Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Veliki problem, jedna po jedna umire i to veoma dugo... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2012 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
ja imam jedan akvarijum ~ 30l koji je aktivan vec vise od godinu dana, u njemu imam gupije, plati, cistace...imao sam i mladih riba koje su sada vecinom potpuno odrasle, bio je pun ribica, ali mislim da ih ipak nije bilo previse i sve je fino bilo, nekad neka ugine, ali to je mislim normalno, ali u poslednje vrijeme i to traje sigurno dva mjeseca, jedna po jedna umire i to bez nekih posebnih znakova, meni izgleda kao da jednostavno prestane da jede i onda nekoliko dana pliva onako bezvoljno po akvarijumu, onda na kraju rep konstantno pada u odnosu na glavu, pliva nekako uspravno, ne moze da se drzi pravo kako treba i umire...

Na njoj nema nista posebno, ali na kraju se sva skupi i rep, ali nije slijepljen i nema na njemu nista, jednostavno se vidi da je bolesna, ali ne znam sta moze da bude...

Koristio sam dva tipa sera preparata, za bakterije (siroki spekar) i za gljivice, ali nista od toga nije pomoglo...

Vodu mijenjam, svako ~7 dana i to oko pola vode...temperatura je ok, imam filter...ne znam sta se desava i kako da ih izlijecim, ali ostalo mi je malo riba, kao da napada jednu po jednu...

Molim za pomoc....mislim da je do ovog doslo jer sam jedno vrijeme malo zanemario akvarijum i voda je mozda bila i do 15 dana ista, ali sta se to sada uvuklo u akvarijum i kako da izbacim tu bolest? Ne znam da li je ovo razlog ili sta je vec....

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2012 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2012 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko riba imas? u 30 l bas malo riba moze normalno ziveti... pola vode kada menjas mnogo je. menja se trecina. i nadam se da tada kada si ga zapustio nisi uzeo pa menjao citavu vodu... da nadoknadis zapusteno. daj neke slike akvarijuma, napisi na kojoj temperaturi ih drzis i koju filtraciju imas. kako odrzavas filter? nije stvar u bolesti, vec verovatno u odrzavanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, sada ih ima sve zajedno mozda 7-8, nisam brojao, jedna vidim da ce biti gotova za par sati i to muzijak koji je bas sada odrastao, bas je fin, bas veliki rep, ali vidim da nema pomoci...

Znam da se mijenja trecina, ali kako je sve ovo pocelo poceo sam da mijenjam oko pola tj. malo manje od pola...

Filter imam unutrasnji mali, obicni, naravno kineski...imam ja i jedan veci, ali za ovaj akvarijum je previse veliki...

Filter perem tako sto ga operem u staroj vodi iz akvarijuma...

Temperaturu drzim na 25...

Ovakve uslove imam vec dugo, ali nije bilo problema do prije nekih 2 mjeseca i ako sam tada imao puno vise riba...

Podloga je sljunak, tamniji, imam nekoliko biljaka od kojih je jedna veca, imam lampu koja se automatski pali i gasi...

Pokusacu da stignem da uslikam, trenutno mi ni fotoaparat nije tu...

Bas mi je krivo sto se sve ovo desava...

Sada sam narucio i puno tipova SERA hrane tj. narucio sam:
1 x spirulina tablete (ovo nije sera)
1 x Sera GVG-mix
1 x Sera vipan baby
1 x Sera O-nip tablete
1 x Sera vipan
1 x Sera Granulat Menu
1 x Sera FD Kril
1 x Sera flora

jer mozda im i trenutna hrana ne odgovara (trenutno koristim listice za koje ne znam koji je brand, proteinsku hranu, tetra hranu koju sam kupio za borca), ali vec dugo su mi nestale one zelene tabletice ciji je valjda glavni sastojak bila spirulina, tu hranu su sve ribe bukvalno obozavale, nista nisu tako jele kao to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je to zbog prenaseljenosti, onoliko riba koliko sada imas ( 7-8 ) je neki maksimalan broj na tu litrazu ako zelis da se one osecaju dobro.
Sto je riba vise to je voda zagadjenija, a filtracija u malim akvarijumima je uglavnom losa. Jos ako se ribe pri tom prehranjuju pa ostaje visak hrane,
ako ne usisavas podlogu ostaje i visak otpada od stanovnika i eto ti jako losih uslova za zivot.

Kako ih hranis i koliko puta na dan? Da li usisavas podlogu ili samo menjas vodu? Okaci sliku akvarijuma, mozda ce da pomogne da nadjemo problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slika:

Image Image
Free Hosting

A tu je i video:
Video


Poslednji izmenio x-man dana Sub Apr 28, 2012 4:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je prelep a i ribice u njemu neznam sa bi moglo da bude :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove ribice na video klipu deluju zivahno. Mozda ce uginuca prestati sad kada se broj riba smanjio.
Ja bih recimo probao da smanjim ishranu (hrani ih neko vreme jednom dnevno, jako malo, da nista ne ostaje po dnu, 2 dana u nedelji ih nemoj uopste hraniti - nemoj da se brines, ribe mogu i mesec dana bez hrane)
i detaljno bih usisao podlogu (ili kupi usisivac ili napravi DIY varijantu) i menjao 1/3 vode (vodu skupljaj sa dna, tu se uglavnom skupljaju stetne materije) recimo svaki 5. dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc sam promjenio 1/3 vode i usisao dno (nisam dugo), manje cu da hranim pa cu da vidim da li ce bar ove da ostanu zive...

Ako neko ima jos neki savjet neka napise...

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sto ti je Fiber napisao moglo bi da pomogne. Kada se smanji broj riba bice i manje stetnih elemenata u vodi. Redovnim menjanjem vode mozes da vratis akvarijum u normali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2012 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isto je bitno da pri zameni vode ispostujes neka pravila. da voda bude odstajala bar jedan dan, da bude priblizne temperature kao voda u akvarijumu i redovnom zamenom dovesces akvarijum u normalu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2012 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam 7 ribica u manjem aq i sve je extra,tako da ti to nije problem....(pre bi rekao da je odrzavanje ) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2012 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moma95 ::
ja imam 7 ribica u manjem aq i sve je extra,tako da ti to nije problem....(pre bi rekao da je odrzavanje ) Smile

ti nisi normalan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po cemu? o_0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2012 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto je broj od 7-8 ribica maltene maksimum za akvarijum od 30L, a ti kazes da imas manji i jos tvrdis da prenaseljenost u malom prostoru nije stetna stvar vec samo lose odrzavanje. Wink
Bolje je ne davati savet ako nismo sigurni da je tacan. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pon Apr 30, 2012 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nije lako nosati kante sa vodom ni za ova moja dva akvarijuma, jedan je 30-ak litara, a drugi malo manje, a bas me interesuje kako se vi snalazite koji imate velike akvarijume, vjerujem da mnogi imaju 100-ak litara, treba tu mijenjati vodu....sve bi to fino bilo da nije kuca/stan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License