Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 potok gupija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa eto nekad kad dobijes nekoliko nekih lepih muzjaka ti napustas u potok i za godinu dana dodjes i uzmes jedno 100 komada.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cenim da je 23-25 Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hheheheh neverovatno Smile Steta sto nema jos nekih vrsta... koliki li je ph i dh u vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sam primetil kod mene je da boja repa je ista kao kod mujkarca u 50% potomstvu ostalih 30-40% dolnji i gornji deo su obojeni na isti nacin kao kod žensku, ostalih 10-20% su neka mesavina.

Mislim ako hoces da sacuvas formu repa trebace ti ženska iz potoku.
Nisam 100% siguran al traji ženku koj rep lici na Sword Teil gornji nekoliko duji kao na ovu sliku

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chepik ::
Ono sto sam primetil kod mene je da boja repa je ista kao kod mujkarca u 50% potomstvu ostalih 30-40% dolnji i gornji deo su obojeni na isti nacin kao kod žensku, ostalih 10-20% su neka mesavina.


Zanimljivo! Daj, postavi jos neke informacije u vezi ukrstanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U vezi ukrstanja moze se pricati s godinama.

Gupi sa kao ljudi muški je YX, zenku XX.

Y- mušku hromozomu
X - zensku hromozomu

U hromozomu je zapamten geneticni kod, dal ce riba da bude velika,mala,curvena, juta,SwordTail,FanTail......

recimo da je gen Sword Tail zapamten u zensku X hromozomu - Xts
Iz ukrastanja normalnog Y muskok s Xts(jensku s gen TopSword) dobicemo

50% YX,XX kao otac i 50% YXts,XXts kao majku
Al se desava da se gen nalazi u Y hromozomu koju kod zenku ne postoi,
ako se gen nalazi kod muskog(Yts) i uzmes zenku iz potoka i paris s mujkog iz petshopa neces dobiti Sword Tail.

Zato u purvom treba saznati gde se nalazi gen Sword Tail kod muzkarca ili kod zenke.Zato treba uhwatiti muzko i zensko ribu iz potoka i pariti s zensku i muzko koju niso iz potoka.Bolje je uhvatiti malda zenka koja nije se parila.Jer ja imam zenku koju 4 puta daje potomstvo bez mujkarca.

Uvek moraju da se cuvati jenke sterilni(bez mujkaraca ) da mogu se raditi ukrastaja.

Kada pronajes gde je gen kod muzko ili kod jensku ribu nastvis rad na liniju.

Evo tablicu koji gen gde se nalazi:
http://www.guppydesigner.com/i.....enes-table

(molim neko iz moderatora redktirati moj post posto mi ne ide bas dobro pisnje Embarassed)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocemo jos slika Wink Very Happy zid
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam vise sta da slikam, ribe nmg da slikam jer nzm da podesim foto aparat a potok... tu nema ista zanimljivo , temp vode je oko 26 jer potok ide iz niske banje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pon Sep 13, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Chepik, mnogo ti hvala...veceg dela gradiva genetike se secam iz srednje skole iz Biologije, ali radili smo genetiku coveka... Ovo je pravi izazov za pocetnika kao sto sam ja Smile Hvala bratko Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlado da li možeš da mi kazes gde se nalazi potok sa ribicama?čuo sam da u Niškoj Banji žive black moly,ksifo i gupike. Ako je istina i ako saznam gde se nalazi potok,bazen šta god doćiću da uhvatim neki lep primerak gupika!unapred zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neces uhvati ti u potok neki LEP primerak 100% sum sigoran Smile
Bar da iz potok mojes uzeti ribice koje su zdravi i imaju jaci imunitet na bolesti.

U potok uhvatices slicne ove:
Image

Ali ajde idi i stavi slike da vidimo dal ja sam prav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavljaj slikeee!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da imaju lepo telo ali su im repovi izrazito mali,jedino ako se malo poigramo genetikom možemo dobiti mužijake sa velikim lepim repom i šarenim telom kao što imaju mužijaci na slici!Nego da li imaš slike ženki iz potoka da vidim kako izgledaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chepik zna kako to ide Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da kajem da ovo niso gupike iz tog potoka a to sto ja mislim da ce vi uhvatiti u njim. Evo ovakve ce da budu i jenke:
Image

Executor idi ti uhvati nekoliko i slikaj da vidimo jel sam ja prav Smile
A otnosno genetike nece biti lakse uraditi nesto s njim bichu ti potrebne oko 8 - 10 generacija a to je ot 2 do 3 godine Smile bar de je i vajno sta hoces dobiti.Gen koj ja bih uzel iz ovakve ribe je taj koi je otgovoran za imuniteta i to nece biti lakse jer se on ne vidi. Smile drugi gen je ovaj za kolicino generacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Varijetet mojih gupija potvrda? NARCOS Guppy fun club 13 Sre Sep 18, 2019 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License