Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zeolit. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari interesuje me sta je od ovoga tacno jer je svaki shop drugacije opisao ovaj proizvod i dali je neko koristio ovo?

1.Zeolit - prirodni jonoizmenjivač.
Opis:
-Granulacija zrna 5 - 8 mm
-Zeolit je jonoizmenjivač koji lako apsorbuje velike količine organskih azotnih tvorevina.
-Kristali zeolita su visoko porozni protkani sa submikroskopskimi kanalima.
-Po površini prevazilaze kapacitet poznatog siporaxa.
-Zeolit u procesu jonske razmene poboljšava kvalitet vode.
-Zeolit ima sposobnost absorbovanja amonijaka, hlora, posfata i jona teških metala.
-Primer: 100g zeolita veže do 1300 mg Amonija.
Upotreba:
ca. 1 liter zeolita dovoljan je za 500 litara slatke vode i. 350 litara morske vode.Bez probleme se može upotrebljavati i u mnogo većim količinama.
-Jonski izmenjivač
-Visoka poroznost
-Izvanredno velika površina
-Dobra absorbcija
-Poboljšava kvaliteta vode

2.Medow Pet Zeolit je filtracioni materijal koji služi za brzo uklanjanje amonijaka. Zeolit je prirodni materijal u obliku prašnjave bele gline. Ne utiče na uklanjanje nitrata. Predviđen je da se koristi dok se kritična koncentracija amonijaka ne spusti na normalu. Svako duže korišćenje zeolita može dovesti da toga da bakterije koje se hrane amonijakom ostanu bez hrane i time se poremeti prirodni tok filtracije u vodi. Rok upotrebe u filteru je oko mesec dana a pre upotrebe je potrebno da se ispere prah jer može dovesti do kratkotrajnog zamućenja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 10:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji puno vrsta zeolita, pa je otud lako moguce nepoklapanje karakteristika pojedinih proizvoda.
U tvom slucaju verovatno su u pitanju veoma slicni proizvodi, ali je proizvodjac/prodavac opisao proizvod na nacin koji mu se ucinio adekvatan. Sve zavisi iz kog ugla gledas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ovako Blue ja bih ga uzeo kao fiiltracioni materijal a da ima karakteristike prvog opisa i da se ne menja cesto tipa jednom godisnje. Samo me brine dali ce da ispusta materije posle nekog vremena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83@
Ja imam zeolit u filteru i koristan je sto vezuje amonijak za sebe,znaci ko ima problema sa amonijakom to je resenje.nemoze vise od mesec dana da se drzi u filteru jer posle mesec dana hoce da ispusti sve iz sebe i da vrati.
Zeolit je 100 % prirodna bela, prašnjava glina, Specifičnа strukturа kristаlne rešetke minerаlа zeolitа omogućаvа njihovu upotrebu kаo minerаlnog sunđerа koji skupljа sve otrove i vezuje ih zа sebe. Zeolit je neefektivan što se tiče uklanjanja nitrata. Zeolit treba koristiti samo kada startujemo sa novim akvarijumom, i to samo kao meru predostrožnosti. Takođe je korisno imati zeolita da se nađe pri ruci ako se desi da koncentracija amonijaka skoči u već oformljenom akvarijumu. Duža upotreba u akvarijumu može dovesti do toga da bakterije koje se hrane amonijakom ostanu bez hrane i propadnu i tako se prekine ciklus kruženja azota.
Prednosti: Brzo uklanja amonijak iz akvarijuma sa povećanom koncentracijom amonijaka, koristan kada startujemo sa novim akvarijumom.
Napomena:ne traje dugo (oko mesec dana) i nakon toga više nije za upotrbu.Pre upotrebe moramo ga oprati da bi uklonili beli prah sa njega. U suprotnom će se desiti da se prah rastopi u vodi i zamuti je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Pa ovako Blue ja bih ga uzeo kao fiiltracioni materijal a da ima karakteristike prvog opisa i da se ne menja cesto tipa jednom godisnje. Samo me brine dali ce da ispusta materije posle nekog vremena?

mislim da bi ti bolje bilo da uzmes nitratnu smolu , nema potrebe da je menjas samo je regenerises... Pogledaj banere jer mislim da to ovde kod nas nema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2012 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo je kao i u člana panda. Dobar živ filter je zakon, ostalo je sve bolje ili lošije budzenje. Normalno ovo je mišljenje važi za klasičnu akvaristiku, alo želiš 1000000000 od 10 cm riba na litar vode ili neobično bistru vodu onda ti treba "mala" pomoć specijalnih filter materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brt za Diskuse hocu svaku vrstu pomoci Smile

@Guppy za tebe imam iznenadjenje za jedno mesec dana...totalno prelazim na ciklide
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 6:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Brt za Diskuse hocu svaku vrstu pomoci Smile

@Guppy za tebe imam iznenadjenje za jedno mesec dana...totalno prelazim na ciklide

sto se tice Diskusa sa njima nemam iskustva ali mislim da bi ti nitratna smola bila super dodatak u filteru... Pa nek je srecno sa ciklidima, samo steta sto smo zaljubljeni u razlicite kontinente ali ko zna mozda se i ja navucem na amerikance, ima vremena Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zeolit - Za vocarstvo Mark Filteri i pumpe 3 Ned Dec 18, 2016 12:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj i zeolit Laki Hemija u morskoj akvaristici 25 Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zeolit panda Početak u akvaristici 4 Čet Feb 02, 2012 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit petsrdjan Podloga 24 Sre Jun 29, 2011 1:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License