Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Eritromicin za zelen alge? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam da je ovaj lek za ljudsku upotrebu dobar za zelene alge,ide 1 tableta na 100 l,da li je neko vec koristio i kakav je efekat?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene bas zanima kakva je ta terapija.... Imam i zelene i crne alge.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi se za cijanobakteriju (plavo zelena skrama po podlozi, biljkama, dekoraciji,...), na zelene alge prakticno nema uticaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Koristi se za cijanobakteriju (plavo zelena skrama po podlozi, biljkama, dekoraciji,...), na zelene alge prakticno nema uticaja.

Ja sam to cuo od lika u radnji, kaze da je probao i uspesno je ocistio,da li postoji neki stetan uticaj ovog leka, i koliko puta nedeljno je optimum da se koristi,da se mozda ne bi ribice i biljke zatrovale, pokusao bi ...?
Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eritromicin je antibiotik, ne algicid. Dejstvo na zelene alge ima koliko i na biljke, znaci samo uz tesko predoziranje, ali je to potpuna besmislica, obzirom da postoji 1001 bolji nacin da ih se resis, da ne pominjem moguce negativne efekte kod riba.
Ako insistiras na tome, onda odes kod onoga ko ti je to preporucio pa pitas za doziranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alpha ::
Blue ::
Koristi se za cijanobakteriju (plavo zelena skrama po podlozi, biljkama, dekoraciji,...), na zelene alge prakticno nema uticaja.

Ja sam to cuo od lika u radnji, kaze da je probao i uspesno je ocistio,da li postoji neki stetan uticaj ovog leka, i koliko puta nedeljno je optimum da se koristi,da se mozda ne bi ribice i biljke zatrovale, pokusao bi ...?
Confused



antobiotik je slozena rec od reci ANTI i BIOS. Gde ANTI znaci PROTIV, a BIOS znaci ZIVOT. Eto, pa ti stavljaj i slusaj lika koji ti je to preporucio. Kao sto ti je Blue vec napisao, koristi se samo kod cijano bakterije, mada i tu imas drugih opcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nemam probleme sa algame,kod mene he sve u ,simbiozi,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta biste onda preporucili za zelene alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Uto Maj 15, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pretragu i citanje vec napisanih tema va forumu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mlad neiskusan i zelen grof_akva Upoznavanje 0 Čet Sep 30, 2021 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License