Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 savet - black moly bolesna Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam ovaj akvarijum već nekoliko meseci, 55 litara, temperatura 27, svetlo 25w, spoljni filter.....

Od ribica imam 2xblack moly, 2xgupi, 2xksifo, par algara i čistača

Na jednoj blek moli se na glavi pojavilo nešto zeleno, iako se normalno ponaša, jede i sve ostalo... U radnji su mi dali neku žutu tečnost da se stavi u akvarijum, isključu svetlo i filter i ostavi tako 24h... Na tečnosti je pisalo da je to nešto protiv raspadanja peraja kod ribica...

Ono što me zanima je sledeće: pošto je posle tretmana ribica u istom stanju, da li će to vremenom proći, ili je možda bolje da je izvadim da se ne zaraze ostale?

Evo i slike da sve bude jasnije....

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi je odmah jer ce ti zaraziti sve ostale ribice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da je lečim ili da joj skratim muke? i zbog čega dolazi do ovoga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja neznam nista o ovoj bolesti!Ali neko drugi zna pa sacekaj odgovor!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne postoji "bolest zelene glave"...
Za Black Molly je normalan zelenkast odsjaj. Ako se normalno ponasa, sve je u redu.
Sve zivorotke, a narocito moliji, se najbolje osecaju u tvrdoj vodi sa dodatkom soli, u prirodi zive u poluslanim vodama, ali so ne prija "cistacima".
I da, sipanjem leka u glavni akvarijum mozes da pobijes korisne bakterije u filteru. Lecenje se obavlja u posudi ili manjem, "golom" akvarijumu u koji izdvojis bolesnu ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam, ali sipao sam u ceo akvarijum za slučaj da je još neka druga riba zaražena... imam i drugu blek moli i uopšte nije takva, a ni ova nije bila takva ranije...

slikao sam telefonom, probaću sutra da napravim bolju sliku..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni riba izglada sasvim normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba je zdrava čak je lepa i neobična sa tom zelenom bojom.Ako normalno pliva i normalno se ponaša onda je ona sasvim zdrava.poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala. nije imala tu zelenu boju ranije, to sam siguran, kao da su se neke alge nahvatale...

u svakom slučaju ću onda da je ostavim i nadam se najboljem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam juče dva mužijaka black molly. I tek jutros sam primetio na jednom da na samom dnu stomaka, ispod glave ima malo svetliju boju, možda kao neke tačkice bele tj. svetle, ali bukvalno su jedva uočljive, baš kad se zagledaš. Nemoguće je ni slikati. Inače obe ribice su živahne, plivaju, jednu, sve je ok. Možda je samo takav "dizajn" ribice,a možda i ne Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj fotke i procitaj na forumu tekstove o Ichu pa uporedi sa onim sto vidis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala nikouro Smile

Pogledao sam i mislim da je sve ok, jer su ove moje "tačkice" (ili šta već) mnogo gusto raspoređene, pa bih pre rekao da je to prirodna "flekica" na koži ribe Smile
A i nalazi se samo na stomaku, riba je vesela, prodržljiva. Pratiću još neko vreme, ali mislim da je ok. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti već misliš da je ok, onda ne vidim potrebu da postavljš pitanje bez razloga a sam sebi već unapred daješ odgovor. Mislim stvarno...Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže, u tom trenutku nisam bio siguran. Uplašio sam se kad sam primetio. Nikouro me je usmerio na određenu bolest i na osnovu toga sam zaključio da najverovatnije nije ništa. Smile Ae da ne idemo u dalju diskusiju.
Nadam se da će ovo pomoći nekome ko posumnja u slično kao i ja, pa da moj post ne bude bezvredan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi Bojane86 :
Chicaan nije drug .... pazi sta pises !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License