----------------------------------- djilepfc1970 Sre Jul 15, 2020 10:59 am Potrebna vasa pomoc oko rasvete ----------------------------------- Pozdrav svima,dugo sam akvarista ali sto se tice biljne tu sam da kazem pocetnik. Formirao ispocetka akvarijum u doba onog prvog napada corone i resio malo da se igram i sada nailazim na problem. Bilje mi ne napreduje kako treba, nema zelenu boju, ne raste i ne siri se a postujem pravila sve i gledam da sve bude kako su mi rekli iskusniji. Akvarijum je oko 100 litara, 75x45x35cm, podloga je Tropica aquarium soil, filter spoljni 500l na sat i imam neki unutrasnji kao pomocni, bilje u akvarijumu nezahtevno ili srednje zahtevno, koristim easy carbo po uputsvu i profiti, menjam u prva dva meseca dva puta nedeljno a sada jednom.Imam haubu na kojoj imam 4 neonke t8 od 18w, philips 765. Pored loseg napredovanja bilja imam i zelene koncaste alge kojih ima i na biljkama i na kamenju i malo na staklu, ima ih i na drvetu, zatim ima i braonkastih algi po kamenu, i crnih koncastih na uglavnom na krajevima biljaka, kao i na nekim listovima biljaka kao mini zbun. Jedino do cega mozda je problematika jeste osvetlenje. Vasa pomoc je kako izvuci maksimum dobrog osvetlenja na vec postejecu haubu, znaci neonke od 18w duzine 60 cm. Svaka preporuka je dobro dosla. Hvala i izvinite na obimnom pisanju ali sam morao kako bih uvideli kompletnu sliku. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_113914538_IMG_20200706_151540.jpg