Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fontana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danasnje slike:
Image


Image


Image


Image


Kupio sam danas 1 ribicu prodavacica je rekla da je "zlatni saran", inace cijena mu je 10 KM (5 eura)...
Uzeo bi jos par kom samo da nadjem gdje ima jeftinije....
Isto tako moram da kupim neke biljke za "bazencic" pa sta predlazete???
I ako ima neko da se bavi uzgojem hladnovodnih riba i da je iz Banja Luke neka mi se javi...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije tog bazencica? Steta sto nisi napravio veci prostor za ribe,jer to deluje toliko malo da moze da udomi najvise dve japanke ili sarana i to dok su mali.


Poslednji izmenio Pandora dana Sub Maj 05, 2012 6:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su to sarani za koje mislim da jesu.... Koi-sarani, ne znam gde ce i taj jedan da stane jer narastu poprilicno 40-50 cm!!!... A koliko ja mogu da vidim na fotkama nema tu prostora ni za zlatne ribice Sad bez uvrede...
Za takve ribe je potrebno imati jezerce...
Ovo je komentar samo u slucaju da su koi-sarani...
Evo linka, pa pogledaj i sam koliko je to...
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je,cvece je lepa ali treba ti jos zelenila. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pandora ::
Koje su dimenzije tog bazencica? Steta sto nisi napravio veci prostor za ribe,jer to deluje toliko malo da moze da udomi najvise dve japanke ili sarana i to dok su mali.


Bazen je oko 130l...

bakibgd ::
Ako su to sarani za koje mislim da jesu.... Koi-sarani, ne znam gde ce i taj jedan da stane jer narastu poprilicno 40-50 cm!!!... A koliko ja mogu da vidim na fotkama nema tu prostora ni za zlatne ribice Sad bez uvrede...
Za takve ribe je potrebno imati jezerce...
Ovo je komentar samo u slucaju da su koi-sarani...
Evo linka, pa pogledaj i sam koliko je to...
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related


Nije Koi-saran poprilicno sam siguran..
Poslacu slike kad budem imao vremena.

Bojan98nbgd ::
super je,cvece je lepa ali treba ti jos zelenila. Smile


Bice Very Happy Inace to je danas zasadjeno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitala sam koliko je litara,ali me zanimalo kolike su dimenzije,a x b x c.Ako je dublji, kao sto bi trebalo da bude zbog hibernacije riba tokom zime,znaci da povrsina vode nije velika ,sto znaci da je to ipak malo za vise od dve ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nasao sam jednu sliku na netu, tako izgleda moja ribica samo sto ona po repu ima crne tackice...
Image

Prodavacica je rekla da je muzijak, e sad koliko je njima vjerovati....
U utorak cu uzeti jos jednu da ne bude sama a kasnije cu da vidim...

Slike ribice i tacne dimenzije "bazena" cu postaviti u srijedu ili cetvrtak jer ovih dana nemam vremena...
Lp Nikola
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepa je ribica,lepo ce izgledati kad ih ubacis u fontanu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
milang
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 11
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro si se potrudio i lepo zamislio ovu fontanu, mozda je bazencic mogo biti vece, nego mi se meni ne svidja ovo kamenje koje si koristio suvise je jedlolicno postoje toliko prirodnijih lepsih kamenja za fontanu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::
prelepa je ribica,lepo ce izgledati kad ih ubacis u fontanu. Wink


Hvala, ribice su vec 10 dana u bazenu Very Happy

Image

milang ::
Dobro si se potrudio i lepo zamislio ovu fontanu, mozda je bazencic mogo biti vece, nego mi se meni ne svidja ovo kamenje koje si koristio suvise je jedlolicno postoje toliko prirodnijih lepsih kamenja za fontanu


Slazem se da je bazencic trebao biti veci ali u prvom planu ribice nisu ni trebale biti u bazenu, bazen je trebao imati poklopac i unutra bi naravno bila pumpa...
Iskreno da ti kazem meni je sedra mnogo lijepa za fontane pa ako bi mogao da postavis neke slike drugog kamenja bio bi zahvalan...
Mozda padne jos neka fontana Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jučerašnje slike:

Image


Image


Image


Image

Najnovija ideja:

Image

Kao što vidite bilo bi istog oblika kao fontana. Tamo gdje je tamnije tu je naravno i dublje.
Ja mislim da bi 1.2 m dubine bilo dovoljno za preživljavanje ribica preko zime.
Sadašnji bazen i jerezo bi bili povezani sa 1 većom cijevi tako da bi ribice mogle da prelaze iz jednog dijela u drugi.
Ne mislim praviti u skorije vrijeme ali ako budem pravio biće ovako osim ako mi nepadne neka nova ideja na pamet. Very Happy

Lp Nikola
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NiKoL@
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 12
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super ti je ideja da napravis jezerce,ali za svaki slucaj napravi da bude malo dublje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa jezercetom !!! Soko Vrtna Jezerca 6 Ned Jan 25, 2015 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pond ili to sobno jezerce, sobna font... Salvatoree Vrtna Jezerca 20 Pon Jun 23, 2014 3:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License