----------------------------------- Skybuffalo Sre Mar 04, 2020 9:02 pm ----------------------------------- Dok ne dodju iskusniji clanovi.Ispravice me gde sam pogresio. Savetovao bih ti da ne pravis corbu, ja sam recimo to uradio pa se sada kajem.Da se odlucis za par vrsta (ako su jatne ribe) i to je a ne 10 vrsta po jedan komad.Vidno se nekim ribama menja ponasanje kad su u akvarijumu sa svojom vrstom ili ako ih ima vise. Ja bih izbegavao kolisu laliu.Slabasne su jer im je genetika losa , narocito kod nas. Izbegavao bih skalare jer rastu preveliki ako sve uradis kako treba, narocito za tvoj relativno nizak akvarijum jer im treba vise vertikalnog prostora. Kuli kuli je super ali su osetljivi pa im je potreban stabilan sistem a ne svez akvarijum.To vazi i za gertrude i furkate.Zezaju ih infekcije. Sto se kulija jos ticr ako stavis jednog ne znaci ti nista jer ga neces videti, oslobode se tek ako imas veci broj 4,5 i vise.I tada izlaze kad se hrane. I nocne su ribe, neces ih se mnogo nagledati. Molike su tenk ribe i iskreno po meni posle nerite i amano kozice najbolji komunalac u akvarijumu kad se uporedi koliko ga prlja a koliko cisti. Kraljevske tetre su bas lepe, uzmi ih lep broj i vratice ti se. Ako zelis biljni akvarijum KRIBENZISi mogu da prave probleme i da budu gadni prema biljkama a moze i sve da bude u redu. Te dve tetre su super, ali za njih vazi ono za broj sto sam napisao. RATHERINA WERNERI- ne znam sta je i nemam nikakva iskustva.