Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rok trajanja PPS pro mesavine? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me, kada se zamesaju gotovi praskovi prihrane po PPS pro sa vodom, kada se pripravi prihrana u tecnom stanju, koliko kao takva moze da traje bez promene hemijskih svojstava i kvaliteta?
Da li oksidise itd...?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 1:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne dodje do kontaminacije (a uvek dodje, jer nista ne koristimo sterilno) onda koliko hoces. Moze lako dodci do pojave plesni u rastvoru, sto se resava dodavanjem kiseline ili konzervansa u rastvor pri mesanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Blue.Postoji li neka procedura, mozes li malo da mi pojasnis kako da konzerviram recimo flasu od 1L u kojoj je rastvor.Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odokativno. Smile
Recimo 2-3 ml hlorovodonicne kiseline. Ako ti to ne odgovara, kupis u supermarketu ili gde god hoces konzervans za zimnicu. Smile Natrijum benzoat, kalijum sorbat, vise ne mogu da se setim ima li jos koji na trzistu. To su one male kesice, kao suvi kvasac, vanilin secer ili soda bikarbona. Pogledaj uputstvo za upotrebu, pa solidno preteraj. Smile
Ovo sto sam napisao vazi za makroelemente. Za mikro sam imao znatno bolje rezultate za kiselinom nego konzervansom, mada je moguce koristiti i oba. Osim toga moze se koristiti i proizvod tipa Easy Carbo, u nesto vecoj koncentraciji. Mikro je teze sacuvati nego makro (ne znam zasto), pa bolje nemoj da rastvaras velike kolicine, nego svakih par nedelja ili na mesec dana pravi novi rastvor. Mozes i da ih dodajes u prahu, ako imas preciznu mericu.


Poslednji izmenio Blue dana Pet Mar 09, 2012 9:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to odokativno me ubija vidis Smile,
ipak je imalo smisla sto pitah, ovo nisam znao, a logicno mi beshe da je kvarljiva roba. . .
Dakle, ja rastvorih po 1L vec Mak i Mik jbg, pa sada da sacuvam koliko se moze.
Konzervans stave domacice 1, dakle 5g, kesicu na 3L vode za kis.krastavac.
Ja stavio po pola kesice u Mak i u Mik.
Da dodam jos po pola kesice u svaku flasu npr???
Hcl ne nadjoh jos, videcu sutra, pa da pojacam i njom blago ove Mik?
Hvala na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka vek trajanja DIY pozadine ljubisa03 Uradi Sam (DIY) 6 Čet Mar 24, 2022 6:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja Džoni Razno 2 Pet Mar 25, 2016 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja prihrane CristopherMoltisanti Biljke 0 Pet Avg 29, 2014 11:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi rok trajanja neonki milostzr@gmail.com Rasveta 16 Sre Jan 29, 2014 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja fabricki upakovane hrane... Blue Ishrana 23 Čet Maj 31, 2012 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License