Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cesmovaca .... Kako je prilagoditi ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i rezultata:

Image

Okvirna tolerancija testova je u granicama +/- 1.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci za menji aq ( do 60-75 l ) mogla bi voda da se prokuva i izfiltrila kako bi GH bio manji ( sto je jedan od uslova za manji broj algi ... izmedju ostalog ... ) kao i za mrest pojedinih riba i kao i za zivot odredjenih vrsta ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 08, 2010 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takodje se postavlja pitanje sta je sa hranljivim materijama u cesmovaci pre i posle prokuvavanja cesmovace ??? zasigurno ima oscilacija makro i mikro elemenata .....kojih inace ima u cesmovaci ali u malim granicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 08, 2010 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima sigurno, ali zato postoji vestacko dodavanje mikro i makro elementata biljkama, jer nikada neces znati koliko tacno ima u vodi od mikro i makro elemenata (za takav tester jos nisam cuo ali je skup i ako ga ima) mada moje misljenje je da nije lose prokuvati vodu pa je staviti u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 14, 2010 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite o rosi ili vrnjci, meni su rekli da je ta voda meka i ja nju sipam 2 balona po 6 l na svakih 10 dana u aqua od 45l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Jun 14, 2010 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribice imas?
U principu vecina moze da zivi i u nesto tvrdjoj vodi, a meksa je potrebna za mrest.
I da, kazu da je rosa najmeksa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 14, 2010 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za rosu kruzi ta prica. Kao sto Nigros rece meksa voda ti treba za neke mrestove a veci riba moze bez problema da zivi u ovaj nasoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 14, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima patuljastih ciklida koji traze meksu vodu za normalan zivot
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pogledao etiketu na Prolom vodi, pise dH<0,5 ali ph = 8,6.
Moram jednom da testiram vodu sa izvora iz Jazka, moji stalno toce tamo i koristimo je za pice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uglavnom na svim vodama (flasirana mineralna ili ne ) pH je visok tj prosek pH se krece 7.5 - 8.5. mislim da samo par ( jedna ili dve ??? ) flasirane negazirane ili gazirane vode sadrze srednju vrednost . jedna od tih jeste minaqua sa pH - 6.34 ....
u svakom slucaju javi nam rezultate sa jazka ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim cistu cesmovacu direktno u akvarijum bez ikakvih priprema i preparata,ph je 8,a gh 13, drzim kraljevska neonke i nemam nikakvih problema,vodu menjam svakih 3-4 dana 50%... Sto vise tripovanja to vise problema.... Ja sam prestao da se bacam sa razno raznim teorijama i pisanim pravilima u akvaristici i od tada sam prezadovoljan kako se sve razvija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kum-e , jedno pitanje ; jel vodu sipas direktno iz cesme u akvarijum ili ti ostoji koji dan pa u aq Confused Confused Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Koje ribice imas?
U principu vecina moze da zivi i u nesto tvrdjoj vodi, a meksa je potrebna za mrest.
I da, kazu da je rosa najmeksa...


Meksu vodu sam sipao zbog nekih biljaka kojimajebila potrebna ali kako nisu opstale presao sam na cesmovacu.Samo mi prenoci i sipam je, za sad nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja stavljam chistu kishnicu,problem kod bilja jedino hrast, 3 puta sam ga kupovao i nikako da se primi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cudno je da hrast nece da se primi on je laka biljka za gajenje, ne verujem da ne raste zbog kvaliteta vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License