Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slab napredak biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam aq 75 litara, biljni, podloga kvarcni pesak. Od biljaka rotala, ludwigia, sagitaria, razne kripte, limnophila sessiliflora, pistia, hygrophila corimbosa itd itd.

Neke biljke veoma brzo rastu, ali neke stoje skoro u mestu kao sto je ludwigia, redovno menjam 30% vode nedeljno. Za osvetljenje imam 2 day light neonke od 18 wati i primetio sam da biljke dobijaju braonkastu boju listova i da polako propadaju, stvaraju se novi listovi ali brzo dobiju tu braonkastu boju i pocinju da trule, to je usled delovanja braon algi moguce koju imam u aq ali se pitam da li je dovoljno svetlo i mikro i makro elementi?

Da li je pametno da ubacim jos jednu stedljivu sijalicu od 20 wati (philiphs tornado) i da pocnem da koristim profito (za pocetak 3 puta manja doza od preporucene nedeljno) naravno i da pocnem sa co2 ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 7:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CO2, CO2, CO2. A to moras da ispratis sa odgovarajucim nivoima makro i mikroelemenata. Da li ce to biti preko podloge, kroz vodu ili kombinacija, zavisi od tvojih zelja i mogucnosti. Naravno, nije sve tako jednostavno, ali moras od necega da pocnes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali kad biljke rastu imaju bas lepu boju i napreduju solidno ali cim krenu da se razrastu listovi propadnu. A za sijalicu da li da je ubacim? Da ne bude preterano 56 wati na 75 litara ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti preterano ako pojacas malo osvetljenje. Koliko je debeo sloj podloge? Jel imas sta ispod tog peska? Koliki je fotoperiod?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sloj podloge je nekih 3-4 cm sigurno, ispod peska nemam nista iz proslih losih iskustava sa zemljom, fotoperiod je 12h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo kad posadis biljku sacekas da se primi pa onda pocinje da rasti sacekaj mesec,dva,tri i bice ti prepun akvarijum biljaka samo trebas imati malo srpljenja i mislim da ti je fotoperiod mnogo 12 h buknuce ti alge onda dzaba sve 10h je dovoljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License