Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna vasa pomoc oko rasvete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,dugo sam akvarista ali sto se tice biljne tu sam da kazem pocetnik. Formirao ispocetka akvarijum u doba onog prvog napada corone i resio malo da se igram i sada nailazim na problem. Bilje mi ne napreduje kako treba, nema zelenu boju, ne raste i ne siri se a postujem pravila sve i gledam da sve bude kako su mi rekli iskusniji. Akvarijum je oko 100 litara, 75x45x35cm, podloga je Tropica aquarium soil, filter spoljni 500l na sat i imam neki unutrasnji kao pomocni, bilje u akvarijumu nezahtevno ili srednje zahtevno, koristim easy carbo po uputsvu i profiti, menjam u prva dva meseca dva puta nedeljno a sada jednom.Imam haubu na kojoj imam 4 neonke t8 od 18w, philips 765. Pored loseg napredovanja bilja imam i zelene koncaste alge kojih ima i na biljkama i na kamenju i malo na staklu, ima ih i na drvetu, zatim ima i braonkastih algi po kamenu, i crnih koncastih na uglavnom na krajevima biljaka, kao i na nekim listovima biljaka kao mini zbun. Jedino do cega mozda je problematika jeste osvetlenje. Vasa pomoc je kako izvuci maksimum dobrog osvetlenja na vec postejecu haubu, znaci neonke od 18w duzine 60 cm. Svaka preporuka je dobro dosla. Hvala i izvinite na obimnom pisanju ali sam morao kako bih uvideli kompletnu sliku.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 10:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je foto period? Možda bi T5 bio bolji izbor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

7 sati. Predpostavljam da je mozda t5 bolja ali iz finansijskih razloga gledam neko resenje za t8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

T8 akvaristicke tj kombinacije na 8000K i 965 je tesko naci. Ako uspes negde da skopas idi na 6 kom. Dve 965, dve sa 865 i dve na 8000K. Vezivanje na prigusnici neka bude kombinovano stim sto ces 4 kom koristiti stalno a dve po potrebi ( na pocetku ), dok ne vidis sta i kako se desava u akvarijumu.
Kasnije mozda rade i sve 6 sto zavisi od toga kako resis haubu tj koliko ces iskoristiti svetlo neonki.
Ja bi ovako za pocetak. Naravno, rasveta akvarijuma i igra sa istom je igra bez granica i sa zivcima te zaista treba dosta toga uklopiti, menjati, dodavati, oduzimati ...
Tu je i druga kombinacija mnogo jeftinija. To je 6 neonki od 18W sa 865 tj 6500K ili nekoliko LED sijalica.
Ono sto je sasvim sigurno a to je ne stavljaj neonke sa oznakama 765.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala slazem se apsokutno sa vama. Moram napomenuti dugo sam u akvaristici tako da haubu ili krov imam vec postojeci i na njemu max broj neonki je 4, nemam prostora. Tako da ja imam te 4 od 18w philips ali 765, sad trazim nesto bolje pa trazim preporuku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

T5 su manje a jace Smile
Onda zameni sve 4 neonke sa novim na 865 i prati stanje. Verujem da moze koja LED sijalica da stane u toj hubi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala, to mi treba, i jos jedno pitanjce, gde je najbolji izbor da trazim takve, trebam li gledati druge oznako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naj bitnije oznake su Kelvini tj da je neonka od 6000 do 6500 Kelvina i CRI 865 ( idelne na 965 ).
Napominjem jos jednom. Rasveta akvarijuma je veoma ... ajd da napisem, slozena. Zaista vazi pravilo da ako nesto kod mene stima ne mora da znaci da ce i kod nekog drugog. Igranje, igranje, citanje, ispitivanje ...
Edit:
E da, gde ces sta naci ???
Vidi u Knjazevcu sta ima po radnjam i da li je neko od prodavaca raspolozan da ti naruci ono sto ti treba. Ako ne ... internet prodaja ali tu obrati paznju jer retko ko hoce da salje neonke postom !


Poslednji put izmenio nikouro dana Čet Jul 16, 2020 9:20 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na svemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License