Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti hranu za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Harry Potter, pa svaki dan ne bi bilo pozeljno. Ipak je potrebno malo mesati i hranu. I coveku dosadi svaki dan Karadjordjeva Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 1:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam do sada mojima sve kuvao u mikrotalasnoj,jel to ok,posto je moja zena negde citala da u mikrotalsnoj ne gube vrednost.
Do sada sam im davao odvojemo posebno grasak,spanac i crvenu papriku ali sam uvek dodavao unutra listice(lepse jedu),znaci ladno bi mogao i sve to da pomesam i stavim recimo i belog luka,sargarepe...?
Kako najbolje da im napravim nedeljni meni posto imam susenog tubifexa,smrznute artemije,susene larve komaraca,listice i sta bi eventualno jos mogao(trebao) da dodam?


Poslednji izmenio sveta021 dana Pet Mar 09, 2012 2:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje da im sastavis jelovnik pa da naruce sta im se jede xDDDD
vec zamisljam:

hladno predjelo;

-smrznuta artemija

glavno jelo:

-tubifex
-larve komarca

salata:

-grasak
-spanac
-paprika
-luk
-sargarepa

bez ljutnje,ali morala sam ovo da napisem,jace je od mene.


Poslednji put izmenio SmileY dana Sub Mar 10, 2012 2:50 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicna ideja,prihvatam!!!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e slatko me nasmeja , kraljica si... Very Happy
Sveto mislim da je u tvom slucaju svaka DIY hrana glupost jer ako kod nas i nema bas sve, kod tebe imas 1000 kupovnih hrana koje su ekstra dobre i po mom misljenju nijedna DIY hrana ne moze da ih zameni... slobodno kupi nekoliko hrana i svakog dana im daj drugu i tako u krug...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i ja kontao da uzmem vise razlicitih pa da mixujem,svaki dan nesto drugo.
Nego ovde ima da se kupi gomila smrznute zive hrane i kosta 2.5€ za 35 dana sto mi i nije jako skupo ali mene zanima da li zamrznuta moze da zameni zivu hranu tipa dafnija,artemija itd.
I mogu li recimo posto sam pecaros i u frizideru uvek imam crvica i glisti(crveni djubretara i kaliforniskih) da im to dajem kao zivu hranu(imam uglavnom zivorotke)?
P.S.: Izvinjavam se za off topic!!!Smile


Poslednji izmenio sveta021 dana Sub Mar 10, 2012 5:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sveta021 ::
I mogu li recimo posto sam pecaros i u frizideru uvek imam crvica i glisti(crveni djubretara i kaliforniskih) da im to dajem kao zivu hranu(imam uglavnom zivorotke)?
P.S.: Izvinjavam se za off topic!!!Smile
Neverujem da smeju crvici jer znas kako oni nastaju
A gliste mozes da stavis u projino brasno i za neki dan ce da se preciste
Samo ih sitno iseckaj
A ne preporucujem ti da dajes svaki dan gupikama
Mozes im davati recimo 2 puta u nedelji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maredelija
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 20
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce Blek moli prihvatati ovu vrstu hrane? cini se da je laka za pripremu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 11, 2012 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko recept Very Happy kako da napravim neku dobru hranu za gupike
Jel sme njima da se daju gliste , koje prenoce u mokrim novinama i bas se isciste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko recept makar u tom receptu spadale crvene gliste, paprika itd. za moje omiljene, a to su:
Gupika, Ksifoforus, Toroktum, Trihogaster

Znaci kao kuvarski recept i pripremanje
sta se odvaja sece i tako dalje . Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima Branko na drugom forumu. Uzivaj citajuci, pa kada postanes iole ozbiljan dodji da se druzimo i razmenjujemo iskustva!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Duki99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2012
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali neko moze da mi kaze kolko puta dnevno trebaju da se hrane ribe. Neko kaze jednom neko dva pta pa da vidimsta vi mislite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice mozemo da hranimo jednom, dva , tri , cetri , pet , sest ... puta a sve zavisi od kolicine hrane koju dajemo ribama, i koliko i koje ribe imamo.
Smile sta sad ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne postoji pravilo da li su bolje kupovne hrane ili one koje sami pripremimo. Bitno je da ribe kroz ishranu dobiju ono što im je potrebno ne samo za puko preživljavanje već i za pravilan razvoj i dobar imunitet. Koju hranu i u kojim količinama treba da dajemo našim ribama, najbolje ćemo saznati ako naučimo što više o njihovim nutritivnim potrebama. Svaka vrsta je priča za sebe pa i način ishrane se razlikuje od vrste do vrste. Ako to znamo i primenjujemo u praksi, potpuno je nebitno da li hrana potiče iz prodavnice ili naše kuhinje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundolina
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 66
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitala sam na ovom forumu,da neki daju ribama barenu crvenu papriku,pa sam i ja obarila ,sitno isjeckala i stavila u aq,ali već 10 minuta je prošlo a ni jedna ribica ni ne prilazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License