Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potreban savjet! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LaBuxna

Registrovan: 16 Sep 2020

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prije svega hvala na odgovoru! Smile

Pa da imaju novi listovi, i da se biljke razvijaju ... razvijaju... to jeste sporo... i mjehurice nekad vidim ali jako rijetko... Mislim da cu ipak nadograditi vec postojece svjetlo, jer ima dovoljno mjesta da se uguraju jos dvije trake bez problema. mislim da cu i izbusiti rupu na poklopcu da bi provukao napajanje, ispred njih ima i neko zastitno staklo/plastika tako da mislim da ce biti sjajno!

samo bi te jos zamolio da mi malo objasnis oko tih 5050 5630 i 5730 led traka... koja je bolja, koja je razlika? i koju bi mi preporucio... vidio sam da jos imaju i neki adapteri za njih posebno pa nisam bas siguran sta je sve to...

hvala na razumjevanju Smile

P.S. I Lenjom Liscu hvala jos jednom... nisam mu se dugo zahvalio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista

Registrovan: 08 Avg 2015

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muhaha kakve ja sad veze imam? Wink

Molim i drugu put, jel si dolio vodu ili je i dalje kao na prvoj fotografiji spusteno par cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista

Registrovan: 24 Dec 2017

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onu koju možeš da nađeš Smile 5050 ili 5730 odrađuju posao drugi lako dostupni čipovi su mali pa ne daju dovoljno svetla za razvitak biljaka. To su ti dimenzije leda. 5730 daje više svetla od 5050 jer je izduženiji. Ima i većih ali mislim da im je cena nepristupačna i da se teže nalaze.

Boju uzmi ono sto ti deluje privlačno za oko. Obična bela će da posluži. Ako zeliš malo topline uzmi žutu traku. Imas po forumu i netu primera.

Prekidačka napajanje su najbolja na njima će oni mali dimeri da rade 100%. Ali za tih max 2m što ćeš iskoristiti moze bilo koje obično napajanje od 12v da posluži samo ako ima potrebnu snagu(postoje trake i od 24v).

Mislim da ti je to najpristupacnije resenje pa ako ti se svidi rezultat sa malo jačim svetlim razmisli o kvalitetnijoj rasveti.
LaBuxna

Registrovan: 16 Sep 2020

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala...uskoro cu se pozabaviti oko toga, pa vam javim rezultate Smile

Lisac, jos uvijek je spusteno par cm, nemam nikakvog drugog oblika aeracije... ili kako se kaze vec... taj dio sam totalno previdjeo kad sam sastavljao sve... pa sam onda ostavio ovako.... da malo mjehurici vazduha plesu po akvarijumu Smile

prazna mi je baterija od fona trenutno, ali cim ga upalim slikam pa cu okaciti ovde da vidite ovo moje MILO I DRAGO cudo Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Savjet oko sirine Aq maslachak Uradi Sam (DIY) 10 Čet Jun 04, 2020 10:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde gresim, potreban savet manastiriste Biljke 9 Ned Maj 10, 2020 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban Manometar za CO2 bocu buki989 Tražnja 2 Uto Apr 21, 2020 4:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban Hang on filter Peku Tražnja 2 Čet Feb 13, 2020 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban pico ili nano akvarijum Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jul 01, 2019 7:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker