Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zute fleke po staklu i podlozi ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavile se zuto-smedje mrlje po stklu,kamenju i podlozi,sta bi to moglo da bude,da nije od hrane...inace koristim smoki,crvene granule i listice...ne preterujem sa hranjenjem, bar tako mislim,uvek ubacujem po malo hrane da bi mogao da pratim koliko ribice mogu da pojedu...a od ribica cuvam japanke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 9:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To žuto- smeđe su alge, dao si nam jako malo informacija o akvarijumu na osnovu kojih možemo da saznamo šta je uzrok pojave istih. Kolie su dimenzjie akvarijuma?, koliko često menjaš vodu? kakva je filtracija, osvetljenje, koliko biljaka imaš i da li ih imaš...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba naći uzrok. Možeš da uklanjaš fizički, ali će se uvek vraćati dok ne ukoliš uzrok. Od hrane nije sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
To žuto- smeđe su alge, dao si nam jako malo informacija o akvarijumu na osnovu kojih možemo da saznamo šta je uzrok pojave istih. Kolie su dimenzjie akvarijuma?, koliko često menjaš vodu? kakva je filtracija, osvetljenje, koliko biljaka imaš i da li ih imaš...

Akvarijum je u osnovi 30*30 cm a visok 70 cm, od travki ima japansko zito i amazonku,za osvetljenje koristim stednu sijalicu od 30w..u podlozi mi je soder debljine 2 cm a preko njega sloj ukrasnog sarenog kamena jos 1 cm otprilike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zeznuta visina,slabo svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta alga se naziva i "strokava" alga, uglavnom je uzrok losa higijena akvarijuma, a moze biti i usled slabe filtracije, a i svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad si formirao akvarijum. Daj neku sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam unutrasnji filter,obrce 600 l na sat,a ujedno je i pumpa za vazduh, i plus po nekad upalmi jos jednu posebnu pumpu ,vidi se na slici ,a od biljaka imam jos i ovu...uslikao sam je jer neznam kako se zove, mislim da cete je prepoznati,vodu sam menjao do sad 2 puta po 50%,jer sam imao problema sa belim tackicama pa sam ubacivao so,a posle toga sam koristio i FMC,a akvarijum sam formirao pre manje od mesec dana

Image
Image
Image
Image


Poslednji izmenio Alpha dana Čet Mar 15, 2012 8:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2012 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako nezgodan oblik akvarijuma, jako je teško kvalitetno čistiti dno u ovako dubokim akvarjiumima a i svetlost teško dopire do dna što može biti uzrok nastanka algi, koja je oznaka na štednoj sijalici? Takođe, japanke su veliki zagađivači koje izbacuju gomile izmeta i kvare kvalitet vode. Filter se nalazi pri vrhu akvarijuma i ne filtrira ništa što je ispod polovine visine akvarijuma. Možde da prođe samo uz redovno sifoniranje dna i izmene vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2012 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Jako nezgodan oblik akvarijuma, jako je teško kvalitetno čistiti dno u ovako dubokim akvarjiumima a i svetlost teško dopire do dna što može biti uzrok nastanka algi, koja je oznaka na štednoj sijalici? Takođe, japanke su veliki zagađivači koje izbacuju gomile izmeta i kvare kvalitet vode. Filter se nalazi pri vrhu akvarijuma i ne filtrira ništa što je ispod polovine visine akvarijuma. Možde da prođe samo uz redovno sifoniranje dna i izmene vode.

Na sijalici pise 6500K 220-240v 50hz 30w electronic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2012 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je OK, jedini je problem dubina! Ako pojačaš snagu rasvete, pri vrhu ćeš dobiti zelene alge, ako ostane ista na dnu će se javiti braon alge... Ovo su stvari koje treba pitati pre pravljenja akvarijuma. Za tu dubinu, jedino MH rasveta može da prođe ali ona je dosta skupa i ne isplati se stavljati je na ovako mali akvarijum (po litraži) Moj ti je savet da prodaš taj akvarijum i napraviš sličan samo da je umesto visine, dužina akvarijuma, postaviš fluo rasvetu za male pare i sve bude super! Možeš i da nastaviš sa ovim ali zaboravi na biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molike crno/zute/sarene Dukisef Na poklon 0 Pon Jun 27, 2022 10:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License