Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pojačao sam snagu pumpe za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 4 godina moja pumpa za vazduh Champion CX-0088 je naglo oslabila (jedva je izbacivala vazduh). I na najjače sam je podešavao i ništa (model sa pocentiometrom). Membrane su i pored dugotrajne upotrebe (3 godine) bile u odličnom stanju. Ja ne budem lenj. Rasklopim motor pumpe (nije uopšte teško samo zapamtite redoslede delova) očistim od prašine sklopim motor i ništa. Onda ja uzmem OHO lepak i sve spojnice (izuzev membrana i izlaznih cevčica) zalijem s'njim sa spoljne strane (nisam lepio spojnice).
Smatrao sam da je pumpa potrošni materijal i da ako je pokvarim niie važno.Kada sam je pustio to je bio pritisak. Jače je gurala nego kada je bila nova! I dan danas radi i izbacuje vazduh svom silinom držim je na 40% jer je veći pritisak prejak. Manju pumpu cx-0078 za drugi akvarijum sam isto tako oblepio i prtisak se i njoj povećao i super radi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 11:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje spojnice si oblepio ?
Daj neku sliku da vidimo sta si radio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je slika sa neta a ja sam ''nacrtao''crvenom bojom gde sam namazao lepak. Lepak se maže samo sa spoljne strane da bi mogao da se ostruže u slučaju preke potrebe.

Image

Lepak se maže sa obe strane motora. Ni slučajno ne lepite gumene membrane za motor jer posle toga možete samo da ga bacite!


Poslednji izmenio Uku dana Čet Maj 17, 2012 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda grešim neka me neko ispravi ali mislim da tu ne treba ništa lepiti.Na tom delu dolazi fabrička guma koja ima rupe da bi se mogla spojiti oba dela.Kako misliš kasnije da ocistiš unutrašnje membrane,da sve razlepiš pa jovo nanovo ili kako već.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je i u nju ulaze šrafovi koji je pritežu da dihtuje ali izgleda da se od vibracija guma vremenom skameni i izolacija nestane. OHO lepak nije naročito jak uostalom možete uzeti i neku drugu izolacionu masu. Glavno je da vazduh ne može da otiče van.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam to zalepio silikonom i radi ko besna.Gumeni dihtung vremenom propadne i pumpa rasipa vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra informacija,jer imam jednu takvu odlozenu sa strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milemrak
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2012
Poruke: 12
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i ja na istoj pumpi uradio pre mesec dana i preporodila se. Naime bez tog lepljenja čim se optereti onda na tim spojevima izbacuje vazduh umesto u crevo pa u aquarium, tj nema snage da savlada pritisak vode. Odlično rešenje ja sam koristio nešto kao sintelan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pumpu champion sa potenciometrom ne znam tacan tip. moje pitanje je .
Jesu li obe membrane iste? kod mene u jednoj pise 52 a u drugoj 58 jedan duva kao lud a drugi jedva savlada otpor vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
dundolina
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 66
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je ista ova pumpa prestala da duva vazduh.Doduše duva dok ne stavim cjevčice na nju ali kad sve spojim nema snage(stara je 2 mjeseca).
Danas sam pokušala sa ovim lijepljenjem,opet ništa.Sad smo ponovo sve odlijepili,razdvojili ove 2 bijele polutke ,namazali ljepilom i čekamo da se osuši.Onu gumu između smo ostavili,il smo je možda trebali izbaciti.Još nešto ne razumijem,šta je ova donja poprečna crvena linija,jel to znači da treba ovu gumu ispod zalijepiti za ovaj bijeli plastični dio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundolina
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 66
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak mi bila samo cijev začepljena na "T" razvodniku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ima nekoga aktivnog na ovoj temiii? 🙄🙄🙄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem potopne pumpe laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2020 9:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License