----------------------------------- Lenji Lisac Uto Maj 21, 2019 8:26 pm ----------------------------------- kako da pricvrstim sundjer, najlonom za pecanje? Moze, ali je lakse sa priljubnicama (isto to sto drzi filter, s cime se lepi na staklo), mada bolje je iskrojiti uzi prolaz tacnije na sta mislim ako je filter 4x4 iskroji se rupa 3x3 u sundjeru po cm manje da bi se sundjer uhvatio za filter i tako nema potrebe ni za kakvim dodavanjem icega cak ni priljubnica. Da li je siporex siporex na svim jezicima? Kako se to kupuje na kilo ili ima neko pakovanje? Mislim da je lakse pokazati fotografiju u prodavnici, a da jeste na svim jezicima je isto. Kupuje se i na kilo a ima i u pakokvanjima, mislim da ima i neko mini pakovanje od 200g, ali najbolje je proveriti u prodavnici sta imaju u ponudi. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_222637375_filtros-D_NP_892515-MLB25265109104_012017-Q.jpg Kakva glupa pitanja nema glupih pitanja kada se raspituje za akvaristiku, jer vecina misili glupo da se pita pa kupe pogresno, sto vise pitanja vise misljenja ce biti a na kraju je na onome ko je postavio pitanje da odluci kako i sta ce da radi, tj koliko mu se isplati i sta.. tako da sto vise pitanja manje mucenja i odlaska do prodavnice, a bolje i za ribe jer svi zele da sto duze i bolje zive.. na tom filteru pise da je protok 400l ali ne znam da li je stvarno tako jer mi se voda ne pomera, tj biljke se ne ljuljuskaju. Da li mi ie potrebno jos nesto za aeraciju ili je dovoljno to sto pumpa talasa vodu? mora da ima kvacicu za podesavanje s neke strane pa je mozda smanjen, ali ukoliko bi skinuli taj rasprasivac i namestili drugaciji dodatak gurao bi vodu u drugom smeru pa bi se biljke ljuljuskale, ovo je odlicno postavljeno ukoliko lomi povrsinu vode i talasa je, sasvim dovoljno, jer ima i biljaka koje proizvode kiseonik a malo riba tako da kad se ribe dodaju prati se stanje na nedelju dana da li ribe iz srednjeg sloja izlaze na povrsinu pa se namesta i podesava drugacije aeracija (ili dodaje u krajnjem slucaju, mada nece biti problema jer dok se ribe dodaju biljke ce se razmnoziti). Od riba mislim da ce biti jos koja gupy i jato neonki ili zebri sta klinac odabere i mozda jos koji kori mozda sad jedan par pandi ili bolje da su svi isti? Mogu razliciti da budu ali ih imaj po 4-5 i vise komada, jer se zanimljivije ponasaju kad su u grupi. Da li mi pored puzeva i korija treba jos neka riba dole? Sasvim dovoljno su i koridorasi nema potrebe za puzevima, tek kad prodje mesec dana razmisljaj o neritinama da uklanjaju zelene tackaste, tepih sluzave i druge alge ukoliko se pojave, sad da ih dodajes moguce je da nece preziveti jer se ne hrane ostacima od hrane za ribe vec samo pomenutim algama, a sto se tice podloge da se rovari dodatno mozes da ubacic par melanoidesa (takozvani malezijski puz). Pitaj slobodno ukoliko imas nekih nedoumica..