Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povredjen skalar.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan_Mk
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 54
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelj je doneo kod mene jedan bolestan skalar, mada ne boluje od neku infekciju ili bolest nego zasto su ga drugi negovi skalari pretukli.. Fizicki izgleda zdrav, peraje su mu super. Mislim da su ga nekako povredili, nemoze isplivati na povrsinu, vidi se da se muci... Dobro se uklopio sa drugim skalarima i nema problema, ali zao mi je za njega muci se da dodje do sredinu akvariuma, mase sa perajima,pliva ko lud, dodje do sredini i odmah padne na dnu.. nemoze doci do povrsini da se hrani, jede pomalo ono sto padne na dnu, ono sto drugi ne uspe da pojedu ali to je vrlo malo, sta mu je problem, zasto ne moze plivati normalno?
Rekao sam prijatelju da mu se riba ne oporavlja i rekao je: baci ga u solji i skrati mu muke, al ja to nemogu da uradim, srce mi ne daje...
Jel ima neki lek za ovo ili ce ostati ovakav do kraju zivota?

Image


Slikica je golema ali sacekajte malo, forum ce je automatski smanjiti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je ovo infekcija, a drugi skalari su ga napadali zato sto su grickali to raspalo mesto usred infekcije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako po slici ne vidim dal je infekcija ili samo cista rana. Skalari oce bogami da se tuku oko teritorije pa cak i svoje zenke tuku jako. Odrasli skalari izbore se za svoje mesto u akv tako da je to normalno kod njih. Meni se desilo jednom da je muzjak isprebijao zenku i imala je iste simptome kao sto si ti opisao. Mehuric je puako u njoj tako da nije dugo izdrzala. Al ako ti nije do bacanje ribice nemoj drzati sa ostalima to u karantin i naci neki lek koji moze da sredi rane. Ako ostavis sa ostalim skalarima moze da dodje do infekcije ostalih. Tako da ti ne preporucujem da ga ostavis sa ostalima. Ja sam uglavnom koristio hipermangan za lecenje rana e sad neko kaze da to i nije bas neki lek i da nekad vise skodi nego sto pomaze. Stavi neku sliku gde se bolje vidi gde je rana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je mehur u pitanju ( ja mislim ) da tu nema spasa. ako je neka bolest, e onda moras da znas koja je kako bi ribu podvrgo pravom tretmanu . sve ostalo je .... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan_Mk
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 54
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nikakve infekcija, nema nikakvih rana, skalar izgleda super osim sto nemoze da pliva kao ostali, sigurno je nesto unutrasho, mozda je mehur u pitanju, kao sto nikouro kaze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nazalost ako je mehur ondak nece se oporaviti na zalost Crying or Very sad . Al da ne farbam djavola na zid mozda jos dodje sebi i drzim ti palceve da se oporavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar na dnu Milan91 Bolest 0 Pon Maj 06, 2019 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar Bogdan P Ribe 5 Čet Feb 28, 2019 11:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka skalar trikolor cile Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 16, 2018 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License