Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja mladj gupike! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki sa obozavalac gupika i imam ih dosta a pre nekoliko dana su mi se okotile dve dupike.Jedna je rodila 39 od kojih sam spasla 6(nisam reagovala na vreme) i druga 2.Sada imaju nedelju dana i do sada je sve bilo u potpunom redu.Odjednom pocele su da se krive.Vise ne stoje normalno.Uskoro ce slika.

Drzim i u aq. od 1l nema filter pumpu i ostalo hranim ih sa Vipagran baby.


Pomoc molim vas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 4:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sama si sebi dala odgovor. nemas nista u akvarijumu i veoma je mali pa samim tim se voda lako pokvari. samo par vrsta riba mogu se drzati u akvarijumu bez aeracije i filtera uz svakodnevnu izmenu vode. i to su ribe dvodihalice. pod uslovom da imas sobnu temperaturu onakvu kakva toj vrsti ribe odgovara. pa cak i te ribe kad su bebe nije moguce drzati u tim uslovima. tako da uzrok je jednostavan. sledeci put ih sacuvaj u istom akvarijumu ali ih prebaci u mrezicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To i sama sznam,ali da li uzrok moze biti previse hladna voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je temperatura vode? Ako je previse hladna moze da im smeta, al sumnjam da bi samo od toga uginuli, ipak nije toliko hladno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa jednom je bila 18 a sad drzim na 24
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mikica555
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2012
Poruke: 55
Lokacija: Maglic okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2012 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja mislim da malima nesme biti tako niska temperatura nisu to japanke a i nevalja im naglo menjati temperaturu vode. Meni se juce jedna okotila imam ih preko 40 otprilike i drzim ih u kotilici u kojoj su se okotili samo sam izvadio zenku a to mi sve stoji u velikom akvarijumu sa ostalim ribicama na temperaturi od 26 stepeni i svaki put kad mi se kotila tako sam radio i sve i jedna je prezivela. Moje misljenje je da malcima netreba menjati sredinu u kojoj se okote naravno ako neko ima uslova za to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2012 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura malim gupikama obavezno preko 22c i svim zivorotkama potrebna je dobra aeracija.Zenka posle mresta treba da bude izdvojena neki period od muzijaka, da se odmori i oporavi uz pojacanu ishranu.U takom malom akvarijumu mozes samo privremeno drzati malce.Bolje ti je da ih stavis u neku vecu teglu za tursiju od 3l ili 5l,stavi im pumpicu sa rasprsivacem i obavezno menjanje vode minimum 2 puta nedeljno.Temperatura vode ne bi trebalo da odstupa vise od stepen od temerature u akvarijumu(tegli).Nadji sto pre neki akvarijum od minimum 20l da bi se mali mogli pravilno razvijajati.


Poslednji izmenio jongi dana Uto Apr 17, 2012 6:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 18, 2012 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.Sad su porasli pokusavam da nadjem teglu od 5l.A taj aq od 20l trenutno nemogu jer nemam mesta ni za ovaj a kamoli za njega.Na leto uzimam od 60l.A do tad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2012 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da se pohvalim da sam upravo sada dobila jos dva malca.A imam pitanje da li je moguce da od deset riba koje su se rodile nema nijedan muzjak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2012 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako ti to vec vidis ? Very Happy Naravno da je moguce, rode i zene 10 devojcica Razz


Poslednji izmenio Cvrc dana Sub Apr 21, 2012 6:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2012 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa vidi se!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitam a sto se tice zenki moguce je kao sto si i sama videla Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2012 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si to zakljucila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2012 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lepo kazem da meni to nesto rano Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2012 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo veerovatno znate i sami sta ovo znaci
Image

Image
E pa kod mojih se lepo vidi naravno ipakste vi iskusniji od mene mozda gresim!
I da napomenem imaju 1 mesec.


Poslednji izmenio Kristina dana Ned Apr 22, 2012 12:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Kristina: dodavanje teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License