Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nazivi gupija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako postoji 12 različitih oblika peraja, 8 osnovnih boja tijela i trenutno 20tak boja krljušti (koje se postepeno proširuju sa novim mustrama/paternima) čest je slučaj da se gupiji nazivaju svakakvim imenima. Zbog toga je potrebno radi tačne identifikacije koristiti sistem koji je ustaljen kod uzgajivača koji svoje gupije izlažu na izložbama. Prvo i osnovno se navodi oblik peraja gupija. Kao što sam već pomenuo ranije, postoji ih 12 i to:

1. Veiltail
2. Triangl
3. Fantail
4. Scarftail
5. Doublesword
6. Oversword
7. Undersword
8. Lyretail
9. Cofertail
10. Speartail
11. Roundtail
12. Pintail

Idemo dalje. Nakon označavanja oblika peraja, navodi se osnovna boja tijela i njih kod gupija imamo ukupno 8 i to:

1. Grey
2. Blond
3. Gold
4. Blue
5. Hellblau
6. Albino
7. Lutino
8. Pink

Zadnja oznaka u identifikaciji gupija je boja krljušti - mustra ili popularno zvani - pattern. Njih postoji jako mnogo ali su ustaljeni termini za oko 20tak ovakvih naziva i to su:

1. Red (crvena)
2. Blue (plava)
3. Half Black (polucrna, negdje se označava i kao 3/4 crna sto će reći riba koja je pokrivena crnom bojom preko 3/4 tijela)
4. Bunt (AOC - all others colors, na našem najpribližnije - šareno)
5. Metallic (metalik)
6. Filigran
7. Half Filigran
8. Moscow
9. Galaxy
10. Snakeskin
11. Wiener Smaragd
12. Störzbach
13. Lazuli
14. Red/Blue Grass (negde se pominje i GLASS)
15. Santa Maria
16. Magenta
17. Japan Blue
18. Mikarif
19. Neon


Poslednji izmenio branko97KW dana Sub Apr 28, 2012 11:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 11:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ovo napisao Bravo po ovom tekstu i po mnogo cemu drugome zakljucio sam da si veliki fan gipika i bas sam srecan zbog toda Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa trudim se da malo osvezim Guppy fun club.
A ovo sam nasao na nekim sajtu, ali sam odlucio to da podelim sa ljubiteljima gupika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozemo li se nadati nekoj temi gde ces prestaviti svoje gupike moze i na pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini nisam video da vec jesi onda nista. Ali nebi bilo na odmet ako imas nesto novo fish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
samo guppy <333
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 177
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2012 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cas branko!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 29, 2012 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Branko ako kopiras nesto onda je obavezno ostaviti link.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
dusan88
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2012
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2012 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa dobro vazno da se potrudiooo Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare93
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lacarak

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da cu sad preterati ali bilo bi dobro i neke slike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da je originalan tekst, bilo bi logično da stoji i slika pored naziva, ovo je copy-paste sa neta! Svi znamo da uradimo prostu copy-paste operaciju ali tu prestaje svaka kreativnost, na sva ostala pitanja naravno nema odgovora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Varijetet mojih gupija potvrda? NARCOS Guppy fun club 13 Sre Sep 18, 2019 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License