Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 potrebna sema za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam znao gde da otvorim temu ako sam pogresio neka je slobodno prebace...ovako krenuo sam u projekat pravljenje aq tacnije pravougaonika 150x150x60,1350l pa ako bi neko od iskusnih akvarista koji se bave izradom akvarijuma mogao da nacrta ili okaci neku sliki oko ojacanja gde da stavim i kako i da li moram da pravim okvir neki ili sta vec tako da svaki savet ili sema neka dobro bi dosla inace izradjuje se od 12mm stakla dno 2x10mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 2:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak, malo je 12 mm, te litraže se rade od minimu 18 mm, to je ipak ogromna litraža i ogromna težina, ojačanja se uvek postavljaju upravno na stranice u dnu i pri vrhu, kao i kod manjih akvarijuma, po pravilu se lepe stranice oko dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam razmisljao o debljem staklu al sve gde sam trazio nisam nasao naj deblje je bilo 12mm...nasao sam preko interneta 20mm preko al to ce izaci i vise nego previse sa transportom u toj varijanti ili da smanjim aq ili da odustanem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve preko 12 mm je jako retko i kao otrov skupo! Jedino ako slučajno naletiš na neko deblje staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam i 12mm je skupo ovo sa 20mm sto sam nasao izlazi skoro 250e po kvadratu u toj varijanti aq ima da izadje samo izrada 2000e a to vec nema nikakvog smisla praviti gde je oprema,podloga bilje hard ribe itd...to izlazi abnormalna cifra koju ja iskreno nemam a necu ni imati u skorije vreme da dam za akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam skoro one amere na animal planet-u, Tanked valjda, oni sve to rade sa akrilnim pločama.
Sad kakva je cena i mogućnost nabavke kod nas da me ubiješ ako znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko li kosta da naruci kaljeno staklo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam za kaljeno mada mogu da pitam...za obicno nekaljeno staklo iz italije za 20mm je sa transportom negde oko 250e po kvadratu mada mozda ako bi se zesce iscimao da izadje i jeftinije malo (u to je uracunata i cena secenja po dimenzijama i pakovanje od zastite lomljnja) kod nas ga nema...12mm nasao sam kosta 9460din m2 a 10mm 5350din m2...al neznam zasto bi uzimao kaljeno staklo kad nemozes da ga iseces jel puca lako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijumi se ne prave od kaljenog stakla iz prostog razloga, zamislite da kvrcnete negde ivicu kaljenog staka... Sva voda iz akvarijuma je na podu za pola sekunde! Inače, staklo se seče na meru pa se isečeni komadi kale, kaljeno staklo se ne seče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam ali ja bi spojio dva stakla od 12mm ili dva od 10mm za dno , mislim prostije zalepio bih dva stakla jer su za dno a to lepljenje se nece ni videti kad ih spojis jedno preko drugo kad nabacas pesak kamenje itd. bar bi ja tako uradio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=2beOiIgBvUM
mozda ti ovo pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da li bi mogao na primer ram od te iverice i onda iznutra da ide staklo 10? https://www.youtube.com/watch?v=Dvd8TKQSJwE ovakav dizajn
da li bi ram poboljsao jacinu stakla tj. smanjio pritisak na staklo koje bi bilo unutar tog rama od iverice ( ufff nzm da li me razumete, to bi bilo mozda najjeftinije resenje.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogresan link https://www.youtube.com/watch?v=cdyANDq_x_s pravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam razmiljao o tome al meni tako nesto ne odgovara mada nasao sam drugo resenje al to cu tek na prolece da radim i da odlucim gde cu i sta jel nece moci vise da se pomera Smile izbetoniracu stubice sa armaturom vec pripremljenom 10x5 u gornju zonu sa strane nekih 5x5 a dno ce biti ujedno i odignuto celokupno ozidano od stre cigle i izbetonirano u koje ce ici staklo 10mm tako da ce biti uokvireno sa svih strana imace sa 4 strane staklo 150cm x70 otprilike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License