Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest zivorotki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Sa gupikom nesto nije u redu i plasim se da ce se to smrtno zavrsiti.


I ja se tog plasim jer sam u zadnjih 10-ak dana imao dva smrtna slucaja Gupika od kojih je jedna bila bas debela i pred okotom...Nju nisam stavljao u kotilicu nego sam je jedno jutro samo zatekao mrtvu...Nakon nekoliko dana jos jedna zenka mi je neobjasnjivo uginula ( nije imala stomak ) pa se sada plasim i za ovu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 12:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 4:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sveta021 ::
Bojane,po cemu vidis (zakljucujes) da sa gupikom nesto nije u redu?


Zato sto izgleda cudno, ne izgleda klasicno kao gupika pred mrest. Kad malo bolje zagledam slicice cini mi se da joj je i krljust nakostresena, lici na dropsy. Ako je ovo slucaj, javi se Deak-u za savet.


Poslednji izmenio Y2K986 dana Čet Mar 08, 2012 4:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupika ima natecen prednji deo stomaka. Pred okot stomak je pozadi vise cetvrtast. Ovo sto je nakostresena nije dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost izgleda da je Gupi bolesna Sad... Ali sa druge strane Molly je pocela da se koti Smile...Imam samo jedan problem vezano za Molly, naime ona izbacuje malce koji imaju baloncic u sklopu tijela ( za sada vise njih ), da li je to neki deformitet ili ce to vremenom nestati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarwinsDemon
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavams e na off topic-u ali ono na fotografiji meni izgleda kao mužjak moli :S
Zar nemaju mužjaci zašiljene vrhove repnog peraja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gonopodium se gleda kod zivorotki a ne peraja jer to zna da prevari, imas lira molike koji imaju spicasti rep.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kraju dana kad se svede racun nije dobro ispalo...Za Gupiku sam utvrdio da je bolesna pa je izdvojena u jednu posudu i gdje cemo vidjeti sta dalje sa njom...Molika se okotila ali niko nije prezivio, vecina je bila deformisana tako da cim se zavrsio okot pustio sam je u akvarijum...Sad cu bar znati za 35 dana koja ce se kotiti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta,to bi bas bili lepi malci ali kao sto rece za 30 dana opet!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad dodje na svet mladj zivorotke ima zumancanu kesu koju vrlo brzo potrosi i zato ti se ucinilo da je to cudno, sve je to normalno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to znaci Boki da mu je mladj jos ziva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Mar 08, 2012 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumnjam da je ziva jer kad sam uvidio da vise ne izbacuje mlade onda sam je prebacio u akvarijum i u toku prebacivanja iz kotilice se sve istreslo ( izmet, uginuli mladi ali i 3-4 ziva) . MOzda su se ovi zivi uspjeli sakriti u mahovinu koje imam u akvarijumu...Inace sada trenutno u kotilicu sam ubacio male koje sam u akvarijumu pohvatao, a koji su manji od 1cm ( nedavno okoceni) da se tu 1-2 sedmice malo razviju pa cu ih onda vratiti u akvarijum...Sto se tice ove kese nazalost to nisam znao ali naucio sam nesto novo sto cu moci primjeniti na sledecem okotu, a koji ocekujem oko 10.04.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarwinsDemon
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
Gonopodium se gleda kod zivorotki a ne peraja jer to zna da prevari, imas lira molike koji imaju spicasti rep.


ahaa tako znači! Sad sve ima smisla, mislila sam da su mi molike bezgrešno začele Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo mi se okotila crna molika,okotila je cca 50 malisana,nisam jos uspeo da ih prebrojim,e sada me zanima posto je bila u drugom akvarijumu sama da li mogu da je vratim u veliki ili da je jos 2-3 dana ostavim u ovom da se ne inficira ako je odma nakon kocenja muzjak bude spopao(tako sam citao negde)?
A hteo bi da je prebacim posto se kotila u KUGLI pa da mi ne odlepi od tog uvelicavanja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2012 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovo vam se javljam sa problemom pri kocenju molika. Naime, sinoc sam primjetio da molika koja je krupnija i koja je imala veci stomak se cudno ponasa ( prvo je plivala uz staklo gore-dole, a posle se umirila pri dnu akvarijuma ), te sam je ubacio u kotilicu. S obzirom na iskustvo od ranije kad je Molika pojela gotovo sve malce u kotilici ( nakon sto bi se okotili i pali na dno kotilice malci bi se penjali na povrsinu gdje ih je ona docekivala i jela )ovaj put sam u totilicu ubacio i saku mahovine u nadi da malci kad budu isli na povrsinu da ce se sakriti u mahovinu...Rezultat je sledeci: molika se danas pocela kotiti i par malaca je mrtvo rodjeno, a oni koji su zivi rodjeni su prvo propali na dno kotilice da bi nakon kratko vremena leteli na povrsinu i tu je nastao masakr...Osim jednog koji je uspio nekako prezivjeti ostale je sve pojela..Znaci letela je po mahovini, trazila ih i jela...E sada pitanje je sledece, kako malce sacuvati?Nije mi jasno zasto ce mi kotilica ako oni kad propadnu kroz resetke na dno ponovo lete na povrsinu i tu stradaju od majke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta kotilica je strasno lose osmisljena,bolje je ostavi da ti se koti u akvarijumu sacuvaces vise malaca,negde ce se vec sakriti!!!
Mnogo je bolja ona u slovo V,tu propadnu ali se ne mogu vratiti tako lako!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License