Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Miksovanje kupovne hrane . . Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto redovno miksujem hranu interesuje me radi li to jos neko i koji su vasi izbori, predlozi oko ovoga . .
moj miks se sastoji uglavnom od 3 ili vise razlicitih poslastica riba , tipa od listica za kolorit pa sve do susenih racica kojima se hrane kornjace . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 7:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam izmiksovao neke proteinske granule, vise vrsta. Posto je u pitanju hrana za ribe dna pre hranjenja je natopim vodom da bi ribe mogle da je pojedu pre nego sto padne na dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To i jeste jedan od razloga zbog kojih to radim, ubacim i hranu koja pluta i onu koja pada na dno jer imam i koridorase i skalare npr. u istom akvarijumu . . tako svi budu siti Laughing


ne kazem da skalari ne skupljaju sa dna vec dok se oni gore zanimaju koridorasi stignu da pojedu ponesto Wink


Poslednji izmenio Crayfish :) dana Pet Jun 01, 2012 10:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raznovrsnost u ishrani je svakako poželjna, takođe, treba voditi računa o vrsti ribe i koja joj je prirodna hrana pa ih tako i hraniti, npr. živorotke su biljojedi pa ih ne treba previš trpati larvama, granulama na bazi goveđeg srca ili jetre... mada povremeno treba i to dodati zbog promene i proteina. Nije ista hrana ni za sve ribe dna, ribe kao torokatum i sl. su isključivi mesožderi dok koridorasi spadaju u pretežno biljojede. Sve u svemu, ja obavzno dodajem par vrsta hrane jer mi je sastav riba velikog akvarijuma prilično šarolik Laughing (sve više podseća na azil Laughing )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta bih ja mogao spajati za nigrose? Od hrane? (moji vole i povrce malo pa bi bilo zogdno uklopiti njihovu hranu i hranu sa coryjima posto dele aq)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tetra diskus mi je jedna od najzastupljenijih hrana koje dajem , za ribe dna crne granule no-name proizvodjaca , zatim razne tableetirane , spirulina , a od diy dajem blitvu ancistrusima i kozicama.
Sa govedjim srcem sam se igrao ranije, veoma dobra hrana , uz nju ide i mix povrca, sargarepa , nezaobilazni beli luk , blitva .

Bitno je hranu ne preterivati i ne davati previse jaku hranu biljojedama. Praviti pauze u hranjenju , ja nekada preskocim i po 2-3 dana.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Truljenje hrane u plutajućim biljkama sputnik8 Ishrana 7 Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka startne kulture zive hrane vedad Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 20, 2018 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Vipan za druge hrane reventon Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 07, 2017 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari odbijanje hrane Executor Bolest 1 Ned Mar 19, 2017 7:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropical Soft Line - revolucija u pro... Aquashop Aquashop 0 Pon Maj 30, 2016 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License