Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fontana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.

Evo odlucio sam se da predstavim svoju fontanu.
Kamen koji je koristen za izgradnju fontane je sedra, konstrukcija je od cigle. Na kraju bi trebala da bude prelakirana ali jos nije pala odluka i tome ..
Izgradnja fontane je pocela prije 3 sedmice ali bi trebalo da se zavrsi ove sedmice tako da ce sledece sedmice nove slike sa cvijecem i tako to.. Very Happy

Ovo je samo dio slika tj fontana jos nije gotova stavise oko nje ima jos mnogo posla a to je popunjavanje malih rupa da se ne vidi malter i ljepilo, pravljenje staze oko nje....
Slike su slikane preko telefona tako da je kvaliteta losa...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 9:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je velika zelja da imam dvoriste i da u njemu napravim nesto slicno. Ovako zivim u malom stanu i sve sto mi padne na pamet ostaje samo ideja.
Svojevremeno sam poceo sa pravljenjem male stone fontanice, al nisam u blizini uspeo da nadjem adekvatno kamenje tako da sam i od toga odustao.
Lep pocetak, samo sto bi mozda bilo interesantno da si napravio neki bazencic u podnozju fontane gde bi mogao da gajis koi sarane ili japanke (nesto kao ona Japanska koi jezerca).
Kad biljke dodju verujem da ce biti bombonica. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Meni je velika zelja da imam dvoriste i da u njemu napravim nesto slicno. Ovako zivim u malom stanu i sve sto mi padne na pamet ostaje samo ideja.
Svojevremeno sam poceo sa pravljenjem male stone fontanice, al nisam u blizini uspeo da nadjem adekvatno kamenje tako da sam i od toga odustao.
Lep pocetak, samo sto bi mozda bilo interesantno da si napravio neki bazencic u podnozju fontane gde bi mogao da gajis koi sarane ili japanke (nesto kao ona Japanska koi jezerca).
Kad biljke dodju verujem da ce biti bombonica. Smile


Ima bazencic od oko 130l (vidi se na osmoj slici nesto malo). I oko tog bazena ce da ide sedra i jos neko ukrasno kamenje.
Pa sam htio da pitam sta bi tu moglo da se drzi od ribica i naravno koliko ribica? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ti ja druze nikakvog iskustva sa vrtnim jezerima i gajenjem riba u njima, bolje sacekaj savet iskusnijih. Laughing
Znam samo da se od riba u njima gaje hladnovodne ribe, koi sarani i japanke, mozes i neke domace jezerske ribe, i znam da jedan deo jezerceta u kojem ce one da zive mora da bude dubok vise od jednog metra.
U tom delu ribe zimi odlaze u hibernaciju, bez toga ce ti sve uginuti tokom hladnog perioda godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koi sarani sta bi drugo ... samo mislim da dubina mora biti bar 1m, tako da je to u sustini premaleno za bilo sta Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu japankice unutra ladno ali ako ih buds stavljao pozuri da se naviknu i posto ne vidim bas da imas dubinu ispod 80 cm onda im takodje spremi aq da prazime u njemu inace ce decrkt Very Happy
A bilja sto se tice malo posadi koju puzavicu na to golo kamenje da razbijes monotoniju a u vodu lokvanji i uzivancija Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ako nemas puzavica posalji mi adresu preko pp pa cu ti ja poslati par vrsta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2012 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecni radovi Wink
Verujem da si uzivao dok se pravila i da ces tek uzivati kad bude gotova.
Koje god ribe da stavis moci ce tu da budu privremeno jer kad naidje jesen moraju na toplije mesto a i hladnovodne jer nisu zimzelene Smile Za hladno vodne treba malo veca dubina da bi se sacuvale od hladnoce i tad supaju u period hibernacije sto su vec prethodnici pomenuli. Kad je toplo i kad je leto mozes ubacii sta god hoces ali kad zahladi moras ih prebaciti u akvarijum pa cekati sledecu sezonu ili asov u ruke samo nemoj kopati po noci da komsije ne pomisle da nekog zakopavas Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2012 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aj pa da vidimo kad to bude zavrseno.
ja se dvoumim neko vreme ok jedne takve fontanice nego me muci jedna stvar, a to je da mi macke ne pojedu ribu... jesi razmisljao sta o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2012 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijam king ::
a ako nemas puzavica posalji mi adresu preko pp pa cu ti ja poslati par vrsta Wink


Druze hvala ti, imam puzavica a i jos nisam odlucio sta ce sve ici od biljaka Very Happy

Bojan ::
Srecni radovi Wink
Verujem da si uzivao dok se pravila i da ces tek uzivati kad bude gotova.
Koje god ribe da stavis moci ce tu da budu privremeno jer kad naidje jesen moraju na toplije mesto a i hladnovodne jer nisu zimzelene Smile Za hladno vodne treba malo veca dubina da bi se sacuvale od hladnoce i tad supaju u period hibernacije sto su vec prethodnici pomenuli. Kad je toplo i kad je leto mozes ubacii sta god hoces ali kad zahladi moras ih prebaciti u akvarijum pa cekati sledecu sezonu ili asov u ruke samo nemoj kopati po noci da komsije ne pomisle da nekog zakopavas Very Happy


I razmisljao sam da na zimu ribice prebacim u akvarijum, a sto se tice kopanja tu sam zavrsio Razz
jbg druze nesmijem vise kopati zalice se komsije, jos ce reci da pravim ribnjak Very Happy

Cyrix ::
ja se dvoumim neko vreme ok jedne takve fontanice nego me muci jedna stvar, a to je da mi macke ne pojedu ribu... jesi razmisljao sta o tome?


hehe ma kakve macke imam psa koji se boji vode a ganja macke, tako da sam siguran da ce ribice biti dobro Very Happy


I da jos nisam napisao o rasvjeti. Razmisljao sam izmedju dve opcije:
1. Da postavim led cijevi (ili kako se vec zovu) po citavoj duzini potoka...
2. Da postavim na 2-3 mjesta rasvjetu koja je u obliku kamena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Apr 25, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LED trake bi bile previse kicaste, kao bozicna jelka. Laughing Mozes eventualno na par mesta da stavis to svetlece "kamenje", al da uklopis nekako da daje lep efekat, a da se ne primecuje preko dana da je tu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danasnji radovi:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepo izgleda, jos kad biljke legnu... Hoce li biti nekog cveca oko te stazice? Da se ja pitam dvoriste bi izgledalo kao prasuma sa fontanom u sredini. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Bas lepo izgleda, jos kad biljke legnu... Hoce li biti nekog cveca oko te stazice? Da se ja pitam dvoriste bi izgledalo kao prasuma sa fontanom u sredini. Laughing


Hvala. Biljke ce da budu do utorka, oko staze nece biti cvijeca ali u blizini se nalazi jedan krug gdje u sredini raste "palma" koja je skoro u visini fontane Very Happy

Fontana jos mora da se prelakira, da se postavi rasvjeta, i da se prefarba "bazen"... Jos samo da trava naraste u tom djelu sto je ugazena i ja sam zadovoljan.. Smile

Uslikacu vam gornji dio dvorista da vidite kako to izgleda.. Smile Vise slika sledece sedmice...

Lp Nikola
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2012 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je fontana dodaj neke biljke u i oko nje.blago se tebi i ja bih zeleo da imam jednu vrtnu fontanu ali zivim u stanu pa nista od toga. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa jezercetom !!! Soko Vrtna Jezerca 6 Ned Jan 25, 2015 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pond ili to sobno jezerce, sobna font... Salvatoree Vrtna Jezerca 20 Pon Jun 23, 2014 3:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License