Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna zapremina kvarca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko bi kg kvarca bilo dovoljno za dno povrsine 60x38,a da u zadnjem delu bude 10 cm, a u prednjem 5 cm...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 5:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po proracunu bi bilo oko 18.5 kg, uzmes 20kg i vidis, ako zahvali dodas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Po proracunu bi bilo oko 18.5 kg, uzmes 20kg i vidis, ako zahvali dodas


koja je zapreminska masa peska koji ti uzimas. meni treba za akvarijum dimenzija 70*40 sa istom debljinom. jer 70x40x7.5=21000cm3 a to je 0,021m3 i izlazi oko 30tak kg
uzimam 7.5 cm jer geometrijska sredina izmedju 5 i 10 cm je 7.5
tako da nisam siguran da ce mu zavrsiti pesak u omeru koji si mu ti rekao.

tezina kvarca kako sam ucio u skoli je 2.65 grama po centimetru kubnom. medjutim, tezina kvarcnog peska je manja jer ima primesa.
ali ako uzmemo da je taj sljunak separacije do 4mm tezina mu moze biti oko 1550kg po metru kubnom.

momku treba 0,0171 metara kubnih peska a to je 26.5kg!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cime mogu najlakse da izmrvim kvarcni sljunak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nicim ... kupis gotovu granulaciju kvarca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nema neki izbor kvarca tacnije nema nikakvi,blizu mene ima rudnik kvarca,pa sam tu nakupljo za sve aq,al za ciklidi hocu da usitnim skroz,pa to ne znam kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idealna granulacija podloge jeste od 2mm do 4mm. Takodje moze i sitnija granulacija da se postavi, ako takvu podlogu zahtevaju ribe u akvarijumu. Sa druge strane mozes i krupniju podlogu da postavis. Sve zavisi sta je u tom akvarijumu ( bilje i ribe )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u jedan ocu trakvu granulaciju od prilike(tu ce ici biljke itd),a u drugi sitnije posto tu hocu ciklide pa bih nekako zdrobio te kamencice jer su dosta krupni!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
u jedan ocu trakvu granulaciju od prilike(tu ce ici biljke itd),a u drugi sitnije posto tu hocu ciklide pa bih nekako zdrobio te kamencice jer su dosta krupni!?


nemas potrebe i nemas mogucnosti da se cimas ti da i drobis i sitnije tj u sljunkarama ili kamenolomima imaju odredjene granulacije tj granulometriski sastav koje se tako i pakuju za potrebe gradjevinarstva ili cega vec. na tebi je da odes da kazes sta ti treba tj koja granulacija. vec ti je receno koja ti granulacija treba i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je kupljena,25 kg aquaclaya Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
Podloga je kupljena,25 kg aquaclaya Wink


mozda ti je to mnogo zbog specificne mase aquaclaya.
no slikaces pa cemo da vidimo.
ja sa peskom nisam omasio oko tezine i kolicine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odem ja u postu a ono 45 kg paket posto sam narucio 20kg kvarca za drugi aq.Morao sam da vucem po zemlji do auta Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A slika ce biti u toku naredne sedmice kad budem formirao aq,ubacio ribice i posadio biljke(Bojanove) Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje: Taj kvarc i aquaclay,da li treba da operem ili prokuvam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebna ponuda mekanih korala G.Blagojevic Tražnja 0 Uto Mar 15, 2022 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna anemona Plivac Mali Oglasi 0 Pet Nov 13, 2020 5:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina potrebna popindeed Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 20, 2020 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna Drezga VURDOK Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Avg 11, 2020 9:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobio sam akvarijum - Potrebna pomoc ... Milos88Ng Početak u akvaristici 6 Ned Avg 02, 2020 12:24 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License