Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna (ili nesto slicno) na amazoncima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas sigurna da li sam pogodila temu, a ako ne, molim administratora da je prebaci.
Pojavila mi se crna cupava alga (barem tako izgleda) i to uglavnom na kucicama amazonaca? Ima je i na mahovini, malo na ostalim biljkama , malo na podlozi ali je ovo sa puzevima strasno.

Akvarijum 38l (kada odbijem podlogu i zapreminu panja oko 30l, podloga crni kvarc, akvariju formiran u Januaru. Osvetljenje stedljiva 18W Philips Tornado 6500 K, (ovo sam sve naucila od vas citajuci i citajuci - nazalost tek posle kupovine akvarijuma i ribica Sad ). Vodu menjam redovno - nedeljno oko 30%. Dodajem Easy Carbo vec 1 mesec - sve se nadam sredice stanje Smile. Ribice hranim 2 puta dnevno (mislim cak i previse, ali cim pokusam manje- tu su muz i cerkica Smile
Od billjcica - anubia, HM, disecta (oprostite ako promasim latinski naziv - lici na detelinu Smile, u cosku mala amazonka, i puno najasa - pokusala sam da spsim mladunce platika od borca - ali neuspesno, ali sam dzunglu ostavila jer je ribice obozavaju Wink - stalno cackaju nesto, a i posto je brzorastuca da malo pokusam tako usporiti alge.

Ubacila sam TETRA algexit depo tablete da pokusam i tako - priprema se veci akvarijum a posto je ovaj vec pretrpan ribicama moracu da sacekam sa algarima Smile, ali nemam ideju kako da skinem alge sa amazonaca
Hvala vam svima unapred na pomoci i jedva cekam da zavrsim novi akvarijum pa da se i ja predstavim kako treba:)
PS Oprostite na velicini slike - bezuspesno sam pokusavala da je smanim
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 11:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bas i ne vidim alge na slici, probaj malo bolje da ih slikas. Smile

Koliki je fotoperiod?
Da li prilikom zamene vode usisavate dno? Ostaci hrane na dnu su dobar izvor hranljivih materija za alge.
Kakva je filtracija akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber hvala na brzom odgovoru.
Alge se ne vide nesto posebno - kao crna senka na mahovini i naravno - ja ih vidim i na svemu ostalom Smile. Jedino su preuzele potpuno puzeve kucie sto mi potpuno nejasno - ima ih puno vise nego na svemu ostalom. Foto period je 12h - nekada i 13. Na pocetku sam palila jos jednu stednu isto DAYLIGHT ali sam prestala (tj. palim ih naizmenicno) kada mi se pojavila zelena koncasta. Platike je porucase i sa manjim intenzitetom svetla - nemam ja bas toliko ubiljen akvarijum Smile ona se vise nije javila.
Filter je hang on - kineski sa protokom 280l - koliko sam ja shvatila citajuci to bi trebalo da bude dovoljno, mada ja nisam bas odusevljena. Od filter materijala - njihov fabricki sundjer (kao dzak od paprika), aktivni ugalj sam izbacila - sva tri zrna Smile, ubacila sam bio kugle i serinu vatu (koju moram menjati svaki drugi dan - cccc... prljavo !!! ).
Citajuci po forumu, odolevam nagonu da sve perem i perem i perem - znate nas - zene, majke, domacice ...
Salim se - filter perem u staroj vodi - bogami svako drugo menjanje, a posednjih par nedelja otkako sam videla ovo crno Sad menjam vodu i na 5dana 30%.
Kako da ne ubijem puzeve a da im skinem naslage sa kucice ? Smem li da pokusam da ih izribam cetkicom za nikte ili necim slicnim Smile
PS I da se zahvalim na savetu za skidanje zelene tacaste sa stakla platnom karticom - super je savet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja msm da mozes da ocistis puzeve kozicama,ali posto je tu sijamac...pak sa slike vidim da ti je akvarijum solidno ubiljen pa bi mozda i moglo Very Happy,a aktivni ugalj izvadi posto sva ta hemija koju turas unutra on sve to pokupi a i kad se nakupi svimm tim cudima postane opasan posto pusta sve to nazad u vodu Very Happy
Inace aq ti je bas lep Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na pohvali - ovo mi je prva, pa mi posebno prija .
Izvadila sam aktivni ugalj skoro odmah - sva tri zrna koliko su spakovali u filter. Kozice bih volela da pokusam da drzim, ali pored Andjelka nema teorije - cekam da mi stigne (koliko sutra) akvarijum od oko 150l, pa da se stvarno razmasem - borac ostaje u ovom uz malo preuredjenja, a ostali pravac u novi, pa u nabavku kozica i ostalih miroljubivih stanovnika Smile.
Ali jos niko da mi kaze necu li poubijati puzeve ako uzmem da ih ribam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevima alge nece smetati, vidjao sam i u prirodi vodene puzeve prekrivene algom. Ako je tebi ruzno kako izgleda probaj nezno da ga ocistis cetkicom za zube (bez kalodonta. Laughing ) ili nekom slicnom cetkom.
Pazi samo da mu ne ostetis kucicu, i nemoj mene smatrati odgovornim ako nesto podje po zlu, nisam nikad cistio puzevima kucicu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Fiber - to je i meni padalo na pamet - jedino sam se plasila da im ne ostetim kucicu. Medjutim izgleda da Tetrine tabletice rade svoje - cetkice koje su se videle na kucicama - zato sam i mislila da je crna cetkasta - nisu vise crne, polako gube boju. Sacekacu jos dan dva da malo jos odmeknu naslage - pa cu pokusati cetkicom za zube.
Pisacu vam je li uspelo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 12, 2012 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, samo malo lepih vesti - operacija ospela, pacijenti preziveli Smile
oba puza oprana cetkicom za zube - (ostali su samo mali cuperci crne alge u tragovima po kucici) i opet su lepi i zuti. Uz to su i divan primer mojoj cerkici zasto peremo zube Smile
Izgleda da i Tetrine tabletice rade posao - na anubiji je mnogo manje alge, sa panja uspevam da je ogulim rucno, sve u svemu jos malo pa je nece biti.
Hvala vam na pomoci jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Maj 12, 2012 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogla si da uslikas ceo proces pa da izreklamiras cetkicu za zube koju si koristila, mozda bi zaradila nesto. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sub Maj 12, 2012 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nabavi jednu akvarijumsku lisicu,ona cisti alge samo tako i prekini foto period na sat vremena u toku dana,provereno funkcionise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LittleFishy
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bgd-Borca 3

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

wow strava akvarijum obozavam kad izgledaju tako prirodno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama (a posebno na ideji za reklamiranje Smile
Lisicu sam nasla u nasem lokalnom pe shopu (prodavac tvrdi da je lisica, ja "nacitana" po forumu bi rekla da je sijamski algar - nema belu liniju niti crnu prugu na ledjima, ima svetla peraja - sve skolski), uglavnom slozismo se da ce da cisti crnu algu, jedino , posto smo malo prebukirani sa ribicama cekamo danas dolazak novog, veceg, lepseg.... akvarijuma i onih mesec dana da se isciklira - ovaj put sam prvo ucila, pa tek onda probam u praksi, a dotle - cetkica za zube i trljaj.....
Svetlo sam i ja pocela da iskljucujem na dva sata otprilike - jedino nemama tajmer, pa kada se setimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License