Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge ili ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2012 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poz svima evo ukratko u mom se akvarijumu nalazi 3d kamen koi je do pre neki dan bio sasvim ok i onda se pocelo desavat ovo

Image

umesto 30% zamenio sam 70% vode u akvarijumu i opet se pocelo pojavljivat svakodnevno skidam sundjerom ali jos uvek nemogu da resim problem !!

moli za pomoc!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2012 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos slika


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraćeš da poradiš na cirkulaciji vode. Tu ti se zadržava razni otpad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale ::
Moraćeš da poradiš na cirkulaciji vode. Tu ti se zadržava razni otpad.


svakodnevno odrzavam akvarijum da sad ne unosim sliku voda je cista ..
citajuci sam naleteo na ovaj komentar (Moja iskustva sto se tice braon alge su pokazala da se uvek pojavljuje na tek formiranom akvarijumu i sama nestaje posle 2-3 nedelje. Citao sam da ako je akvarijum tek napravljen da se braon alga stvara zbog visokih niova silikata u vodi zbog silikona kojim je lepljeno staklo.)
dali to moze i kod mene da se desi posto silikona ima mnogo pri formiranju sam morao da zalepim 3D pozadinu celu zadnju stranu i bocne ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sam se uplasio da je ovo belo ....nesto. Izgleda kao boja pozadine, zar ne ?
Alga ... braon alga. Opusti se neko vreme, a ako se ne povuce pojacaj osvetljenje i prati situaciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jest to belo je boja pozadine..
hvala nikouro sad mi je mnogo lakse pocetnicke muke situaciju nadgledam nadam se da necu naskodit time sto pokusavam da svakodnvno skinem rucno sundjerom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge ce vremenom da nestanu ako budes redovno odrzavao akvarijum i ako su ti osvetljenje i filtracija dobri. I ja sam u pocetku imao dosta te braon alge, al kad sam poboljsao osvetljenje i filtraciju nestala je i vise je nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stdeyan
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2010
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon nastane od slabijeg svetla.
Ako te bas nervira,mozes i hidrogenom da isprskas.
Moram samo da ti potrazim koliko se dozira i kog procenta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2012 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Drazenlj-druze nivo silikata nema veze sa silikonom ,ne slusaj laike,silikon kojim se po pravilu lepe akvarijumi je neutral(bez acetata),postoji jos akrilni silikon koji je vodorastvorljiv,i obican silikon koji je najagresivniji i on je na bazi acetata(zato se i oseti na sirce).tako da pojava algi definitivno nema veze sa silikonom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2012 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima pratit cu stanje i kretanje algi nadam se da ce to vremenom da se povuce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stdeyan ::
Braon nastane od slabijeg svetla.


hm imam dve neonke 2*21w T5 6400k sta radit?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niza92
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2010
Poruke: 169
Lokacija: MAJDANPEK

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze obavestavaj nas dalje sta se desava sa algama. skakutanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Drazenlj
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2011
Poruke: 51
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 09, 2012 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice alge i dalje je prisutna .. svakodnevno je cistim nadam se da cu da istrajem u tome razmisljam da pojacam svetlost sad sam u fazi potrznje fluo cevi da ove moje 2*21w zamenim sa 2*28w ili da dodam trecu od 21w nisam pametan ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
calvados
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 55
Lokacija: vrbas

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav. kod mene je identican problem. pre dve nedelje sam formirao akvarijum sa istom pozadinom i prvih desetak dana sve je bilo kristalno cisto, posadio sam oko 20 biljaka ubacio CO2 i biljke super napreduju. Posle deset dana ubacio sam ribe zajedno sa vodom koja je bila u akvarijumu sa sigom i sa dosta algi. Da li sam tom prilikom ubacio i kolinije algi? Akvarijum je oko 300l a osvetljenje je trenutno sa tri neonke ukupne jacine 146w, filter je 110l na sat i omeksavam vodu sa jonoizmenjivackom smolom. Svetlost je bila jacine 252w pa sam malo smanjio po uputstvu strucnjaka. Interesantna stvar kod ovih fleka je da imam utisak kao da se pomeraju, jedan dan je zahvaceno jedno mesto povrsine nekih 5x5cm a sutradan na tom mestu kao da nikad nisu ni bile a nalaze se na drugom. Menjam vodu svaka 4 dana po trecinu pa cu da vidim hoce li to nestati ili cu morati da primenim neko sredstvo za uklanjanje algi. Imam i nekoliko malih ancitrusa i malezijskih puzeva ali akvarijum je ogroman za njih pa neznam jesu li oni od pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
calvados
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 55
Lokacija: vrbas

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2012 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drazenlj da li si uspeo da resis taj problem sa algama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License