Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aulonocara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
touchdown




Registrovan: 21 Maj 2012
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan svima! Toliko sam mator da sam prvi akvarijum imao pre 34 godine. Držao sam razne ribe u raznim akvarijumima. Trenutno sam zainteresovan da napravim akvarijum od oko 200 litara i interesuju me ribe Malavi jezera i to roda AULONOCARA i eventualno nešto drugo što bi po temperamentu i veličini odgovaralo njima. Rado bih čuo i neku preporuku vezano za uređenje akvarijuma i biljke koje bi uz biljnu ishranu riba opstale.
Dosta toga sam video na netu ali bih voleo da čujem i vaše mišljenje i savete, posebno oko mogućnosti nabavke. Izvinite na opširnosti.

PS molim tanganjikance da me ne pljuju. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- i biljke koje bi uz biljnu ishranu riba opstale.-
Aulonocara nije herbivor...


Poslednji izmenio milanpop dana Pet Maj 25, 2012 1:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako, sto se tice ishrane.
Mogu neke jace biljke, koje su vec standardne kod ciklida, znaci kripte, anubiusi, valisnerija....
Mali je to aq za aulonocare. Tu bi ti lepse legli mbuna ciklidi, jedno 3-4 vrste sa po 7-8 jedinki. Izabereses neke vrste kod kojih su lepe i zenke i imas aktivan i saren aq. U tom slucaju biljke najverovatnije nece uspeti i za dekoraciju ide neko lepo kamenje i kvarcni pesak, pa ti ni svetlo ne treba prejako.
Ako ipak insistiras na aulonocarama, treba da zna da je skoro kod svih vrsta samo muzjak lep, dok su zenke lepe ko sardine....
Moja preporuka u tom slucaju je aulonocara benchi. One su lepe i mogao bi da drzis 2-3 muzjaka i 4-5 zenki. Kod nekih drugih vrsta nisam siguran da bi ti se i ostali muzjaci ofarbali, ako bi uopste preziveli dominatnog. Ova vrsta moze relativno lako da se nadje kod nas....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
touchdown




Registrovan: 21 Maj 2012
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzoj reakciji. Nemam ništa protiv sugestija, dapače, aulonocare (one koje nisu agresisne i veličine maximalno do 13 cm i varijeteti boja su me opredeljivali u želji. Molio bih da mi dajete preporuke za vrste koje su relativno trpeljive i ne mnogo velike, vole bih da ih bude više vrsta i komada. Koje mbune zadovoljavaju ove moje zahteve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje puno vrsta kod nas dostupnih, pa mozes dosta da kombinujes.
Ja da pravim tako nesto ubacio bih obavezno
1.Pseudotropheus saulosi (cak mozda samo njih - jedno 15 komada). Zenke i muzjaci su razlicito obojeni i prelepi su. Ne rastu praveliki.
2.Pseudotropheus demasoni (neki kazu da se ove vrste ne kombinuju, mada sam ja vidjao ovakve aq) - 12komada ili muzjak i tri zenke. Ne rastu praveliki
3 L.carleus 1m+ 2-3zenke - najmirnije ribe iz tog jezera, po meni
4.OSTAVIS MESTA ZA JOS JEDNU VRSTU
uvek ces nailaziti na jos nesto sto ti se svidja, a akvarijum prepun. To je slatka muka hobija.
Interesantne vrste po meni su jos: Labidochromis sp. "perlmutt", Labidochromis sp. "hongi", Metriaclima sp. "msobo", ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Aulonocara "fire fish" mdacha80 Afrički ciklidi 2 Uto Maj 03, 2011 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Aulonocara hansbaenschi Bojan Baza Riba 1 Pet Mar 13, 2009 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Aulonocara baenschi Bojan Baza Riba 1 Pet Mar 13, 2009 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License