Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tetra Complete Substrate Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan drugar mi nudi koficu Tetra Complete Substrate 5,8 Kg.

Jedinu manu koju sam nasao jeste da je zuta voda ako se ne pokrije peskom ili sitnim sljunkom.

Meni bi ova kantica bila dovoljna da je podelim na moja 3 akvarijuma i prekrijem peskom.

Dali je neko probao ovaj substrat i kakva su iskustva ?

Dal skodi kozicama ?

Stoji vec duze vreme kod njega. kantica nije otvarana pa me interesuje mozeli da prodje rok trajanja ovom substratu ?

Odlozio sam formiranje akvarijuma dok ne cujem vasa misljenja.

Nije jeftin ali ako vredi i neskodi kozicama prezalicu 2000din. Wink

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 1:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova podloga je odlicna. Meni je trajala vise od 8 meseci. Stavi je u sloju ne manjem od 1cm i ne vecem od 2cm. Rezultate mozes videti u mojoj temi "Tri sorele".
Ne skodi kozicama.
Obavezno je pokrivanje sljunkom, u sloju od bar 4-5cm. U suprotnom ces imati viska hranjivih materija u vodi i sigurno ces imati alge, a ako se koncetracija amonijaka, nitrita, nitrata i ostalih hemijskih nus-proizvoda poveca, moze ti se desiti iznenadni pomor zivog sveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vise od 8 meseci...
5 godina nisam menjao zemlju za cvece Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
Vise od 8 meseci...
5 godina nisam menjao zemlju za cvece Smile

Pricamo o akvarijumu, ne o saksijama... Smile
Sorry sa OFF.
Svaka podloga se posle odredjenog perioda isposti (potrosi hranjive materije). Mozda ovaj supstrat ima neku funkciju i kasnije, ali ako je cilj ozbiljnije ubiljen AQ, posle 8 meseci je meni bilo potrebno uvodjenje prihrane preko vodene kolone.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad si me malo zbunio i zaplasio, sto se tice tih algi.

Prvom da napomenem da nisam nikada do sada koristio hranljive podloge tako da nemam pojma o njima, pisem samo sta pise na netu.

Kazu da je sve sto je potrebno zamesano i da moze i bez pokrivanja da se koristi, jedino je tada voda malo obojena.

Sta tada biva sa viskom hranjivih materija u vodi ?

Da budem iskren, pre sam koristio samo kvarcni pesak kao podlogu i nista vise.
Biljke su mi odlicno napredovale bez ikakvih dodataka i bez algi, zato se i dvoumim dali sada uopste nesto da menjam.
Osim povremenog dodavanja TetraAqua EasyBalance nisam nista drugo koristio.

Cim donesem odluku punim akvarijume, zato pomagajte Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako kreneš u priču sa biljnom akvaristikom onda je Ok hranjiva podloga uz naravno redovno kontrolisanje kvaliteta vode, u suprotnom ćeš od hranjive podloge dobiti samo alge. Dakle, ako si siguran da želiš biljni akvarijum stavi hranjivu podlogu i posveti se njemu u suprotnom ćeš se svo vreme boriti sa algama. Za biljnu akvaristiku ti je potreban i stabilan izvor CO2, naravno ozbiljna rasveta i još gomila toga, sve polovično je čisto mučenje. ako ti je cilj da ti par manje zahtevnih biljaka dobro napreduje onda stavi jako tanak sloj i prihranjuj kroz vodenu kolonu (tečna prihrana) važno je i da imaš dovoljno debeo sloj kvarcnog peska da bi sve funkcionisalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kaže:
TetraPlant complete substrate 5.8 kg is ready made with effective long term fertiliser that produces healthy growth without water pollution. The 5.8kg tub consists of high quality mix of sand and black peat with high iron and trace element content. The substrate has an optimum grain size of sand for fast root development and nutrient release. For freshwater aquariums.

Dakle:
-pesak, crni treset, gvoždje (glina),long term fertiliser-kao osmokot
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne stavis nesto preko ove podloge (pesak, sljunak...) TetraPlant complete substrate ce emitovati sastojke direktno u vodu i to mnogo vise hranljivih materija nego sto je biljkama potrebno. To sigurno vodi u probleme sa algama. Ni ribice nece biti odusevljene ovolikom kolicinom hemije, pa ce se naljutiti i pocrkati. Smile
Zbog toga se ovo kontrolise debelim slojem podloge, a biljke onda korenom uzimaju onoliko koliko im treba.
Slobodno stavi ovu podlogu u sloju od 1cm, pokrij je sljunkom granulacije 1-4mm (mada to zavisi od vrste biljaka koje ces da sadis) i ne diraj nista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlična je podloga, preporučujem! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ember tetra potraznja popindeed Tražnja 3 Uto Nov 17, 2020 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red lizard, mramorna sekirica i ember... Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License