Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to i ja gledam, nikad nemaju saproex ovde. Dakle da uzmem omnipur. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno uzmi samo dobro procitaj uputstvo jer to moze i da bude kobno ako das previse u akv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u radnji trazhio protiv plesni ikre tip mi je dao MUKOPUR sera.A sad vidim da je trebalo omnipur.Dal je to isto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mikopur je za bolesti kod riba kao sto su plesni (Saprolegnia, Achlya) al ne na ikri tako da ti definitivno dao lose treba omnipur za ikru. Jest oba dva protiv plesni al su razliciti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad se dvoumim da li da idem kod ochnog ili da priznam da me nekooo........kazhu da muzhjak skalara ima rog a ja ga nevidim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod muzjaka se jedva to vidi. Kod zenke je to izrazenije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jun 06, 2010 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo prodje petnaest dana od mresta jednog para.leglo je propalo nakon cetri dana poshto je ikra taman ozhivela ,nestalo struje celu noc kad ujutru nema nishta.Prebacio sam ih u drugi aq od 50l,ali nishta se ne deshava i ubacio parche zelene plastike pod uglom.drushtvo kazhe da se mresti svakih dve nedelje par puta pa pauza.Da kod mene nije pauza vec posle prvog puta,ja kazhem kod mene a mislio na moj par skalara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je moguce da se izmreste u mesovitom akvarijumu ili se moraju odvojiti?Takodje sam cula da najvise vole da izbace ikru na listove amazonke.pa me zanima jel to istina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari ce se mrestiti i u zajednickom akv al ce se izboriti za svoj prostor, malci ce tesko preziveti zbog ostalih ribica a ponekad i roditelji pojedu male. Da skalari jako vole na lisce da izbacuju ikru al ako nema lisca ili zbog nekog drugog razloga ocistice staklo, filter, kamen itd. Znaci ako im dodje vreme oni odrade mrescenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, da se ne sekiram u tom slucaju.Pusticu da stvari idu svojim tokom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super vodici, cini mi se da ovaj covek zna o cemu prica. (Australijanac s' videa)

Koliko sam ja skontao, bitno je da roditelji budu mladima posle mresta. Cesto ih vracaju nazad ako odlutaju i slicne stvari. Takodje i odstranjuju one koji uginu, ili su previse slabi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anoim
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 4
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao! juce su mi se prvi put omrestili skalari!!! Smile
medjutim, jutros sam primetila da su skoro sva jaja dobila kao neke bele dlacice! jesu li to plesni o kojima se pise u predhodnim postovima? i sta da radim ako jesu?
inace, par i jaja se nalaze u aq od 80l, sa dosta biljaka, ali pored njih sticajem okolnosti tu je i jedan zuti trichogaster i jedan mali algar, mada ovi uspesno cuvaju gnezdo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari ce uspesno i da cuvaju svoju ikru pa cak u pocetku i malce. Ako je ikru uhvatila plesni tu pomoci nema samo moze da se pre mresta staviti neke preparate koje ja ne preporucujem. Uspesno sam mrestio skalare bez ikakvih dodataka i sva ikra koja nije bila oplodjena dobija belkastu boju i to ili roditelji uklone ili ti licno sa pipetom, ako su roditelji dobri naucice se sami kako sta treba raditi. Moguce da u zajednickom akvariumu ce ranije da uhvati ples, drugi put pokusaj da uzmes od njih ikru i stavi u manji ili drugi akv gde nema ribica i ispod "lista" stavi rasprsivac i tako je veca sansa da ostane ikra, al ako su roditelji dobri treba njima prepustiti posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anoim
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 4
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa htela sam da premestim taj list sa ikrom u jedan manji aq, i mislim da sam videla tvoj neki raniji post o toj varijanti sa rasprsivacem, ali sam odustala jer sam htela da vidim kako se ponasaju roditelji...i stvarno stalno rade perajima okolo...medjutim skoro sva ikra je bela ali je ne uklanjaju.
ako nista ne bude od ovog mresta, nadam se da ce neki sledeci put uspeti.
hvala na brzom odgovoru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License