----------------------------------- nebojsa.85 Ned Jan 03, 2016 11:01 pm Potreban Nymphaea lotus red ----------------------------------- Potrebna gore pomenuta biljka... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_290370970_lotus-red.jpg Ponude na PP ----------------------------------- nebojsa.85 Uto Jan 05, 2016 10:08 pm ----------------------------------- jel moguce da ga niko nema?...gde ode ova akvaristika kuku majko... :( ----------------------------------- drinabb Uto Jan 05, 2016 10:32 pm ----------------------------------- Vidi kod RF ja sam kod njega uzeo, on ti je iz lukovice i tesko da ces naci drugde sem kod njega. ----------------------------------- nesa69 Uto Jan 05, 2016 10:55 pm ----------------------------------- Imam ja par komada, ali ne dam :) Meni su sad faza: lukovice, oko proleća obično krenu opet. Imaš kod RF na stanju i sa listovima i kao lukovicu, ne vidim gde ode akvaristka :) ----------------------------------- nebojsa.85 Uto Jan 05, 2016 11:06 pm ----------------------------------- ne emerzno, da ne ulazim u dalja objasnjenja zasto necu emerzno, da mi se sponzor javi pa eto meni belaja... oni na sajtu i tu biljku sto imaju to je emerzna, ja necu nista emerzno :) Ako neko od akvarista ima biljku ili lukovicu da niej merzno molio bih ga da mi na pp javi cenu i da se dogovorimo oko slanja :) Neso daj mi je daj mi je, znas da cu je ja paziti i maziti, ima da uziva kod mene u bastici medju ostalim biljkama :P tebi ce je pojesti ciklidi imaj duse :D ----------------------------------- nebojsa.85 Uto Jan 05, 2016 11:12 pm ----------------------------------- a ovo gde je otisla akvaristika, to se ne salim, pre bre bilo ozbiljnijih akvarista, bilo bilja i bilja, forum kad osnovan sevali su oglasi, sevale su rubrike poklanjanja, prodaje, davanja, menjaze, sad i sto se prodaje spada na to da su to anubije, mikrozorumi, rotale, kripte, limuni i hrast i to je to... Granica biljne akvaristike je pomerena u nazad, MBA vise niko ne posecuje, sajt je mrtav, nvi klinci, smena generacije mesto da akvaristika kod nas napreduje, spalo ne opet na zamkove, japanke itd... Takmicenja, sta je to - to se na hleb maze... cast izuzecima, jos jednom cestitke Dawidu za biotopski aq i za osvojeno 1 mesto, al ostalo... propade akvaristika, vidim i da cu ja lagano u morksu, nema vamo vise leba :) :P xaxa Salim se malo, al ima i tu dosta istine u ovoj sali... lagano propada, da li sto ljudi nemaju kesa ili sta je problem, ali i medju ljutski odnosi su promenjeni, nema vise tog duha, razmena itd...cast izuzecima hvala Gansteru i ZoranuC ali takvih akvarista je sve manje i manje :) Bojane pomeri ovaj moj post ako mu nije vamo mesto... bas bih voleo da prodiskutujemo svi na ovu temu, zasto je biljna akvaristika toliko propala, zasto vise nema kvalitetnih zahtevnih vrsta medju akvaristima... ----------------------------------- nesa69 Uto Jan 05, 2016 11:33 pm ----------------------------------- Što je čudno ni ciklidi ni barbusi je ne diraju, možda što ih dobro hranim, ništa mi drugo ne pada na pamet :) Dao bi na poklon da imam jednu viška, ali imam dve, jednu kod ciklida i jednu kod barbusa, a obećao sestrićima da će da dobiju jednu od te dve. Samo da nađem svetlo i da namontiram akvarijum. Kako emerzno? Meni stigle sa toliko listova da je to bilo strašno i održali se dosta dugo: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_121002398_Untitled20160105221506.png Mogao bi da lukovicu startujem i sam, malo ladnija voda u posebnoj posudi ili kako ide procedura ali nešto volim ovako da me iznenadi :) Kad već o svemu i svačemu, ima istine što kažeš :) Inače ja nešto nisam ukapirao najbolje ali David je bio peti i ima lotus u akvarijumu :) Gledaj od 24-tog minuta, pojavljuje se čovek. https://www.youtube.com/watch?v=oonejvaZSMU Ukratko: https://www.youtube.com/watch?v=iSEEVrBWps0 ----------------------------------- nebojsa.85 Sre Jan 06, 2016 12:02 am ----------------------------------- Da u kvalifikacijama je bio 1 u evrozaiji, na sveukupnom takmicenju je bio 5...al opet ne bitno, 5 ili 1 ili 10ti, svakako je za svaku pohvalu... i to je to, vise niko ucestvovao nije, mozda sad aquamaniac bude ucestvovao i to je to, al opet to su sve stari akvaristi, poenta je da nove generacije polako ali sigurno ce sve manje i manje se baviti akvaristikom i da je sve manje i manje kvalitetnih biljaka, akvarijuma, riba itd... sve u svemu javio mi se sonepa, nabavio sam si lotus i naravno i on je stari akvarista i opet mi potvrdjena teorija da od mladih novih nada nema leba :P salim se cika nebojsa, nemoj da mi se uvredite nove mlade nade akvaristike :D