Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna preporuka! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imacu aq od 56l.E sad koje biljke da stavim svakako sam planirao vesicularia dubyanu,.......koje jos?Trebami vas predlog.Ajde napravicu kao mini takmicenje!Nagrada je usvajanje predloga!Ko hocce da ucestvuje nek napise koje biljke i gde?
Vasi predlozi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslave non-stop visis ovde i dalje pises nebulozne postove, nauci malo da pises. Prvo niko nece da ti predlaze da bi ti to usvojio (treba da se osecamo privilegiju da usvojis nas predlog?) svi ce ti predloziti da bi ti pomogli.


Drugo nisi rekao nista apsolutno nista od podataka osim da je akvarijum 56 litara. Kako osvetljenje ce biti u aq? Kakva podloga? Sta ces da drzis od ribica/kozica/puzeva?

Savetujem ti da citas malo knjige o akvaristici pa onda pisi, pricam ti iz licnog iskustva i najbolje namere Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se Juice 93fu. Moras sam da odlucis koje ces biljke a pre svega koje ces ribice da imas u aq. Uglavnom od ribica zavisi koje ces biljke da sadis. Moras sam da odlucis sta zelis a mi sa foruma mozemo eventualno jos neki predlog ili kritiku da uputimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam malo bolji pocetnik,sa puno informacija!U akvarijumu ce biti 11 gupika,2 muljara,1 zenka borca,1 zenka trihogastera,2 amazonca,anticirus,torokatum.Osvetljenje neznam jer jos uvek nisam kupio neonku!Podloga je sitni kamencici,a ispod njih je prekriven mrezicom za komarce humus!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvetljenje je uglavnom to koje ce diktirati izbor biljaka. Slabo svetlo znaci low-light varijanta sa kriptokorinama, anubijama, mikrozorumima, mahovinom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci otprilike :
temperatura 22-26 c
ph 6-7
dh do 12
osvetljenje 20 - 33 L / l
biljke - srednje zahtevne

jesam li blizu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da uzmem i slabo,srednje i jako svetlo!Zato mi trebaju vasi predlozi biljaka!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras nam reci koji ti se fazon svidja da bi mogli da ti pomognemo. Nije dovoljno predloziti biljku, ja ti recimo mogu predloziti jednu koja ce ti se verovatno dopasti i nju bi hteo mada nista o njoj i ne znas a i ne verujem da bi je uopste i mogao nabaviti e sad jos da je veca fora da recimo biljka zahteva neke sasvim desete uslove u odnosu na neku drugu, trecu, ccetvrtu, petu... biljku.

Ja bih ti preporucio ni slabo ni jako osvetljenje da bi mogao imati malo vise biljaka u izboru i da na njima vezbas odgajanje, zbunanje i slicno. Posle je lako nabaviti neke koje zahtevaju jace svetlo i dodati jos jednu stedljivu sijalicu ili sta vec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 17, 2010 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto ti je napisao Bojan, neke biljke zahtevaju dnevnu dozu odredjenih mikro i makroelemenata i to uz odredjenu preciznost. Za nas pocetnike naj bolje su biljke koje ne zahtevaju svu tu detaljnu dozu nege i paznje. Naravno, niko nam nebrani da pokusamo, i niko nezna tacno da li cemo mi uspeti ili ne.
U svakom slucaju , jos jednom ti je Bojan predlozio odredjene rodove biljaka, koje i nisu zahtevne, ali i mogu da se tretiraju sa odredjenim dozama hranljivih elemenata tako da udjes u stos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavi hrast,amazonku,nesto plutajucer ako neces prebacivati ribice kad ti se mreste,to ti je to preporucio bih ti jos nesto ali neznam tacno kako se zovu pa necu da se brukam!!!srecno sa akvarijumom!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna ponuda mekanih korala G.Blagojevic Tražnja 0 Uto Mar 15, 2022 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna anemona Plivac Mali Oglasi 0 Pet Nov 13, 2020 5:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina potrebna popindeed Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 20, 2020 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License