Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postolje od blokova Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam dva postolja zidana sa siporex blokom. Lepljeno građevinskim lepkom. Posle 20 godina sve stoji, i ništa se ne kruni. Izgletovano i kreči se kao i ostali zidovi. Otprilike kao 1 i 3 slika. Taj prvi je samo zidan po sredini, zato što sam imao bocne zidove. Ranije je bila neka ploča, slično se koristi u kuhinjama. U među vremenu sam zamenio sa duplim univerom, kantovanim širokim kantom. U dobijeni prostor između zidova sam pravio posebne kabinete na točkićima u kojima je smeštena aq. oprema. u međuvremenu veliki je pretvoren u radni sto (računar), i tu sam stavio manji morski. Ja sam išao direktno na parket i ankerovao blokove u pod i u zid ( leđa). Mislim da je bolje staviti na univer (sačuvaš parket), ali moraš nekako da vežeš za isti. Da sam znao da varim, napravio bih čeličnu konstrukciju. To može da izgleda lepo ako ti se uklopi u ostali prostor. Nisam građevinac, ali mislim da bi bilo dovoljno samo naslagati blokove jedan na drugi. Staviš ploču preko, 400-500 litara akvarijum, i to nema da mrdne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi prave kuce od ytonga, mislim da si bezbedan za postolje...
Ja ne bih stavljao nikakvu ivericu niti nista tome slicno ispod blokova. Na dasku koju ide izmedju aq i blokova stavis stiropor, tj ispod aq i on ti lepo nivelise eventualne manje neravnine.
Vidjao sam ja na forumima daleko vece aq na ovakvim postoljima. Jos lepo napravis vratanca koje usrafis u blokove i bas ce lepo da izgleda. Dasku bih usrafio u blok, a kad dodje voda u aq nece ona nigde da mrda...
AKo ti je pod bas neravan onda radi od metala sa stelujucim nogicama. Ja sam pravio od cevi 4x4cm u koje mi je maistor uvario najvece matice koje su mogle da stanu, pa su mi lepo srafovi stelujuce nogice. Nadjes dobrog majistora i mirno spavas. Meni je rekao moj majistor da jedan takav sraf moze da nosi oko 500kg, a ja ih imam 6. Izmedju srafa i parketa sam ubacio onu tvrdu, crnu gumu debljine oko 1cm da mi cuva parket. Takvu policu mozes da oblozis ivericom, ali to je dosta skupo, pa mozes da koristis i druge materijale, i onako su samo za ukras....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam blokovi su 60x10x20. Išao sam na visinu 4x20=80cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spaske, moje misljenje znas. Zanimljiva ideja jeste. Medjutim, mislim da " nije pametno " samo naslagati blokove i na to staviti plocu pa preko ploce akvarijum. Mozda neki akvarijum od 100 litara na dimenziji od 70-80 cm gde bi blokovi dosli maltene jedan do drugog.
Na vecim duzinama morao bi blokove da osiguras lepkom tj malterom da ne bi akvarijum skliznuo prilikom dodira, guranja ...
Evo. Posto sam "neverni Toma", i to samo iz sumlje da konstrukcija sa blokovima mora da se obezbedi a ne po pitanju funkcionalnosti, isplatljivosti, izgleda ... itd. Ako ko ima te ytong blokove, da li bi izveo mali test Smile . Naime, neka se poredjaju blokovi, stavi ploca, neka se sedne na plocu i ... izazovu vibracije zadnicom Smile .
Mislim, da ploca ispod blokova poravljava, nivelice blokove. Ko je radio sa parketom, laminatom i ostalim podovima , zna da su u vecini slucajeva betonske ploce livene neravno. Negde su te neravnine neznatne a negde itekako primetne. Ravnanjem osnove, lepljenjem ( u dve tacke, za zid i za pod ), i na kraju gornja ploca ili grede koje se fiksiraju za blokove na kome ce doci akvarijum moglo bi da ispuni svaku bezbednost litraze akvarijuma i eventualno smicanja, izmicanja i ostale kontakte sa akvarijumom.
Takodje, posto odavno nisam bio po stovaristima, posto su ovi blokovi ? Zna li ko cenu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Zaboravih, svaki juwel ti stoji na tri gole plastične letve, bez donjih ojačanja i tako toga.


Plasticne letve ... bitan detalja. Svaki materijal koji u kontaktu sa staklom nece izazvati pucanje ili bilo kakvu stetu po staklo moze da se upotrebi. Mi koristimo stiropor jel je veoma dostupan i prihvatljiv po ceni. Sa druge strane, veoma smo skepticni za ostale materijale. Valjda nam to u krvi, generalno Smile .
Termosilent mogao bi da zavrsi posao. Nemam ga ispod svojih akvarijuma ali razmisljam da u skorije vreme stavim tj zamenim stiropore . Na kraju krajeva nudi se u nekoliko debljine, i par boja Smile :

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima. blok ytong 15-ica (62x25x15cm) je 267 din komad a meni bi trebalo 6 komada jer bi išao na visinu od 50-ak cm za dnevnu sobu blokovi 1600din lepak 5kg oko 230din i daska ne znam tačno.
I cevi 30x30 su oko 900din 6 metra i same cevi nisu skupe ako nađem nekog da zavari a ja da obradim i ofarbam moglo bi da izađe povoljno a sa strane može i lesonit u boji a napred samo vrata od iverice.
Image

Ovo sam ja na brzinu skicirao policu od cevi i stavio 30x30 a ovaj majstor mi kaže da bi bilo bolje od 40x40 ili bar od 40x30.

Sad krećem do grada da se raspitam na još nekom mestu i da završim neke obaveze pa ću videti tačno kakvo je stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ti velika razlika u ceni do 40x40mm, ali ti nisu potrebne tako debele cevi sigurno. Ja sam od njih pravio, eto kao miran san. Majistor ti uzme oko 50% cene materijala za ruke (do 100% ako je jeftin materijal) da ti to lepo izvari i ofarba. Uradi onako stelujuce noge od srafova kao sto sam opisao i miran si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onaj ko zna da vari, da sece i ima scim sve to da uradi sve ovo moze da ga kosta koju flasu piva i cenu materijala. Majstori drugovi mogu da vam uzmu 50% od cene materijala, sa druge strane neki uzimaju 1 naprema 1 a , ekstra je 1.5 naprema 1 . Kako ko je u mogucnosti tako se i snalazi. Mene je kostao materijal i dobra volja tako da sam policu dobio po veeeeoma povoljnoj ceni. Da mi je majstor radio ... razmislio bih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta skica sa cevima, kao što kaže Nikouro, nađe se prijatelj prijatelja ...
Meni je na 30x30 i nema tih vertikala u sredini, samo horizontale. Nemaš pojma koliko je to jako. Mi bi sve od stubova za banderu da napravimo Smile
Gore je navedeni akavarijum, dole kornjača u 100x40x25.
Znam kuću koja nakon neke davne poplave Dunava kod Dubovca od tih materijala, kako ladno i danas stoji. U principu, za bilo šta da se odlučiš nema greške, izaberi šta ti je lepše i prihvatljivije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kako to misliš da bi počeo da se kruni i da puca? Od Ytonga se prave kuće, što postolje za akvarijum ne bi moglo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam manju policu vario kod nekog komšije u garaži i to me nije koštalo ništa sem materjala ali nisam baš bio zadovoljan kako je odrađeno čini mi se da nije sve u vinklu pa bi ovo veće postolje radio kod nekog ko malo bolje vari, ovaj što mi je računao kaže materjal a za ruke 70%.ž
A farbanje mogu i sam da odradim, i ja mislim da je 30x30 dosta jer sam viđao i veće akvarijume bez tog poprečnog ojačanja u sredini, tako da mislim da bi bilo dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je svima najsigurnije da se odradi od cevi a posle za dekorisanje videćemo.
Na drugom mestu bi me od iverice koštalo oko 5000.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u "Uradi sam" nasao na popustu ivericu tabla od 40x250 za 500din, sa secenjem dve table i srafovima....izaslo me 1300dinara+moje ruke, polica 120x40x60v sa dve vertikalne pregrade....
jeftinije ne moze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

spaske1 ::
Ja sam manju policu vario kod nekog komšije u garaži i to me nije koštalo ništa sem materjala ali nisam baš bio zadovoljan kako je odrađeno čini mi se da nije sve u vinklu ..................


Upravo ono o cemu sam ti pisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sigurno je i jedno i drugo, jedno zidaš, drugo možeš da mrdaš ...
Stavi obavezno dve horizontale ako budeš radio od cevi, bolje leži iverica i treba da učvrste ram. Po meni te vertikale samo smetaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prodajem akvarijum 120 l i filter, po... DevilFish Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 12:48 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem akvarijum i filter, poklanja... DevilFish Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 30, 2018 2:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novo postolje Rainmaker Uradi Sam (DIY) 23 Čet Maj 10, 2018 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ADA postolje 100x40x40 papaluza1 Uradi Sam (DIY) 24 Uto Mar 01, 2016 1:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postolje za akvarijum Fricky`88 Uradi Sam (DIY) 24 Uto Feb 16, 2016 1:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License