Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rocio octofasciatum (Jack Dempsey) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cichlasoma octofasciatum - Jack Dempsey
http://www.akvarijum.org/forum.....ofasciatum
Централно амерички циклид ,омиљен међу акваристима ,најзад и у мом поседу. Махимална величина овог циклида је до 25.цм. Довољан је акваријум од 100. литара за један пар. Животини век овок циклида је велик, може да достигне и до 10.година. Врло отпорна риба, није претерано захтевна, по питању исхране и осталог. Код мене једе сву храну коју поседујем за рибе. То значи да једе све. Разликовање полова , мужјак већи ,женка мања ,по величини. Доста мирољубив циклид који се лако мрести, полаже и до 500.комада икре. Као и сви американци најбоље је поставити у акваријум камен облутак. На њега полажу икру о којој се брижно старају, касније је исти случај и са малим излеженим циклидима. Препоручујем га правим љубитељима акваристике.

Image

Моје, фотографије...

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Uto Jun 05, 2012 4:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: izmena naslova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 11:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je i moj san,valjda ću ga nekad ostvariti.Prelep ciklid nema šta....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Buduci ciklid moje vode .... inace da malo dopunim tekst.
Sinonim je dobio po bokseru iz 1919 godine Jack Dempsey. Voli da kopa po podlozi, pa se zato preporucuje sitna podloga i obavezno "osiguranje" stiroporom svaki kamen u akvarijumu. Vole zamracene akvarijume sa dosta panjeva i grana, koje ujedno koriste kada su uplaseni. Preporucuje se jato od 5-6 jedinki kako bi se agresivnost medju vrstom smanjila ili raspodelila.
Idealna temperatura je 26 stepeni C . pH od 6.5 do 7.5, a ukupna tvrdoca dGH od 18 do 30.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde i ja nesto da dodam i malo prepravim:)

Posto ga stalno prebacuju iz roda u rod -trenutno je ubacen u rod "rocio" octofasciatum,bas zbog nacina hranjenja ,jer je dugo bio u rodu "nandopsis "gde su obicno ribe predatori ,pisciviori,a on to sigurno nije.

Octofasciatumi -prema mnogima su izuzetno agresivne ribe ,medjutim ,to i nije bas tacno ,jer jednostavno on u prirodi se hrani raznim insektima ,pa cak i hranom koja je biljnog porekla,ali naravno ljudi ih hrane sa raznim hranama(kao sto su komadi mesa ili sa zivom ribom) i na taj nacin se kod njega stvori pojacana agresija .
Kod mene u akvarijumu su bili relativno mirni(koliko je to moguce za centralno amerikanca),i jedinu agresiju koju sam video kod njih je bila za vreme mresta ,ali to je normalno za ciklide.
Sa njima sam cak drzao velike ksifoforuse koje nisu ni primecivali(naravno dzekovi su od malena navikavani na njih).

Posto oni u prirodi zive sa ribama iz roda thorichthys i nandopsis (salvini) ,mogu se drzati zajedno ,ALI SE MORA BITI PAZLJIV SA SALVINIJAMA JER NIJE SVAKI VARIJETET JEDNAKO AGRESIVAN(naravno sa njima ne mogu zivorotke jer ce ih pojesti)

I samo da ispravim jer velika je greska po raznim literaturama sto to pise o vodi u kojoj zive(jer mnogi strani autori samo prepisuju vrednosti sa drugih clanaka i to se vrti u krug -sto me jako nervira).
Znaci pH bi trebao da bude od 7.5,pa navise(ne bi trebalo ispod) ,jer sam sam se dopisivao preko interneta sa ljudima koji su ih hvatali i u nekim rekama pH je bio veoma visok oko 9+ ,i ukupna tvrdoca je dolazila do 50dGH ,dok se literaturama navodi ph 6 ,sto je velika greska jer to je voda za americke ciklide koji dolaze iz J.A.
I za temperaturu da dodam ,da je slicno kod njih kao i kod salvinija da im prijaju vise temperature,sto znaci od 26 pa navise.


Poslednji izmenio surcinac dana Uto Jun 05, 2012 3:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojom hranom si ih ti hranio, ja im dajem u principu sve. Nisu probiraci, oni prakticno mogu d a jedu kao japanke non stop. U toku dana im bas dajem vise puta hranu, lepo napreduju i ne znam dal je to pozeljno ili da hranjenje smanjim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Kojom hranom si ih ti hranio, ja im dajem u principu sve. Nisu probiraci, oni prakticno mogu d a jedu kao japanke non stop. U toku dana im bas dajem vise puta hranu, lepo napreduju i ne znam dal je to pozeljno ili da hranjenje smanjim.


Mogu da jedu svu kupovnu hranu i sto raznovrsniju ,znaci mozes i hranu na biljnoj osnovi,e sada ja sam salvijije iako su pisciviori ,kada su bili mali (2cm )davao i prokuvanu tikvicu,e sada ti mozes da probas dzekovima malo da das pa da vidis kako ce je prihvatiti.
Nene bas tako nastavi vise puta u manjim kolicinama ,jer tako ce najbolje da napreduju.

I bas zbog onoga sto sam iznad naveo ,mnogi da bi im ubrzali rast forsiraju govedje srce (sto nije lose dati svremena na vreme ),ali ne stalno .
Ja znam dosta ljudi koji su kao "iskusni akvaristi" koji su uspeli da bloutuju amerikance ,jer ljudi misle posto je amerikanac on nije sklon ,ali tu se varaju,tako da samo nastavi tako vise puta na dan u manjim kolicinam i bice ekstra. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da u principu od uvek ,tako je i najbolje hraniti ih po manje vise puta dnevno/ prosto jedu stalno ,ne dajem im govedje srce niti nameravam, ne bih ni prokuvano bilje-povrce. Imam sera floru tetra pro color tetra diskus jbl h.exxel gold tablete sera... mislim da je vise nego dovoljno ...
Nego negde sam procitao da ameri ,jos dok sam nigrose svojevremeno drzao imaju,, masnije-lepljivije,, ,,govance,, da im treba cesce odlivati i dolivati vodu bez obzira sto je bistra ,brozo se narusi ravnoteza neprimetno . pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekstra ,tako i ja moje sve ribe hranim ,sto raznovrsnije.

Jeste to u neku ruku tacno ,jer oni mnogo jacu hranu koriste(za razliku od afrikanaca),i problem je kod ljudi koji prvi put ulaze u americke vode ,nisu ni svesni koliko americki ciklidi stvaraju izmeta(recimo primer ja kod tanganyikanaca skoro da ne vidim izmet ),dok kod ovih se mora cesce i cistiti filter ,a to za menjanje vode sve zavisi od ribe do ribe ,neke bolje podnose neke ne ,ali redovnim posmatranjem ribe zakljuci se po ponasanju njenom da nesto nije u redu s vodom,ali ako se redovno menja voda ne bi trebalo da bude problema .
Recimo kod americkih ciklida zna se desiti da usled ne redovnog ciscenja filtera muzjaci ciklida iz cista mira polude i izudaraju sa po akvarijumu i na kraju uginu.
Mada generalno su juzno amerikanci osetljiviji od centralno amerikanaca,ali kao i kod svih ciklida ,ako se pridrzavamo nekih pravila ,sve ce biti uredu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ga2daru




Registrovan: 19 Jun 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas li gde ih mogu kupiti? Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li jedan par moze da zivi u 60l akvarijumu, golo dno, grejac i 2 hangon filtera
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, malo je to prostora za ovu vrstu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rocio octofasciata-Jack Dempsey pomoc... Scream089 Razmnožavanje 3 Uto Jan 22, 2019 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jack Dempsey - odvajanje roditelja od... arbbranko Razmnožavanje 2 Ned Nov 04, 2018 3:26 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Nicarquensis i Jack D boki 013 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 26, 2016 8:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jack Dempsey dulekelt Bolest 2 Sub Jan 30, 2016 9:40 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Cichlasoma octofasciatum - Jack Dempsey boki 013 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Feb 14, 2014 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License