Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prenos algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ne znam puno o algama, zanima me jedna stvar. Ako biljka ima malo algi po sebi, da li ce se prosiriti po celom akvarijumu kad se biljka zasadi? Ili to nema nikakve veze...


Poslednji izmenio reventon dana Ned Jun 10, 2012 10:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od vrste, ali nije nemoguce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li tu algari i kozice mogu nekako da pomognu ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis tu? Da ne dodje do 'prenosenja'? Ne.
Nemoj se opterecivati ovim, ako imas dobre uslove za bujanje odredjene vrste algi, to ce se i desiti, prenosio ih ti ili ne. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 10, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam nesto posebno lud za njima, zato i pitam Very Happy. Akvarijum mi je dobro filtriran, nije "riblja corba".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako trenutno nemas problem sa algama i ako si sprecio sve uslove da do njih ne dodje onda nema cega da se plasis.
Ja sam pre par meseci u akvarijum u kom nema nimalo algi posadio nekoliko strukova ludwigie repens koja je imala podosta algi po listovima,
i za par dana su te alge nestale, tako da nema bojazni da ih prenes u svoj akvarijum. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Fiber. Trenutno nemam nikakvih problema. Jedino ne znam tacno koji su "uslovi da do njih ne dodje"...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da 100%

Recimo moje iskustvo jos dok sam bio mali: BBA (crnu cupavu algu) nisam nikad ni video u zivotu ni cuo ista o njoj, 5-6 godina sam imao akvarijum i donesem JEDNU biljku napastvovanu sa njom. Mozete pogoditi sta se desilo, za 3-4 meseca sve je obrasla.... Bacio sam punu kantu nekada lepe i ciste Anubias Nane (nisam tad znao za hidrogen)

Ocisti biljku, dezinfikuj, varikina, bakar, kokain, uradi bilo sta osim da je samo ubacis nadajuci se da ce sve biti u redu (kao ja tada)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime da je dezinfikujem...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 5:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bakci se nikakvim hemijskim sredstvima vec poslusaj Fibera, tj podrzavam njegov stav! Samo tako ces oslusnuti sta se desava u tvom akvarijumu. Sa hemijom nikada neces biti nacisto niti ces ikada znati koji su to pravi uslovi za biljke, odnosno oni koji ne pogoduju algama!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemija je samo privremeno resenje i nece potpuno da otkloni problem. Hemijom se alga ubija, al uslovi za stvaranje novih su ostali isti i samim tim nedugo nakon tretmana hemijom docice do pojave novih algi, i tako u krug.

To je nesto kao kada imas temperaturu, popijes brufen, od njega temperatura spadne, telo se okrepi, pomisli covek da je zdrav kao dren, ali se za par sati opet vraca u krevet sa povisenom temperaturom. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je koliko mi mozemo da odrzavamo akvarijum a da se ne narusi ravnoteza. Ja sam bio ubedjen da mogu da se izborim s algama ali je to prosto ne moguce, u akvarijumu uvek ima aligi u manjoj il vecoj kolicini. Gotovo sam bio ubedjen da to meni ne moze da se desi ,pa cak i sa planarijom i ostalim cudesima. Pojavom koncaste zelene alge u akvarijumu shvatio sam da moram nesto da preduzmem. Medjutim, nije to urodilo plodom. Iscitavao sam dosta o tome ,medjutim nigde nije bilo pravog resenja kako je iskoreniti. I nisam uspeo ,jednostavno kad se koncasta ,,ugnezdi,, u mahovini gotovo je nemoguce iskoreniti. Nekako sam ubedjenja ,odnosno kod vecine akvarista koji su pisali o njoj doslo se do zakljucka da je njena pojava rezultat besprekorno ciste vode. Mozda neko nesto zna vise, koristio bih mi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje biljke koje sigurno nemaju algi na sebi-emerzno gajene biljke.
Zelena končasta spada u alge koje rastu kao i biljke tj kad postoje dobri uslovi i nemoguće ih je eliminisati . Iz mahovine se mogu uspešno odstraniti potapanjem u rastvor varikine i vode (1:20) na 4 minuta. Ne duže , ne kraće. Varikina uništava ćelije, jednoćelijski organizmi kao alge stradaju skroz, mahovine koje imaju više redova ćelija budu oštećene po površini pa se nekako oporave. Posle namakanja u rastvoru mahovinu odmah isprati u većem sudu sa čistom vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po svemu sudeci, trebalo bi da se izbegava hemija... Kao i u svim ostalim situacijama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Postoje biljke koje sigurno nemaju algi na sebi-emerzno gajene biljke.
Zelena končasta spada u alge koje rastu kao i biljke tj kad postoje dobri uslovi i nemoguće ih je eliminisati . Iz mahovine se mogu uspešno odstraniti potapanjem u rastvor varikine i vode (1:20) na 4 minuta. Ne duže , ne kraće. Varikina uništava ćelije, jednoćelijski organizmi kao alge stradaju skroz, mahovine koje imaju više redova ćelija budu oštećene po površini pa se nekako oporave. Posle namakanja u rastvoru mahovinu odmah isprati u većem sudu sa čistom vodom.


Bravo majstore, ovaj odgovor sam cekao veoma dugo, pice for you. Medjutim ne bih u ovoj situaciji mesao babe i zabe tj.nebih uporedjivao emerzno s submerznim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije algi Stefanbgd Alge 0 Ned Apr 22, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License