Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potvrda cijanobakterije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boskonet
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam imao manji peh sa biljkama koji sam napisao u drugoj temi, sumnjam da umesto zelenih algi imam cijanobakteriju, a evo i slika:

Hvala na pomoci unapred Smile

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 10:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista

Registrovan: 02 Feb 2013

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste cijano.
boskonet
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nzivkovic Hvala puno !
Jel ovu sad vec manju kolicinu posto sam skinuo i usisao tretirati BlueExitom, ili je bolje sa eritromicinom i zamracenjem ?
manastiriste
Akvarista

Registrovan: 30 Jan 2013

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2019 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Erittomicin je kod mene nekada delovao brzo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bombadil
Akvarista

Registrovan: 24 Okt 2017

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2019 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo uklanjaj fizički i eritromocin.
boskonet
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2019 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veceras sam usisao i zamenio vodu i dodao jednu tabletu eritromicina od 250mg. To mu dodje na nesto manje od 5mg/l pa cemo videti kako se razvija situacija.

Da li ce on ubiti i bakterije u filteru, tj negde sam procitao da hoce, a negde da nece ? Mozda da se stavi malo bio nitrivec posle ako sve prodje kako treba ?

Hvala svima na pomoci dosadasnjoj Smile
Svarog
Akvarista

Registrovan: 22 Avg 2012

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2019 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavljao eritromicin u toj razmeri. Bakterija je potpuno nestala za 2-3. Nisam primetio nikakve promene što se tiče filtracije i bakterija. Blue exit nije davao nikakve rezultate ni posle dva tretmana.
boskonet
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rezultati su posle 3 dana ocigledni, skoro sve se povuklo, uz svakodnevnu zamenu vode i smanjenu dozu (2.5mg/lit umesto 5 koliko sam stavio prvi put) svi stanovnici su lepo podneli tretman i nemam vise cijano Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potvrda identifikacije algi geronimo Alge 0 Sub Feb 04, 2012 11:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker