Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciscenje algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao crnu cupavu algu, ali sam je odstranio mehanickim putem, tj pocupao sve listove gde je bila alga, a kamenje i gidzu vinove loze potopio u h2o2, vodonik peroksid 3%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 12:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam problem sa crnim algama na listovima biljaka, nikako ne mogu da je se resim. Redovno menjam vodu, osvetljenje mi je 1x18w i 1x15w a aq je 70 l , foto period 10 sati. Da li da kupim neku kozicu da ona obavlja taj posao ili nesto drugo da preduzmem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da napišem da sam se ja čupave rešio kombinacijom: Easy Carbo + mehaničko uklanjanje. Bukvalno sam usisavao šljunak na kojem sam primećivao algu, prokuvavao ga i potom vraćao nazad, uklanjao rukama sa listova gde sam mogao (usteriana i anubia) i sekao neke listove kojima nije bilo spasa (valisneria i sagitaria). Easy Carbo sam dozirao prema uputstvu sa bočice, ali sam ubacivao u akvarijum pomoću šprica (rastvor EC u malo akvarijumske vode, nataknem na špric jednu plastičnu cevčicu od 15cm (da ne bih rondao rukama po akvarijumu svaki put) i onda špricanje direktno po algama).
Sad je pod kontrolom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

godinama se bavim akvaristikom nikada nisam voleo kozice sa algama sam se povremeno borio i ludeo na nagovor jednog prijatelja sa foruma zapatio sam 2 para red seri kozica <mozda> za kratko vreme su mi pocistile akvarijum od algi cudo bozije nisam verovao svojim ocima da zaboravio sam da kazem da sam imao crnu algu po biljkama preporucujem kozice u borbi protiv algi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crne cupave alge sam se resio kad sam poslusao nekog ovde ne mogu da se setim koga lepo i redovno usisavanje dna aq i ubacio sam samo dva sijamska algara za 2 do 3 nedelje sama je nestala tako dali su sijamci uradili posao ili redovno usisavanje ne znam ali problem resen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje dna Zelenizeleni Početak u akvaristici 14 Pon Dec 09, 2019 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License