Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crni pesak kao podloga za cuvanje kozica.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
capara
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 20
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crni pesak izgleda super vec sam vidjao tako uradjene akvarijume, u akvarijum od 20 l bi koristio za cuvanje kozica.
Neznam dali je to dovoljno prostora i za koliko kozica...
Gde mogu da nabavim crni pesak..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 5:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak je malo nezgodan kad je u pitanju sifoniranje dna. Koliko sam pratio kozice u akvarijumu bez podloge mogu solidno izmeta da ostave za sobom. Sto se tice akvarijuma za njih, visa uopste nije bitna tako da je bolje na je nizak a da ima sirinu odnosno da one imaju prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
capara
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 20
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je lakse odrzavati akvarijum sa golim dnom, estetski mnogo lepse izgleda sa peskom i biljkama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nikakav problem, napravi usisivach (nadji na forumu, lako za pravljenje) i bicesh ok. Razz Ja bih ubacio sitnije kamenchice umesto peska, ne zadrzava se prljavshtina toliko na povrshini, a i kada usisavash (neki su imali problem sa peskom, podize i prljavshtinu i pesak) bice lakshe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2012 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde moze da se nadje u Bgu crna podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2012 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosada se ta bojena podloga pokazala malo diskutabilna. Postoje par primera na netu gde su ljudi posle nekog vremena vadili tu podlogu iz akvarijuma. Normalno, kao i u smemu i tu postoji razlika u kvalitetu a samim tim i u ceni.
Ipak sam za prirodnu boju podloge ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam cuo da nije bas dobra, al nazalost to sam saznao tek kad sam akvarijum vec oformio, tako da je sada kasno.
Za sada nema problema, a ako se nesto bude desavalo znacu u cemu je najverovatnije problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci jedino beli kvarcni valja? Nekako mi lepse kad vidim akvarijume sa crnom podlogom. Hvala na savetima. Mozda ce se javiti jos neko ko je koristio ili i dalje koristi crnu podlogu pa da cujemo jos neka iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo akvarijum sa crnom podlogom, nikakva bojenja, nikakvi problemi. Identicne litraze kao tvoj i sa kozicama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kimmik
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojene podloge su nešto drugo, koliko sam ja shvatio ovde je reč o prirodno crnom pesku (kvarcnom ili nekom drugom). Postoje crne podloge tj. pesak koji je prirodan i sigurno neće negativno uticati na vodu ili živi svet akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarijum ima crnu podlogu(mislim da je kvarcni ali se ne razumem bas najbolje u to),moje kozice sada imaju lepse boje,i sve vise i vise njih se pojavljuje napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License