Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rok trajanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serafim
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2012
Poruke: 11
Lokacija: BGD

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam contra-ichthyo (plave) kapi,a na ambalazi nigdena pise rok trajanja,pa ne znam smem li da ih koristim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 7:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serafim
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2012
Poruke: 11
Lokacija: BGD

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nema odgovora, evo ja dobio info od prodavca u cije iskustvo ni malo ne sumnjam.Elem ako su kapi stajale dobro zatvorene, u mraku tj kutijici na normalnoj temperaturi,mogu se koristiti neograniceno i to za preventivu 1 kap na 20 L. vode ili za lecenje 1 kap na 10 L.


Poslednji izmenio Serafim dana Sub Maj 05, 2012 4:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim te kapi, sto se tice roka ne znam ali u upustvu pise da jedna kap na 10 L vode, mislim da je kap na 1 L vode mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serafim
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2012
Poruke: 11
Lokacija: BGD

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si, moja greska pri kucanju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj samo da zaboravite da u akvarijumu ima manje vode nego sto je njegova stvarna zapremina.
Kad se odbije podloga, filter, debljina stakla, panj, kamenje i sve ostalo sto zauzima prostor u njemu imacete pravu kolicinu vode koja je dosta manja.
Mnogi na to zaborave pa tako predoziraju lek, rezultat je pomor ribe i svega ostalog sto gmize po akvarijumu.
Ja sam protiv lekova u akvarijumu i nikada ih do sada nisam koristio niti imam nameru.
Vise sam za "bolje spreciti, nego leciti" i "ko prezivi, prezivi (pricace)"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam prvi put to racunao nego ukupna zapremina, pa sam skoro nasao jednu temu ovde i bas bila rasprava o zapremini akvarijuma i od tad poceo kao sto kaze Aquamen, izmerim od podloge pa dokle je voda i oduzmem jos malo zbog grane i nekoliko kamena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serafim
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2012
Poruke: 11
Lokacija: BGD

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da hvala u svakom slucaju. imam akvarijum 50x25x30 cm sto je nekih 38 l. pa kada odbijem podlogu panj i mesto za unutrasnji filter, dodje negde 30 l. sto znaci za preventivu max. 2 kapi, alisto kaze Aquamen moze i bez toga.Nego znate li mozda da li se jos uvek proizvodi i prodaje MRESTIN ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze bez toga, ali onda se ostane i bez ribica!!! Sad Prvi put nisam reagovao tj nisam imao pojma sta im je, jos bio totalni pocetnik, uginuo pola akvarijum, a drugi put, tj sad ostao bez 2 pande, zbog nereagovanja na vreme. Sto se koriscenja hemije tice nisam za to, ne dodajem nista u akvarijum ali kod lecenja ipak mislim da bi trebalo da se odradi i to na vreme, kao i kod nas. Ako je lek isti, po nazivu trebalo bi, pise u upustvu kojeg se ja pridrzavam da ide prvi put, prvi dan po 2 kapi na 10 L, pa drugog i treceg dana po 1 kap na 10 L. A to za preventivu nisam praktikovao.
A za mrestin nisam cuo to mozda ipak neko drugi moze da ti pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako smo iskreni, za vecinu bolesti koje se u akvarijumu pojave vecinom je sam vlasnik (akvarista) kriv.
Zato sto kupi bolesnu/e ribice u nekom shopu i brze bolje trci kuci da ih sto pre strpa u svoj akvarijum medju ostale zdrave ribe kako bi uzivao u njihovoj lepoti.
Ta radost obicno kratko traje zato sto se posle nekog vremena i pojave bolesti vidi sta je uradio.
Treba ih drzati neko vreme odvojene (karantin) i pratiti njihovo ponasanje u novoj vodi.
Ako se pojave neke bolesti mozemo ih lakse leciti zato sto ne ugrozavamo ostale zdrave ribe.
Tek kada smo sigurni da im nasa voda odgovara i da su zdrave mozemo ih prebaciti u akvarijum kod ostalih riba.
Na to sam mislio kada sam rekao "bolje spreciti, nego leciti".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka vek trajanja DIY pozadine ljubisa03 Uradi Sam (DIY) 6 Čet Mar 24, 2022 6:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja Džoni Razno 2 Pet Mar 25, 2016 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja prihrane CristopherMoltisanti Biljke 0 Pet Avg 29, 2014 11:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi rok trajanja neonki milostzr@gmail.com Rasveta 16 Sre Jan 29, 2014 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rok trajanja fabricki upakovane hrane... Blue Ishrana 23 Čet Maj 31, 2012 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License