ne treba im.Vodu mozes da im osvezis svremena na vreme podizuci kotilicu izadje zaprljana udje cistija iz akvarijuma.
Ajd ziv ti nama bio i u zivaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa gupikom nesto nije u redu i plasim se da ce se to smrtno zavrsiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane,po cemu vidis (zakljucujes) da sa gupikom nesto nije u redu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License