Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prazan akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lukamilos
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 23
Lokacija: Perlez, Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz... Izvinjavam se urednicima ako tema nije na pravom mestu, ali nisam znala gde da je stavim...

Situacija je ovakva, mada je mozda rano da pricam o tome ali me interesuje sta da radim sa akvariumom kad budemo dolazili za srbiju na godisnji!?ostajemo ceo mesec avgust! Posto ce i ribice koje imam sad putovati sa nama jer nemam kome da ih ostavim na cuvanje, problem je STA RADITI SA AKVARIUMOM koji ostaje ovde? Dali ga isprazniti ili ostaviti punog...
Za smestaj ribica u srbiji ne brinem imamo jedan od 100l koji ce biti osposobljen pre naseg dolaska, I spreman da primi ribice, kupljen je mali plasticni akvarium od 10l za transport. I dali mislite da je to dobro za njih, da se transportuju tako. Inace je to put od 20h... Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 10:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A odakle putujete i kako će te preko granice sa ribama, lično ja ne bih tako uradio, verovatno bi nabavio neku hranilicu ili bih nasao neko drugo resenje, možda bi čak i nagomilao neke alge tako da ribe imaju neku prirodnu hranu tih mesec dana ako bas ne mogu da nađem automatsku hranilicu, sto sd tiče izmene vode mislim da nebi trebalo da bude problema. Opet kažem Ja bih tako uradio .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice to preveliki stres za ribe, prebacivanje u akvarijum od 10L, pa truckanje 20h, pa onda smestanje u potpuno nov akvarijum i drugaciju sredinu... Vrlo je moguce da bi vam ribice uginule zbog toga.
A i sto kaplarm rece, kako cete preko granice sa ribama? Savetujem da ih ostavite u akvarijumu u kojem jesu, kupite neku hranilicu, pre odlaska dobro usisajte podlogu, zamenite polovinu vode,
proverite da li sve radi kako treba, mozete ocistiti i filter ako je zaprljan i ne bi trebalo da bude problema. Mesec dana i nije tako dug period da bi nesto znacajno moglo da se dogodi.

Ako ste bas odlucili da transportujete ribe nemojte da praznite maticni akvarijum jer cete nakon toga ponovo morati da prolazite kroz cikliranje. Ostavite sve kako jeste i ne bi nista trebalo da se desi.


Poslednji izmenio Fiber dana Čet Maj 31, 2012 12:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okvarijum ostavi pun vode, naravno.
Ne valja za silikon da stoji aq prazan, narucito kada je toplo. Mada, mesec dana i nije tako dugo, verovatno bi mogao i prazan.
Ne znam zasto ribice traumiras tako dugackim putem tamo i nazad. Mnogo su ti vece sanse da ti pocrkaju u putu, ili da ti ih nadju na granici, nego da ih ostavis same u aq mesec dana.
Jednostavno, ostavis sve da radi i odes na godisnji.
Pojacaj aeraciju vode, svetlo na tajmer i ostavi ih.
Ako se tripujes da ce uginuti od gladi (zavisi koje su) mozes da zamolis nekog da ih nahrani 4-5 puta za to vreme, a mozes da uzmes i automatsku hranilicu i nece ni primetiti da te nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lukamilos
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 23
Lokacija: Perlez, Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dolazimo iz francuske, imamo oko 1800km do srbije pa je to i za nas ljude stres preci toliki put a mogu da zamislim tek ribicama.... stvarno nisam pametna sta da uradim problem je i to sto mi voda u akvariumu jako brzo isparava, valjda takav vazduh ovde. a drugi problem je to sto nemogu da nadjem automatsku hranilicu, nema koji petshop nisam obisla i nema...
a nemam apsolutno nikog ko bi mogao da ih obilazi, za granicu nebrinem, mogu i slona da prenesem nebi primetili kako dobro rade svoj posao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E za baksuz tada ce detaljno gledati svako vozilo.
Mislim da bi one pre prezivele da se i jednom nedeljno hrane. Mesec dana nemenjanja vode uz minimalno hranjenje .. trebalo bi prodje bez nekih gubitaka. Temperatura vode i isparavanja ... e to je moguci problem. Za mesec dana sigurno bi osetno pao nivo vode sto bi moglo da ugrozi filter tj opremu, a samim tim i ...
I da, nigde ne procitah koje su to ribe ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Jun 09, 2012 4:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sam cuo, uskoro ce i moja macka preko granice, ali da neko nosi ribice jos nisam Smile
Iskreno slatko sam se i nasmejao, ne zameri! Nemojte to da radite nikako. Prvo moguci problemi na granicnim prelazima drugo nije dobro za ribe!! Automatsku hranilicu uvek mozete poruciti preko interneta. Barem to funkcionise u "normalnom svetu".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sub Jun 09, 2012 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja se prijavljujem da budem kod vas u stanu (kuci) u Francuskoj mesec dana, i da vam hranim ribice Smile Put cu sam da finansiram Very Happy
Salim se malo. Nije moguce da ne mozete da nadjete nekog komsiju kome verujete, da bar jednom nedeljno proveri stanje u akvarijumu? Moje komsije imaju aq od nekih 150l, i vodu menjaju odprilike na 6 meseci. Ne razumem kako, isao sam da vidim, jeste da se sve crni od algi ali je voda cista. Kod mene nedelju dana i pocinje da se prlja vec. Sto se tice hrane, sto je Sale rekao, moze preko neta da se naruci hranilica. E sad, kao sto moze da bude sve ok, tako moze i filter bas tad da otkaze, ili da udje komsijska macka i pojede ribice Smile Ja bi licno ostavio sve tako, mozda pokrio s necim ako mnogo isparava, i krenuo put Srbije sa cuvenim "sta im Bog da". Ne bi se usudio da ih maltretiram ni 100 km a kamoli 1800.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lukamilos
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 23
Lokacija: Perlez, Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stvarno deluje smesno ali ja sam naj ozbiljnije razmisljala o tome... Da najdem nekog to ne mogu jer se sa crncima, arapima, i francuzima ne druzim Smile ... Nismo mi ovde dugo tek nekih 16 meseci tako da nismo stigli jos sa nikim da se upoznamo, ok videcu na netu da nadjem automatsku hranilicu, ali cu jos dobro razmisliti sta cu.. Nekako se bas ne usudjujem da ih ostavim, plasim se sta cu zateci... I problem je sto u malom akvariumu od 30l imam 4 koi sarana za koje mi je receno da nejde toliko kom. Na tako malu litrazu... Ne osudjujte nisam imala pojma da sam sarane kupilA...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License