Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sema za neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sta bi sa Dimitrijem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 2:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista, i dan danas pise na forumu... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako povezati ovu prigusnicu?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovako ko na slici ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je mislio kako da poveze kabal u prigusnicu. I meni su ove nove prigusnice i prekidaci malo neshvatljivi. Navikao sam na one sa sraficem. Odvrnes, gurnes kabal i zavrnes, a ove nove mi stvarno nisujasne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali drugacije su ove "rupe" koja zica gde ulazi? P.S kacim 2 neonke zasebnim starterima po ovoj semi Image

samo ne znam gde koju zicu da gurnem u prigusnicu, ako ti nije tesko na slici samo obelezi plavo i zuto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
samo guppy <333
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 177
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj te ljudi nemojte se igrati sa ovakvim stvarima....
Nije svrha svega ovoga da neko ko nikad nije imao veze sa elektrikom sad uzme i pocne da povezuje kablove ko da se bavi elektrikom 15godina, i uz to pokusava da ustedi 200-400din rizikovavsi svoj i zivot ostalih ukucana....
I nek kaze neko da nisam upravu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pitao dal neko moze da mi objasni jer ranije nisam imao ove prigusnice nisam trazio kritike, sve radim na svoju odgovornost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
samo guppy <333
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 177
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam rekao direktno tebi vec svima koji ovo pokusavaju....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Starije prigusnice imale su srafice sa kojima se pritezala zica. Novije imaju "kljesta" I koje funkcionisu veoma prosto. Gurnite zicu u rupicu ... i to je to. Nema srafica nema zatezanja ... nista. Gurnes i to je to Smile. Doduse, malo je teze izvaditi zicu , ali otom potom ...

Image

U prvu rupu ide zica iz uticnice, a iz druge vezujete neonku. Veoma prosto. Ako se nevaram, par puta sam i promasivao rupe, i nista se strasno nije dogodilo.
ONO STO JE VAZNO I VEOMA BITNO JESTE : AKO NISTE RADILI SA STRUJOM, NEMOJTE NI OD SADA. ZOVITE NEKOG KO SE RAZUME I POVEZACE VAM NEONKU ZA PAR MINUTA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na dgovoru Smile
Ako prezivim sutra se javljam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod zabica za kablove , veoma lak se i oslobadja zica iz njih (klesta) .

Ako je neko izlomio slucajno ili namerno plastiku oko tih "klesta" mogaio je da vidi kako funkcionisu , to je obican lim savijen pod kontra uglom i napregnut u plastici.
Dakle za oslobadjanje zice je potreban jedan eksercic , od onih najmanjih dugih svega 2 cm i najtanje zice , mozete primetiti da najcesce kot "klesta" postoje dve rupice , jedna je namenjena zici za kontakt a druga za njeno oslobadjanje.
Znaci u drugu rupicu gurnete eksercic i drugom rukom izvucete zicu.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ove nove prigushnice najdobar je onaj telefonski kabel, jedno zhilan shto je, oljushtish koshuljicu i gurnesh a ako zhelish da izvadish zhicu u drugu rupicu stavish neshto i zhica sama mozhe da ispadne...

ONO STO JE VAZNO I VEOMA BITNO JESTE : AKO NISTE RADILI SA STRUJOM ILI SA NESHTO DRUGO, POCNITE JEDANPUT JER I TOG NEGOG SHTO TREBA DA PITAS I TAJ NIJE ZNAO DOK NIJE PROBAO Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Makednac ova ti je ka Njegoseva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja, recimo nikada nisam vršio operaciju srčanog zaliska i nikada neću.... Velika je greška nagovarati laike da probaju sami da čačkaju oko struje, čak i na glupljim stvarima su ljudi gubili živote! Dakle, ako niste sigurni u to što radite, nemojte sami da pokušavate! Takođe, nemojte slepo da se držite internet saveta jer Vam niko ne garantuje da taj neko ko vas je posavetovao nema lošu nameru ili je i sam neznalica što je vrlo čest slučaj, nikada ne znate da li je pod tim nick-om klinac od 10 godina kojem je užasno dosadno jer napolju pada kiša pa je rešio da daje savete na forumu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako povezati LED neonku medayu Rasveta 9 Pon Avg 21, 2017 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna sema za akvarijum Choda1987 Uradi Sam (DIY) 13 Pet Sep 05, 2014 2:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati prodajem panjeve bilje juwel neonku i... tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 30, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju T5 neonku uzeti? stefanrudi Rasveta 3 Uto Apr 08, 2014 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju Arcadia neonku dodati? Sijamski_Mrmot Rasveta 5 Sub Mar 29, 2014 5:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License