Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pozitivna iskustva sa led rasvetom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 09, 2017 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim led rasvetu skoro godinu dana. Menjao sam diode i na kraju ostao na full spectrum + bele (kinezi).
Moja zapazanja su sledeca:
Vidi se "talasanje" vode, sto je meni jako lepo.
Crvene biljke poput alternatere mini mi uspevaju, sto sa obicnim neonkama nije bio slucaj.
Koncastu algu nisam video od kako sam stavio led u gore pomenutoj kombinaciji.
Zelena tackasta alga se pojavljuje tek po malo ukoliko se voda u akv menja 1-2 mesecno (ne stizem zbog obaveza i posla), dok bi kod redovne izmene vode verovatno ne bi ni bilo..
Boja riba mi je nekako izrazenija..
Inace, koristim 35 bele + 25 full spectrum diode snage 3W, povezane na 4 PC napajanja jer mi se javljaju neki problemi kad se veze na jedno...
Mozda je u pocetku skuplja investicija ali po meni vredi svaku paru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 09, 2017 11:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cvelegoa ::
Koncastu algu nisam video od kako sam stavio led u gore pomenutoj kombinaciji.
Zelena tackasta alga se pojavljuje tek po malo ukoliko se voda u akv menja 1-2 mesecno (ne stizem zbog obaveza i posla), dok bi kod redovne izmene vode verovatno ne bi ni bilo..
Boja riba mi je nekako izrazenija..


Da full spectrum ubija alge, stavio sam nanu obraslu nekom crvenom algom pod njih i skoro su sve alge nestale sa biljke. Stavljao sam i kripte i valisneriju sa končastom algom pod njih jako brzo su nestale. Zelena tačkasta je izazvana nedostatkom fosfata u akvarijumu,

Boje riba jesu lepe al sve ribe koje sam ubacio u pico osvetljen samo sa full spectrum diodama na 250ma su oslepele a koristim staklo kao isparivač.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 11, 2017 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je odnos u kombinaciji sasvim na strani 6500K + 10000K. Full spectrum je tu ali u manjem odnosu. Lepse mi je kada su sve opaljene na odredjenoj jacini nego li kada neka boja preovladava. Jedno mi suvise belo, drugo plavicasto a trece roze ...
Alge ... da, samo braon. Ostale vrste nisam primetio.
Ribe ... sobzirom da mi ne radi rasveta nikad na 100% a gledam ih svaki drugi dan ... za sad vidim da znaju gde plivaju i gde da se uzunjaju pa prepostavljam da vide dobro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problemi sa rasvetom i barbusima. IvanBo Rasveta 16 Ned Sep 27, 2020 10:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem akvarijum sa rasvetom. VusaBEJBE Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 02, 2019 4:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clear water filter masa - iskustva? Zivadin Filteri i pumpe 19 Sre Dec 26, 2018 10:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 100x67x50 sa led rasvetom i... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Sep 22, 2018 8:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License