----------------------------------- Angeli Uto Avg 31, 2021 9:34 pm ----------------------------------- ja sam ronilac, i imam tonu lepih skoljki kod kuce. Razmisljam se da ih stavim u akvarijum Pretpostavljam da je bitno da ubijem sve moguce parazite i sl sto moze biti na skoljkama, ali drzanje od par dana u slatkoj vodi sredjuje sve. Pre toga sam ih par dana drzao u vodi sa sapunom, pa ispirao par puta, pa su lezale u krevetu godinu dve - sve u svemu, verujem da su, sa strane toga da unesem nesto u akvarijum, bezbedne Skoljke se lagano rastvaraju u slatkoj vodi, sto znaci da ce povecavati trvrdocu vode sa vremenom, ali ako ih nema mnogo, to je okej, posebno jer zelim tvrdju vodu za Red Chery kozice Ove godine sam birao skoljke (od puzeva) sa dosta rupa gde kozice mogu da se sakriju, tako da cu, posle drzanja u slatkoj vodi, i njih ubaciti Ima li nesto vezano za morske skoljke sto bih trebalo da znam, a da nisam pomenuo? Tvrdocu vode mogu da merim, i srazmeno promeni da izbacim ili ubacim jos koju skoljku Cudno je sto uopste ne vidjam skoljke po akvarijumima koje gledam Pricamo samo i skoljci, ne zivoj skoljci