----------------------------------- Mimi Pet Mar 29, 2019 1:01 pm ----------------------------------- Hvala puno na dobrodoslici, odgovoru i savetima. Nisam znala za automatske hranilice, ali mislim da mi verovatno nece biti potrebne, jer akvarijum se i pravi da bih imala neku zanimaciju i da se dete uci odgovornosti prema drugima. Nadam se da ce zeleti da redovno hrani ribe i tako nastaviti da razvija svest o potrebama drugih jer imali smo psa koji je uginuo sa kojim je delio sve :cry: i koji nam oboma uzasno nedostaje. Ali za slucaj da moramo da otputujemo svi i da nemamo kome da poverimo akvarijum dobro je znati i za tu opciju. Da sam u Srbiji najverovatnije bih se opredelila za pravljen akvarijum, ali ovde gde nista ne znam ne bih se kockala sa trazenjem majstora jedino ako se muz angazuje vise ali i ovako je celokupna komunikacija sa madjarima na njemu pa mu ne treba jos i akvarijum :lol: tako da verovatno ce to biti Juwel 60 ili 70. cak mi se cini da je to bolja varijanta i zbog deteta jer je sve kompaktno, nema spoljasnjih cevi i viska zica pa moze bezbednije ucestvovati u svemu. Sad pocinje odbrojavanje dana do konacnog pocetka sklapanja svega :D Za sad imamo tri kamena koja je klinac pokupio u parkicu "za moje ribe". Nadam se da cemo ovih dana stici i do jedine akvaristicke radnje u gradu da vidimo sta imaju da li imaju akvarijum, bilje, ribe koje mi zelimo sigurno imaju, ako nemaju moracemo na izlet to tropicariuma 8) Javljam se sa buducim nedoumicama i problemima.