Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potocic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ih sigurno 7-8 vrsta, možda i više i jedan period sam bio skoro pa zaluđen bucama i sve što mogu da ti kažem je da njihove boje toliko variraju da to nije realno. Ispod jakog svetla, u senci, pod normalnim osvetljenjem to su različite biljke. Jedino zelene varijante su uvek zelene(različite nijanse zelenih ali uvek zelene) ovo ostalo ima raspon nijansi od zelene do plave, ljubičaste.
Nemam tu sp. Red ali imam Theia i jako slično izgledaju. Ko to i kako klasifikuje i kako im daju nazive to je pitanje. Verujem da često dve potpuno iste varijante nazovu drugačije jer su je eto našli na drugom mestu i imala je drugačiju boju, odsjaj itd. Ne zvuče mi kao naučni nazivi svakako.
A i te biljke imaju često potpuno različit oblik lista i boju nakon nekoliko meseci u akvarijumu a često ih slikaju emerzno ili tek nakon što su ih stavili u akvarijum.
Ta slika tu e tako je kod mene izgledala Lamandau Purple nakon što je došla, ta ista biljka pod jakim svetlom je stvarno dobila ljubičasti odsjaj po listovima i neku blagu ljubičastu boju sa donje strane listova, pod umerenim svetlom je bila tako plavičasta a one koju su progutali mikrozorum i bolbitis su postale zelene. Potpuno zdrave sve samo zavisi od svetla i ko zna čega još.
Imam i jednu koja se vodi kao plava, stigla je zelena pa je bila plavičasta jedan period onda postala gotovo braon u senci od bolbitisa onda se sad opet vraća u zeleno plavu boju...
Uglavnom to što se toliko razlikuju u različitim uslovima mi je i draž kod ovih biljaka. Daju mnogo mogućnosti. A ja sam nazivima i bojama prestao da se opterećujem.
Sledeća mi je na listi sp. red mini pa ćemo da vidimo. Planiram da u sledećem skejpu dominiraju buce i podršku pružaju anubie.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 10:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pope lepe ksifoe si mi dao tako da su i malci zanimljivi. Pokušaću da ih uslikam ih večeras pa kačim. Lisac i Ivane verovatno ste u pravu. Izgleda da dobija tu plavu, ljubičastu boju kada je jače svetlo i zdrava biljka. Kada tek izađe list bude bledo crven posle zelenkast pa onda plav.

Imam i neku deep purple koja je minijaturna ona mi se skoro skroz otopila kada sam promenio akvarijum sada napreduje ali još uvek su zeleni listovi mada je odmah pored ove red buce. Sada kada je zdrava pratiću da li će da menja boju.

Mislio sam da su u rastu slične anubijama ali se šire na potpuno drugačiji način izbacuju bočne pelcere mnogo lakše od anubija, često cvetaju i izbacuju po nekoliko listova u talasu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksifo malci i endleri koji su vec porasli....

Image



Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 6:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo bilje, prelepe ribe. Viđao sam razne scapove sa anubijama, i mogu ti reći da je ovaj jrdan od boljih. Svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2020 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je dosta izmena u akvarijumu. U jednom momentu je bilo suviše gupika i ksifoa a i anubie su zauzele dosta prostora. Došlo do promene postavke riba a i panj sa anubiama je izbačen iz postavke tako da sada ima više mest da ribe plivaju. Sada imam 7 Hyphessobrycon rosaceus i ostao mi par endlera.
Ovo je zadnja slika sa velikim panjem.

Image

A ispod je trenutno stanje jos uvek tražim pravi raspored. Skinuo sam crnu foliju sa zadnjeg stakla i napravio neki putić.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2020 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ribe sam isto lutao imao sam colisu laliu i jato hasemania nana. Ali colisa lalia mi zapala neka agresivna stalno pravio gnezdo i jurio druge ribe. A i hasemanie su baš temperamentne pa sam zamenio za Hyphessobrycon rosaceus. One mi se bas sviđaju kako plivaju...


Link


Imam i dunavske nerite koje su se bas pokazale mnogo bolje nego mlezijci i barski Very Happy ispod je primer pre i posle..

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2020 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na jednom listu sam naisao na neke cudne kuglice kao u grozdu sta bi to moglo da bude.....

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to su jaja od običnih barskih ili ramshorn puževa,zanimljive su ti ove nove tetre plivačice ali i one kao da se non stop tuku i jure jedne druge.a jel samo njih sad imaš gde su xifo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2020 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čudo toliko dugo imam te barske još nisam primetio ova jajašca... Smile
Jurcale se samo na početku kada sam ih uzeo sada ne....Jedino mužjaci rašire peraja i trepere jedan na drugog skroz su zanimljivi...
Sada su samo ove tetre... Ksifoe sam prodao ili zamenio...Vratio se na tetre jedino nisam uspeo da navatam dva malca pa sada imam mužjaka i ženku endler verovatno će i biti podmladka koliko vidim Sad
Planiram da samo jatro tetri ostane. Možda jedino povećam jato. Trenutno ima 4 mužjaka i 3 ženke možda dokupim još koju ženkicu.
Promenio sam i filtraciju dokupio sam litar sera siporex-a. Tako da sada samo prva komora gde je taložnik i grejač nema filter materijala sve ostalo puno Smile
Stradala mi i armatura pa sam uzeo novu sa dve cevi t8 18w. Tako da je sada nešto jače svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2020 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image


Image

Image


Dokupio sam pre nekog vremena još dve ženkice Hyphessobrycon rosaceus sada imam lepo jato. Ženkica endler se okotila imam 5-6 malaca u akvarijumu i jedan je u filteru nisam uspeo da ga izvučem valjda ću uspeti kada sledeći put menjam vodu. Kupio sam još malo sera siporexa za filtraciju .
Kada sam prošle nedelje išao da kupim hranu za ribice i da dokupim još koju tetru za jato nije ih bilo pa ja uzmem par kribenzisa. Ženkica uspela da nađe kokosov orah mada je skroz obraso anubijama sada još samo da se đuvegija useli u vajat.
Izgleda da će da stradaju puževi, mužjak kribenzis po ceo dan nešto lovi. Malezijce hvata za rogove, jedino šanse da preteknu imaju dunavske nerite. Koliko imam mesta za skrivanje u akvarijumu i gde sve može da prođe nisam znao dok nisam krenuo da ga pratim gde se sve šunja, gde uđe među biljke a gde se posle pojavi na čistini.
Kada ne jede onu svilenu algu kao špagete Very Happy ili neku čupavu što mi je na jednom panju onda krcka puževe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2021 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribenzisi se baš obojili i slažu se lepo, obilaze kokos zanimljivi su. Kupio sam i neki komad seiryu kamen možda uzmem još koji ali nije bilo malih komada videću drugi put. Nikako da nađem zanimljive kripte slabo ih ima u podaji. Neke male treba uskoro trebam da nabavim ali nikako da nađem neke za jedan ćošak neke crvenkaste što rastu preko 30cm.....


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2021 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmerstili su se kribovi. Baš su iskopali nekoliko rupa skroy do stakla, nekoliko rezervnih položaja. Kripta skoro zatrpana. Napravili pravu mažino liniju. Ulaz u kokos su prvo zatrpali a kada su rešili da izvedu malce u šetnju opet otvorili ulaz. Ima ih 20-30 i baš su simpatični kako su uz roditelje.
Danas sam usitnio hranu pa preko sprica istisnuo da padne odmah na dno inače od tetri ostali bi gladni. Imam neku tetra min, tetra diskus i proalgae hrane pa im malo miksam...


Image

Image

Image

Image


[youtube]http://youtu.be/gWZCpYuzbaM[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2021 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2021 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Premestio sam tetre u akvarijum koji sam mami poklonio. Suvise su poceli kribenzisi da ih napadaju. Malci porasli sada kada nema tetri slobodno se setaju za roditeljima.
Krenuo muzjak da nasrce opet na zenku, ona se jos malo femka. Mozda za nedelju dve ponovo krene novi ciklus.

[youtube]http://youtu.be/gHM25pmecRc [/youtube]


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2021 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube]http://youtu.be/gHM25pmecRc[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License