Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 65l Nigrosi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum ima 65 litara
61x31x42
VxDxS
Juwelov fabricki Juwel Record 600
Integrisan Filter, sadrži filter materijale i pumpu (280 l-h) i Juwel grejač od 50W.
Hauba sadrži 1 T8 cev, od 15W, sa vodonepropusnim nosačima.

Sada imam jedno pitanje imam 3 mala nigrosa (uskoro stavljam slike), imam tri jer nisam ja kupovao nego dobio, inace bih kupio par...
Imam velikog plaktosomusa ..valjda sam lepo rekao i 2 mala corya.
Moje pitanje je da li su to stvarno nigrosi (znam da su ameri 100%), ali cudn mi je sto se lepo druze sa coryma nikada ih ne diraju kriju se sa njima u pecinjama itd!? Jesu mali al valjda cu uvek agresivni ja nzm stvarno
i da , mali se jednivo ponegad jure medjusobno al nekada manji juri ostale , nekad sredji a nekad najveci.. igraju se Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta želiš da ti odgovorimo? Za početak, mali akvarijum za te stanovnike, nigrosi kada postanu polno zreli ostaće samo oni u akvarijumu... Zlatno pravilo je da se raspitaš pre nego uzmeš neke ribe da li i kako se slažu sa ostalim ribama. Plekostomus raste preko 50 cm bez problema, Nigrosi su ekstremno agresivni kada su polno zreli... Čak i kada imaš firmiran akvarijum ne znači da možeš u njega da staviš ajkulu. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali krenuo si od repa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Šta želiš da ti odgovorimo? Za početak, mali akvarijum za te stanovnike, nigrosi kada postanu polno zreli ostaće samo oni u akvarijumu... Zlatno pravilo je da se raspitaš pre nego uzmeš neke ribe da li i kako se slažu sa ostalim ribama. Plekostomus raste preko 50 cm bez problema, Nigrosi su ekstremno agresivni kada su polno zreli... Čak i kada imaš firmiran akvarijum ne znači da možeš u njega da staviš ajkulu. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali krenuo si od repa.


Znam kakvi su kada su polno zreli ali svuda bas svuda gde sam bio su rekli da je kofa 50l ili akvarijum dovoljan za njih corye imam gde da izmestim kada nigrosi malo izrastu a plaktosomusa nece dirati ako su otpocetka sa njim u akvarijumu al ako bude bilo nekih problema imam privremeno mesto za njega pa cu ga lako zameniti za neko bilje opremu itd..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, ako sve to znaš, šta je tvoje pitanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Da li su ovo mali Nigrosi?

Image
Ponovo oni..

Image
Plaktosomus

Image
Najmanji od mojih cliklida!

Image
Celokupan akvarijum

E da .. mozete li mi reci da li znate iz ovih slika koj je muski a koj zenski pa da zamenim i vratim jednog viska? Ja nmg da prepoznam.


Poslednji put izmenio Wizzy dana Sub Jun 02, 2012 1:11 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali su jos ,ne moze na ovoj velicini da se odredi pol. U principu muzjak je veci ,dok je zenka manja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu li oni u kombinaciji 1 muzijak na 2 zenke i dal muzijak treba da juri ove ostale male prepostavljam zenke?

Moze neki komentar o akvarijumu?


Poslednji izmenio Wizzy dana Sub Jun 02, 2012 12:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je dovoljno-mali ako tako moze da se kaze i isklju.za jedan par ili muzjaka i dve zenke nista vise. Plekostomu je visak. Coridorasiy ne znam kako ce da se provedu kad nigrosi porastu .Podloga je cini mi se krupna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim greske.. Videcu sada da zamenim plaktosomusa za nesto a i coryje pomesacu podlogu sa neom sitnijom jos i nedostaje mi da ubacim koju biljku, stenu i kokosovu pecinu? A kada nigrosi malo izgrastu videcu dal su u kombinaciji 1muski - 2 zenska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wizzy druze, proguglaj malo ,evo male pomoci p a sam razmisli sta bih bilo najintresantnije. Javi sta si uradio, srecno....
http://www.akvarijum.org/forum.....t9477.html
http://www.akvarijum.org/forum.....ofasciatus
http://www.akvarijum.org/forum.....ofasciatus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka obično ima crvenkast stomak. To se vidi dosta rano kao crvenkasti odsjaj. Pogrešni uglovi ne vidi se sa slike sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz kog ugla najbolje da vidim ja nikako ne primecujem nist acrveno nisu valjda sve muzijaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od nazad. Loviš osjaj. Treba malo iskustva. Pogledaj linkove od urednika NO 1. Sve se vidi kako ce izgledati ti samo treba da uloviš prve znake.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka bi valjda trebalo koliko se secam da ima crveni stomak. Opusti se malo, imaj strpljenja ,ovi ameri brzio rasto i brzo se reprodukuju, ne brini. Lako ces ustanoviti polove jednostavno muzjak je skoro duplo veci od zenke. Ako se i ne desi da se formira barem jedan par, onda bas nemas srecu. Polako i strpljivo. Ako bude nesto novo interesantno , javi nam i podeli svoje slike s nama ponovo. Postavi ako nisi neki kamen oblutak ili nista, hoce nigrosi i da poloze ikru na staklo, dno, pri tome sklonivsi sav pesak, kvarc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam kokosovu pecinu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License